Що не так з лівим берегом Києва?

preview_player
Показать описание
Сьогодні відео про Лівий берег Києва, який вважається гіршим за правий і взагалі кияни звикли казати, що Лівий берег— не Київ. Досліджую, чи справді лівий берег гірший за правий і чому так. І як це допоможе робити нам кращі комфортніші міста.

0:00 - вступ
00:19 - історія лівого берега
01:36 - модерністи
04:45 - висотне житло
07:28 - автомобілізація
09:37 - монофункціональний район
11:29 - транспорт
14:15 - перевага лівого берега
14:59 - висновки
15:42 - важливе оголошення

Приватбанк: 4149 4993 4951 4073
Монобанк: 5375 4141 1299 8728
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Не уявляю собі, якого формату були тік-токі, але те, що ви тепер є на Ютубі — це дуже добре. дякую!

rondoo
Автор

Молодець. Я вважав що урбаністика нікому нецікава, але ви довели що я помилявся. Після перегляду ваших відео ще звернув увагу на інших авторів в цій темі, поки Чаплинський та Зручне Місто. Дякую

kaznasho
Автор

Прийшов сюди після перегляду вікторини від ВКВ 😁🇺🇦

MRGPlus
Автор

народилась, прожила багато років на Правому березі. Переїхала 10 років тому на Лівий. Маючи свою будів.фірму, офіс розташували на Лівому березі. Прогулянки з собакою набережними, вєліки, набагато зручніші тут. А як прекрасно споглядати з Лівого берега на історичні кручі Правого берега! Це ж любов. Навіть нове житло купили знову ж таки на лівому ;)

krossbud
Автор

дякую за працю. є кілька нюансів, які роблять відео дещо неточним:
1. ви взяли як приклад лише Осокорки (ще трохи згадали Троєщину), і екстраполюєте це на увесь лівий берег. враховуючи специфіку забудови Русанівки, Соцміста, Дарниці — це помилка. це стосується і забудови, і транспорту.

2. щодо історії: дещно помилково казати, що лівий берег був абсолютно незаселеним. швидше за все, частина історії опущена заради економії часу, але десь з XVI ст. окремі райони ЛБ заселяються (Кухмістерська слобідка, наприклад).
І поселення називалися не на честь «когось». Історично склалося, що слобідки на лівому були приналежні до церков (монастирів, etc) на правому. Навіть Дарниця та Осокорки не походять від чиїхось імен / прізвиськ.

3. поінт щодо функціональності спальників також потребує уточнення. у совку якраз намагалися проектувати так, щоб уникати маятникової міграції, і люди в принципі могли закривати будь-які потреби в рамках одного району. так, на Русанівці, крім житлових будівель, був (і є) парк, культурний кластер (театр / кіно), пляжі .. + перші поверхи відводилися (і відведені нині) на бізнес — магазини, ресторани, etc. схожа ситуація на Березняках, Лівобережці, в окремих мікрорайонах Воскресенки та Соцміста. о, до речі, у Соцмісті було кілька великих підприємств -- щоб люди ще й працювати ходили недалеко.

і якраз кияни не кажуть, що лівий -- це не київ. сорі, та це звичка гостей / нових жителів міста, десь з Рейтарської та околиць :)

anastasiiaotdelonova
Автор

Яка Ви молодчинка!!!
Щиро дякую за цікавий контент!
Будь ласка, не зупиняйтеся, а ми будемо Вас підтримувати 🌸

З повагою, жителька лівого 😉

khrystynagarbuz
Автор

Дякую вам за відео і за вашу роботу! Дуже цікаво вас слухати! Я рада, що в нас з‘являються спеціалісти, люди які просувають думку про комфорт у місті, про комфорт людей! Вірю, що в майбутньому в нас все більше людей зрозумію це і міста стануть прекрасними!

