8. Що таке справедливий початок? - Курс лекцій 'Справедливість' з М. Сенделом

preview_player
Показать описание
Між привілеями та бідністю: розподіл доходів за принципами Роулза

Наш проєкт ПОТРЕБУЄ фінансової підтримки 💰:
💳 Картка МОНО: 5408 8100 4000 6347

Чи достатньо просто оподатковувати багатих, щоб допомогти бідним? Джон Роулз заставляє нас задуматися над цим питанням, керуючись основоположними принципами справедливості. Він нагадує нам, що обираючи принципи управління розподілом доходів і багатства, ми повинні враховувати відсутність інформації про наші привілеї чи бідність, а також те, хто ми насправді є.

Відео розглядає альтернативи таким системам, як меритократія, яка, за словами Роулза, не забезпечує достатньої рівності умов гри, оскільки талановиті особи завжди знаходяться в перевазі. Автор також підкреслює, що успіх обдарованих від природи не є підставою для особливого визнання, оскільки він часто залежить від випадкових обставин, таких як порядок народження.

Слідуючи за логікою Роулза, Майкл Сендел керує дискусією, пропонуючи студентам задуматися над власною позицією у суспільстві. Змушуючи тих, хто народився першим у своїй родині, підняти руки, він вказує на те, як випадкові обставини можуть вплинути на наше життя. Це відео не лише розкриває питання розподілу багатства, але й надихає на думку про справедливість і привертає увагу до того, як випадковість може визначати наше становище в суспільстві.

#лекції #справедливість #сендел

На каналі Хмаринка Science ми намагаємося популяризувати науку, розповідати різні цікаві речі, у тому числі новини, про космос, тварин чи природні явища.

Наші соціальні мережі:

Дякуємо за озвучку студії RadioSound
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Саме з міркувань справедливості. щоб дати доступ до знань людям які мають менші можливості, Майкл Сенлер, як людина суспільства з перевагами, погодився на цей переклад, якому ми завдячуємо хмаринці science 🤸🥰

sweetlodymyrivna
Автор

Дуже цікава лекція. Дякую. Мені 59 років. Я надзвичайно щаслива, що можу вчитися у таких професорів. Хмаринці також велика подяка. По можливості я вам допомагаю. Успіхів вам у всьому! 💛💙

lyusi
Автор

Дуже цікавий виклад матеріалу, і питання, що піднімаються - я в захваті! Дякую!

ЛукяненкоЮлія
Автор

Дякую. Чудовий канал! Зочь трохи живу не війною... Вінниця

НаталияПудайло
Автор

Добре висвітлена ідея про зусилля та вклад. Радянська система часто зневажала вкладом та винагороджувала за зусилля. Тому і досі після 30 років ринкової эконміки, де насамперед оцінюється вклад, багато людей не змогло змінити своє сприйняття та жаліються на не справедливість!

ЄвгенШипіта
Автор

Завжди є ті кому ми дивимся в спину, бо вони попереду нас.
І Завжди є ті хто дивиться нам в

frida
Автор

Класна лекція від класного професора !

Ютюб-Кулинария
Автор

Помилка! Індивідуальна душа сама створює свою долю, завдяки своїм бажанням, та діям.Але змінити на краще її стан та долю може вплив святих людей.Таких як Шріла Прапгупада.

sandhyaavatardas
Автор

Дуже дякую за те що робите🤩 Такого контенту має бути більше, тому і підтримую вас на патреоні❤

buryaok
Автор

Є невеликий відсоток людей, яким дуже не пощастило в плані вроджених особливостей. Їм дійсно важко чогось добитися як би вони не старалися. Про тиких людей суспільство може(бо їх не так багато) і має(бо в цьому полягає людяність) подбати.
Є ті, і їх теж досить мало, кого природа обдарувала яскравим талантом(талантами) і тому їм дещо(або навіть все) досить легко вдається. Хай собі заробляють свої мільйони, хіба ж нам аж так заздрісно від того?
Для всіх інших людей(тобто для переважної більшості людей) справджується принцип — хто як дбає, так і має. Тобто тут конкуренція біль-менш справедлива і тому справедливо, що одні мають менше а інші більше.

vladbojkiv
Автор

Цікава лекція. Дякую @Хмаринка Science за переклад. З нетерпінням чекаю на наступну.

Yurii.
Автор

Супер! Обожнюю переклади Майкла Сендлера та Роберта Сапольські. Дякую

DmytrOne
Автор

Якщо забрати супербагатства і розкрити можливості бідним, то суспільство збагатиться щастям

nadiiatkachenko
Автор

В умовах ринку не може бути повної свободи. Тому це є вашою помилкою. Ми отримуємо товари відповідно до реклами, яка часто не описує недоліки продукту. Ці недоліки виявляються пізніше терміну повернення товару або онлайн торгівля та повернення товару дуже ускладнено через правила повернення. Тому це породжую несправедливість ринку. Оскільки прибутки від недоліків накопичуються якраз у мільярдерів,

nadiiatkachenko
Автор

Спадок це добре, але якщо нема здібностей та працелюбності, то весь цей спадок дуже швидко виходить на нуль, тому на першому місці здібності та працелюбність, яка в решті решт винагороджується благами через більшу користь діяльності особи для всього суспільства. Звичайно як і кожному правилу тут можливі виключення.

nixer_
Автор

Також питання виникають при вивченні астрології. Чому різні долі у людей що народилися в один день, в один час, двійнята і близнюки в одній родині. Таланти різні і долі різні.

Відповідь:
Є Всевишнє рішення на те.

frida
Автор

Припустимо, ми андроїд...Наша згода чіпування, як аргументує справедливіть розподілу... Візмемо найвища судова інстанція визнала, що ви людина... Глянемо трішки у майбутнє, прикладово розумні тварини... Можливо час замислитись...

tarassabara
Автор

Великий професор намагається показати всю абсурдність лівих ідей, свідомо їх гіперболізуючи та гіпертрафуючи, показуючи це на великих прикладах, а його за це тут деякі по нерозумінню обзивають ліваком. Він лібертаріанець ( права течія) - а не лівак. Американська молодь так злівіла ( від агітпропу професури) що тільки на таких приклядах це довести і можна !

ЗабугорныйКапиталист
Автор

І дійсно : "якщо несправедливо що є багаті на фоні бідних", то "хіба справедливо що є здорові на фоні хворих, талановиті та геніальні на фоні лінивих та безталанних"??? Зрівняння так зрівняння, рівність так в усьому, гулять так гулять, згорів сарай, палай і хата"!..."Які нахабство та егоїзм - залишатися та бути здоровим, коли стільки людей страждають і хворіють"???

ЗабугорныйКапиталист
Автор

Є приклад комунізму.
Всі мають бути рівні. Та талановиті жили як жебраки а ліниві-паразити користувалися плодами праці талановитих.
Харашо в колгоспі жити.
Один робить 7 лежить.

frida