Струва ли си Имиграцията? След 13 Години в Америка

preview_player
Показать описание
Имиграцията, струва ли си? Вече 13 години живея в Америка и в това видео отговарям на въпросът на зрител " Струва ли си да се имигрира?". Това за което е говоря е моята гледна точка и се надявам да ви даде материал за размисъл преди да се решите да заминете в чужбина или да се завърнете у дома.

Говорейки за у дома, "това е мястото от което, човек не се опитва да избяга." Така избирам да виждам аз ситуацията около имиграцията в моя живот.

Връзка с мен тук:

или тук

Или тук:

Нов наръчник за това " Как да си напрвим диета сами" можеш да свалиш тук:


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Добро видео, аз имигрирах сам в Америка на 19г и съм тук вече 18г, допуснах абсолютно всички грешки по книгата за имигриране ! Но единствено ме спасиха две неща и сега бих казъл че живея един пълноценен живот ! Първото беше силният ми български характер и типичната за нас адаптивност, второто опознаването, разбирането и уважението към американския начин на живот . Прекарвам всяко лято в България и смятам, че сме късметлии да се родим в точно тази държава !
Успех

IL_Bulgaro
Автор

След 30 години в Канада, доста се радвам че се прибрах в България (на 40 съм).

NickEnchev
Автор

много интересно видео, успех където и да се намирате със семейството Ви!🌄

ivayola
Автор

Чудесен анализ, съгласна съм с всичко, не познавам живота в САЩ, живея във Франция, но ако е полезно за аудиторията, мога да споделя 29 годишния си опит в чужбина. Желая всичко добро на всички.

evacoulette
Автор

Живях в Америка от 99та до 2003та година, най-хубавото нещо което направих е да напусна Америка. Успех на всички Българи там...

totko-dt
Автор

Абсолютно съм съгласна с всичко, което казахте. Аз мога да кажа за Германия, че си струва да се емигрира, но е грешно да се мисли, че ако не можеш да се развиеш и да успееш да се реализираш в България, където познаваш законите и привичките, ще успееш в чужбина. Въпреки всичко, тук ценят амбициозните, можещите и знаещите специалисти. Живота е много по-лесен. Успех на всички

svetoslavakrasteva
Автор

Америка е много голяма сцена, ако имаш какво да покажеш на тази сцена! Останалите са най-обикновени ратаи, обслужващ персонал и бачкатори от paycheck to paycheck да си плащат сметките.

sunshinestate
Автор

Не знам защо, но в България най-важното нещо за българина беше да му бъде добре уреден битовизма, т.е да съществува заради самото си съществуване хранейки семейство по начин, по който хората да не те гледат с лошо око. Това, което научих в България е, да се правиш на това, което не си за да може някой от семейството или близките да се гордеят с теб сакън ако някой външен може нещо различно да си помисли. Тук в Америка изобщо не ги е грижа кой какво си мисли за тебе, е, Америка е широко понятие. Живял съм доста дълго и знам неща. Забравете егото си на първо време. Който идва с тежък влак влачещ вагони багаж от родината, ми, ще си го тегли и тук в Щатите и къде ли още не. Ние се славим малко Плюшкин, вещомани, пак казвам, битовизми, тесен кръг хора, завист, тесногръдие, всичките негативи извлечени от България си ги пренасят в чужбината. Понеже някой каза трябва. Всъщност в Щатите не е много по-различно от Бг и ще кажа защо. В Щатите материализма се слага на пиедестал, т.е щастието се състие според общественото мнение в парите. Те ще ти го наговорят по друг начин, че не било така, но всъщност единствено и само парите са важни за да живее човек нормално вече почти навсякъде. Хората вече мразят, което бачкат, понеже живеят на ръба. Колкото по-голям стандарт на живот се поддържа, толкова повече проблеми ти се стоварват на глава. Бюрокрацията е безпощадна и почти неподкупна. Всяка грешка може да коства много, върви се съди после. Разбира се има хора, които правят огромни пари заради грешките на простолюдието. Системата ври и кипи като парен локомотив, теглещ допотопни стереотипи от праисторическо време наподобяващи българският вариант, но в различен мащаб, но ето. Мен ме обогатиха новите запознанства с различни култури, хора, език и незаменима опитност понеже аз съм го търсил това. Други търсят кариера, пари, нова степен на битовизъм, но това са те

stefand
Автор

След 9г. в Дания, където учих и работех, се прибрах в България. Мисля, че е добре всеки да опита от живота извън страната, защото това е огромен житейски опит, а и след това ти отваря много врати, ако евентуално решиш да се прибереш.