olena_turanska
Автор

одразу видно людину з правого берега. я більшу частину життя прожила на оболоні і з такою огидою я ніякий район крім нього не згадую)) коли переїхала на лівий в ПОХ (позняки-осокорки-харківська в народі, також часто буваю на лівобережці і дуже її люблю) мені настільки тут елементарно зручніше жити, вулиці виглядають краще, тц краще, багато озер, ну побільше б парків хотілося тут да, з транспортом 0 проблем. якщо не казати про метро, то автобуси і маршрутки з реально дуже вдалими маршрутами. проблеми в висотках не бачу якщо це максимум 30 поверх, мене здивували фрагменти де десь такої висоти будинки на фоні і це показується як щось погане, мені навпаки в такому оточенні комфортніше і безпечніше ніж де суцільна радянська забудова майже, як на тій же оболоні. і найприємніше - набагато менше криміналу і неадекватів, на оболоні як біля метро, так і в мікрорайонах купа алкашів і наркоманів порівняно з тим куди я переїхала, якщо ви думаєте що на оболоні таких мало, ви просто іншого життя не бачили, я була здивована переїхавши на лівий, живу тут вже давно і мені супер комфортно, все що потрібно є недалеко, на правий взагалі не їзжу окрім до лікаря. я бачу проблему дійсно в тому що хотілося б побільше парків і т.д. зон, погоджуюся, але як на мене відео дуже перебільшене і особисто з моїм досвідом життя на лівому не збігається. знайомі з троєщини кажуть що це не той кримінальний район як 20 років тому, він дійсно змінився, є багато парків і комфортні мікрорайони, ну звісно є мінус це відсутність метро/швидкого трамваю. щодо бізнесу, на лівому купа всього, і якщо ви на вакансіях подивитеся скільки в якому районі, то в дарницькому нормально так, це база на тих же позняках-осокорках відкривати філії. з троєщиною більш туго тут погоджуюся, і що краще б запустилм трамвай також. але троєщина це дуже комплексна тема, бо в першу чергу уявлення у людей про неї погане
супер рада жити на лівому березі і не хотіла б на правому))
з приводу якоїсь культури сусідства в висотках теж не відповідає дійсності, я погоджуюся що супер високі будинки це ту мач, але в радянських будинках про культуру сусідства зазвичай ніхто навіть і не чув і під'їзди в такому собі стані, на відміну від нових висоток з ОСББ де навпаки з мого досвіду люди більш дружні і менше трешу творять

useruser-wcmc
Автор

Іванно, ви чудова! Дякую за ваше відео❤ Такі люди як ви сприяють позитивним змінам в різних сферах життя суспільства!

valeriiayeltsova
Автор

Не имею жесткого негатива, но есть пару моментов, которые не много режут слух.
1. Основываться на Дарницком районе(около Бажана) как о всём левом береге. В первой половине видео в основном акцентируется на высотки и широкие дороги, с некомфортной там жизнью. На самом деле, даже на Харьке(всё от славутич-вырлыця и в ширину до дарницкого моста(конечно приблизительно)), не везде такие проблемы и не везде высотки, прям абсолютно не везде. Если говорить за иной Левый берег, то Дарница(метро) низко этажная застройка и пару высоток есть, такой же Лесной, Дарницкая площадь(не считая прям на ней) тоже низко этажно, воскресенка буквально вся камерная. К сожалению это чисто спальные районы и не во всех перечисленных микрорайонах есть офисы.
2. Трамвай. Возможно Трою и спасет, но для чего трамвай на правый берег Дарнице(метро), Черниговской, Лесному, Левобережке, Харьковской, Вырлыце, Осокоркам и т.к. далее? Есть где-то инетирес его провести, дабы разгрузить существующее метро тут согласен, но абсолютно не повсеместно это будет уместно.
3. Использованные кадры(в продолжении к первой части). Для аргументации было крайне презентабельно использовать кадры в ролике, но не везде так, и скорее всего высоток около 50% застройки левого берега. Иногда попадались кадры из Броваров(15:25).
4. Во многом готов согласиться с автором, и многие проблемы и вправду существуют, но крайне гиперболизированы. Ощущение сложилось, что знакомство автора произошло, только с Харьком и то, с малой его частью, хотя там, чтобы не слукавить, много высоток, очень.
Надеюсь, что не будет срача в комментариях, за использование русского языка мною, надеюсь для вас будет важно содержание, а не обертка. Мог это все написать в переводчике и тогда комфортнее было бы? Надеюсь с пониманием и адекватно к этому отнесетесь.
Спасибо, что автор поднимает важные вопросы, мой комментарий служит как указание на некоторые ошибки в ролике и не несет полного за собой "уничтожения" работы автора.

