17. Синдром дефіциту уваги з гіперактивністю

preview_player
Показать описание
Зверніть увагу: усі відео на youtube-каналі Центру громадського здоров'я та на Платформі дистанційного навчання несуть виключно навчальний та інформаційний характер. Вони не можуть замінити професійну медичну консультацію та не є підставою для самолікування.
Якщо ви запідозрили у себе наявність симптому або хвороби, зверніться за допомогою до кваліфікованого медичного фахівця.

Дистанційний курс «Розлади психіки та поведінки. Основи психіатричної пропедевтики»

«Концепція розвитку охорони психічного здоров’я в Україні на період до 2030 року» наголошує важливість поліпшення доступності допомоги, надання допомоги щодо психічного здоров’я на первинному рівні, а також розвитку системи психологічної та соціальної допомоги на рівні територіальних громад. До надання медичних та психосоціальних послуг залучається все більше фахівців – лікарів, медичних сестер, психологів, соціальних працівників.

Цей курс основ пропедевтики психічних захворювань розрахований на лікарів (не психіатрів), психологів та соціальних працівників. Він присвячений базовим засад надання допомоги пацієнтам з найбільш розповсюдженими розладами психіки та поведінки.

Також у ньому розглядаються важливі документи, розроблені ВООЗ:

- Програма дій з усунення прогалин у охороні психічного здоров’я (mhGAP), яка має на меті розширити охоплення послугами при психічних, неврологічних розладах та станах, пов’язаних із вживанням психоактивних речовин.

- Керівництво mhGAP IG 2.0, містить алгоритми для клінічного ухвалення рішень сімейними лікарями при найбільш поширених психічних розладах.
Цей навчальний курс створено Благодійною організацією «Український інститут політики громадського здоров’я» в рамках субгранту з МБФ «Альянс громадського здоров’я».

Ми вдячні офісу ВООЗ в Україні за ідею та натхнення для цього курсу.

Викладачі:
Андрій Карачевський – доцент кафедри загальної, дитячої, судової психіатрії і наркології НМАПО імені П.Л. Шупика;

Віталій Климчук – доктор психологічних наук, провідний науковий співробітник Інституту соціальної та політичної психології НАПН України;

Павло Дупленко – доцент кафедри психіатрії Національного медичного університету імені О.О.Богомольця;

Вікторія Горбунова – доктор психологічних наук, національний тренер програми mhGAP IG 2.0 ВООЗ.

Після успішного завершення курсів надається сертифікат, який є підставою для нарахування балів безперервного професійного розвитку в рамках атестації лікарів в еквіваленті 10 годин

#ЦГЗ #ЦентрГромадськогоЗдоровя
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Все життя думала що я тупенька, багато зусиль докладала до навчання, для того аби втягнутись в новий колектив, понижена самооцінка. Постійне прагнення до справедливості, і тут я дізналась що зі мною не так. Сумно і щаслива водночас. Дякую за відео!

virasviderska
Автор

Дякую за настільки детальне пояснення. Хотілося б додати, що хлопчиків діагностують частіше бо вони мають інші симптоми. Симптоми жіночої статі часто плутають з депресією. Тому цифри не до кінця вірні.

sofiiaminco
Автор

У мене всі ознаки синдрому дефіциту уваги, але не маю гіперактивності, а - навпаки. У школі було складно вчитися, хоча я старалася і загалом вчилася на 4-5: твори з літератури, наприклад, читала в скороченому варіанті, або ж частіше не дочитувала до кінця, бо просто не могла довго концентрувати увагу на творі, і читала дуже повільно. Від техніки читання досі психологічна травма, бо через розсіяну увагу постійно робила помилки в читанні, потім сильно нервувала збивалася поглядом зі стрічок і, як результат, низька швидкість читання та ще й привселюдний сором. В дорослому віці також проблеми із увагою: майже не запам'ятовую імена людей при знайомстві, а запам'ятати номер телефону, то потрібні надзусилля.

ОльгаГаврилюк-яш
Автор

Хлопчиків частіше діагностують, ніж дівчаток. Це не означає, що хлопчики частіше мають СДУГ.

irapoetka
Автор

Дякую за відео! Дуже прошу розповісти (ніде не знайшла інформації) про СДВ без гіперактивності у дорослих. В мене всі ознаки СДВ ще з дитинства і по сьогоднішній день. Але, замість гіперактивності навпаки - дуже повільна. Роботу, яку хтось виконує за пів години, я виконую за півтори😢І в голові постійний потік різної інформації, яку я не можу контролювати. Це заважає мені концентруватися і, таким чином, справи виконуються ще повільніше. Дуже важко живеться з цим. Рідні люди дратуються, знайомі насміхаються🙄
Буду дуже вдячна за зворотній зв'язок ❤

Garyaev_original_audio
Автор

А як лікувати або підтримати себе дорослу? А то про дітей та батьків… моя мати лише погіршила цей розлад

lilpikagaymer
Автор

Чому Ви говорите про метилфенідат, якщо він заборонений в Україні?

ЕленаДохно-жщ
Автор

0:36 те що я інколи під час сну коли хтось заходить в кімнату вискакую з ліжка і роблю вигляд що не сплю рахується? 😁

ШкК-цц
Автор

Доброго дня, якщо дитина відмовляється спати під час тихої години як впоратись з цим. Дитині 4 рочки.

ionsocasciuc
Автор

Гадаю мені варто сходити до психолога тепер

EllSintra
Автор

Гіперактивні та імпульсивні діти мають навчатись в спеціалізованих школах?

creativedecoration
Автор

Це все ОБЗИВАННЯ! Рефлексам дефіциту надають обзиваючого пояснення! Адже мозок загалу прагне пояснити особливість! Це як американські підліткові серіали. Де еталоном є відмінник та ще й спортсмен! Фантазія. Один еталон і купа вигнанців у школі. По факту це все пройдені покоління, що показали реалії. В житті саме вигнанці робили життя суперовим. І ці обзивання дітей! І пошук ярликів на дітей! Дорослі мозкові шаблони мало того що себе не лікують, а ще й говорять дітям що щось є "нормою". Тільки тому що поруч ще два три дорослих з подібним схибленням. Рефлекси дефіциту це зовсім неозвучена тема. Суспільство живе в Самообмані.

solomprog
Автор

Так хіба вже не переосмислили що це не недуга і не від травм а така особливість роботи нейронних імпульсів у мозку ?

Dreamplandoradij
Автор

А якщо розсіяна увага у дорослого. І ніякої гіперактивності.

ВітаСерафинчук
Автор

Лекторка здається читає з Вікіпедії чи щось подібне. І чому тільки про дітей, хіба це суто дитяча хвороба?
Не сподобався ролик.

uamoto