AndeyC
Автор

Хей, здрасти, Стан,

Аз съм човека, задал въпросите, много благодаря за изчерпателното видео.

Продължавай в същия дух с канала.😄🤝

Симеон.Б
Автор

Аз бях в Испания 1-година когато бях млад.Наистина има много какво да научиш.На 22-си плащах наема сам живеех си сам и някак с много труд даже по събрах някой лев.Тук в БГ като се върнах на 23 години пропаднах нито пари нито наем мога да плащам видях се в чудо.БГ действителността е много по различна.Добре че си имам жилище и родители който да помагат.Това беше отдавна 2008-2009 хванах кризата може би и това изигра роля но да в чужбина някак света се отваря пред теб и можеш да научиш много стига да искаш и да имаш късмет да работиш здраво.При мен не се получи може би защото нямах човек до себе си а бях сам.

НиколайВасев-шл
Автор

Съгласен съм с всичко, което каза. Всеки млад човек, който иска да се развива, трябва да иде в чужбина, независимо дали за емиграция или за приключение. Нещата, които ще научи по света ще му свършат работа, дори да се върне в БГ.

georgigeorgiev
Автор

Струва ли си да се емигрира там за да стана тираджия за 1-2 години за да се спести някой друг лев?

Filatov
Автор

Мога да кажа като специалист в родната столица съм доволен от заплащането, което е почти като да работя в чужбина. Така имам среда, приятели и възможността ежедневно да се развивам сред свои.

Stani
Автор

Кадърния човек навсякъде ще е добре! Финансово. А вече къде как се чувстваш е много субективно.

evgenidimitrov
Автор

2000 лв. вече е масова заплата, а не се счита за добра. Добра заплата вече е над 2700 - 3000. Нашата покупателна способност е по-добра, спрямо това, колко работим и колко получаваме. Там 12-14 часа е нормално работно време, ако тук хората работят толкова, охоо ние ще сме по-добре.

dimitarstoyanov
Автор

- 20 години извън България (не в Америка)
- Преди по често, сега 1 път на година.
- Не бих се върнал да живея в България. Не виждам бъдеще и не мисля че България в момента може да ми достави качествен живот; да мизерствам, изнемогвам и да се храня с болкуци с “Европейски” цени не ми е хоби.

talkdatrue
Автор

Когато си на 20 години е хубаво да не си губиш времето с пиене, мотаене по кръчми и кафенета.Света, когато го опознаеш ти отваря много врати и възможности.
Когато си на 30 вече трябва да мислиш за сигурност, семейство, деца.
След 40 мислиш за бъдещето на децата ти и къде ще е по-хубаво за тях за живот.
След 50 вече децата са си поели пътя и ти си търсиш своето тихо и щастливо съществуване.
Зависи кой на какъв етап от живота си е.
Аз съм 10 години във Великобритания и вероятно бих се върнал, но всичко зависи от децата ми и какво и къде ще искат те да правят.
Старая се да изграждам мечти, необвързани с материалното.
Финансовия аспект е важен, но твърде много сме влезли в комерсиалния свят и това ни изяжда отвътре.

йорданарнаудов-кщ
Автор

смятам, че хората които не успеят или не успяват добре да се реализират в чужбина най много искат да се прибират в Бг..със мисълта колко по хубаво, лесно и евтино ми беше в Бг...но веднаж успеели човек да влезе в средата да се приобщи и реализира..едвали му се връща.е!има и такива които просто носталгията ги у ива и принуждава да се завърнат не зависимо от парите и реализацията..но пък като се върнат и се сблъскат със нашенскта система и разбират, че всъщност май са сгрешили като са се върнали..

taisun
Автор

Забравихте да дадете и едно доста важно уточнение .Разликата между големите стари градове и примерно щатовете посредата е като друг свят.

EtkoPetko-trdb