Loppord
Автор

Дякую Вам за Вашу працю. Сподіваюся після перемоги міста України будуть відбудовувати за схемами про які Ви розповідаєте у Ваших відео. Слава Україні!

danilkhodus
Автор

Лівий берег - не район. Це три райони Києва. І вони різні між собою.
Працювати люди все більше починають віддалено і ефекту міграції протягом дня стає менше.
Чомусь всі забувають про спальні райони на правому березі.
Ніби людина, яка приїхала в столицю з провінції і для неї правий берег це поділ та майдан. А існування Борщагівки, Оболоні тощо - ігнорують.

luckyr
Автор

Як смішно та одночасно неприємно слухати селянина який з нахабним глузуванням, якому чітко відчуваються неприкрита заздрість – розповідає про село (не своє) яке було приєднане до міста / столиці. На 1:30 – до речі – Деснянський р-н (Троещина) – самий великий в м.Києві та в Європі – цілком логічно – що там мешкає найбільша кількість Киян – саме Киян – тих хто народився в Києві, тому хто родився де дві вулиці і п’ять будинків – самий великий район в Європі де кількість мешканців з неофіціальними «приезжими» досягає мільйону, а місто мільйонник це вважаться дуже велике місто, тому для селян Троещина – це таке велике де можна заблукати після свого хутіра – як Нью-Йорк. Коли подол приєднали до міста?

tankboy
Автор

Молодчинка)
Жива, енергійна подача матеріалу - продовжуй в тому ж дусі))

vasylpavlovskyi
Автор

Бачив Ваші відео в тік тоці, і зараз мені друг кинув це відео, я подивися і справді задоволений цим відео, воно пояснює всі проблеми (окей, можливо не всі) лівого берега, тож дякую за вашу роботу, буду вдячний якщо ви будете продовжувати робити місто кращим!

Jujkomeshka
Автор

Ви дуже класний аналітик! Теми, які Ви підіймаєте, дуже на часі, і дуже потрібні людям, мешканцям міста, які хочуть дихати повітрям, спокійно випускати дитину на вулицю, просто мати комфортне середовице замість "чоловійника" (це як мурашник, тільки для людей).

solliykiev
Автор

Як корінний лівобережник підписуюсь майже під всім. Єдине, що хочеться додати, ми коли ідемо пішки по Лівому берегу, то зазвичай ідемо дворами. Так вони не такі закриті як на правому, але там є набагато більше зелені(рандомних дерев, там шовковиця і тд), і купа майданчиків. Також на Лівому є купа різних озер, що дуже відрізняє від правого. Є такі місця біля озера, де ти можеш сидіти жарити шашлички 'на природі', але всюди навкруги бачити ці 20-поверхові бетонники.

AKolesya
Автор

Дякую за обдуманий і важливий контент. Природність, щирість, не байдужість… все при тобі) Бажаю вдачі та розвитку!🫶

yuriiyuskiv
Автор

Було дуже цікаво! Ніколи настільки не замислювався в логіку побудови міста)
Дякую за такий контент :)

dimaorange
Автор

Дякую за цікавий контент, з інтересом слухаю кожен ролик. Наснаги і сил тобі у розвитку каналу.

dimashi