JUŻ OPATENTOWANE . NOWY SAVONIUS TO PRĄD DLA KAŻDEGO? HARMONY TURBINES

preview_player
Показать описание

Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

W Polsce już dawno na takie rozwiązanie wpali:
- Powiedz mi, po co jest ten Miś?
- Właśnie, po co?
- Otóż to. Nikt nie wie po co i nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten Miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa To jest Miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to jest nasze, przez nas wykonane, i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest Miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije do jesieni na świeżym powietrzu. I co się wtedy zrobi?
- Protokół zniszczenia.
- Zapamiętaj: Prawdziwe pieniądze zarabia się na drogich, słomianych inwestycjach!

nomtbg
Автор

Może i nie osiągnęliśmy jeszcze dna w poziomie nauczania. Ale to już się zmienia. Niestety na gorsze, bo już w szkołach rozpoczyna się produkcja głupków na masową skalę

filmygf
Автор

Są kalkulatory mocy turbin wiatrowych w necie. Savonius tej wielkości może osiągnąć max 100W. Do jego produkcji trzeba zużyć dużo więcej materiałów niż do standardowej turbinki. [Czyt. Dramat] ❤

christomold
Автор

Jestem przekonany że w programach telewizyjnych powstały już dziesiątki filmów o tej turbinie tylko że tak nikt nie powiedział że to efekt niedouczenia i że to co widzą to nie generator prądu tylko generator pieniędzy pseudoinnowatorów.

pawesowinski
Автор

Najbardziej przykre jest to ze masz rację, mówiąc o osiągnięciu dna niedouczenia tzw. "naukowców" którzy z braku podstawowej wiedzy zaklinają rzeczywistość takimi wynalazkami. To jest zmierzch cywilizacji zachodniej, smutne ale prawdziwe. Pozdrawiam

MRybaczyk
Автор

Nie ważne co się promuje, ważne są dotacje.

chrisexpert
Автор

Nareszcie film w którym krytykujesz badziewną turbinę a nie wychwalasz. Widzę że wiedza poszła do przodu. I dobrze 👌

triodak
Автор

Taką "rewelacjną" turbinę to w latach 70tych w "Młodym Techniku" opisywali. Robiło się ją z beczki po oleju. I miała nawet automatyczny regulator obrotów.
Jakoś te rewelacje się nie przyjęły.
Dlaczego?

NieNie-begd
Автор

Ja piernicze .
Przecież w Polsce już dawno gość zbudował takie coś podobnego ze zwyklej beczki po paliwie .
Miała w swym mechaniżmie ogranicznik prędkości obrotowej .
Po przekroczeniu zaprogramowanej prędkości sama się zamykała spowrotem w beczkę .
Projekt tego wiatraka ma co najmniej 35 lat .

jacekkubisiak
Автор

Turbina tego typu, z samoregulacją obrotów rozrysowana była do samodzielnego montażu w „Młodym Techniku” w latach 80tych.

Polexitnatychmiast
Автор

Byl czas że negowales te turbiny sawoniusa do spodu...te co mieli montowac na blokach mieszkalnych.😮czyli nadal jest to kupa?
Jak w tekscie z filmu Kler...nie chodzi o to żeby uzbierać kase ale żeby ciągle zbierać😂.

balcerowicz
Автор

No to Dowaliłeś do pieca.Choć jest to prawda stara jak świat, że z naiwnych głupców da się całkiem dobrze żyć.

krzysztofdobrzycki
Автор

A mi sie wydaje ze wlasnie tego typu turbina powinna byc pierwszym czego sie naucza przy takich projektach. Raz ze jak powiedziales jest po prostu fajna, wiec latwo rozpala iskre zainteresowania. Dwa ze od pierwszego spojrzenia wydaje sie wrecz genialna ale po blizszym zbadaniu zaczynaja wychodzic coraz to wieksze wady, a to uczy krytycznego myslenia. Wydaje mi sie ze nie glupim pomyslem byloby wprowadzenie jednej lekcji w liceum na fizyke zeby wlasnie taki projekt turbiny przedstawic, rozbic na czynniki pierwsze i omowic. 45 minut wystarczy na cos takiego a dla wiekszosci uczniow bedzie to i ciekawsze i bardziej pozyteczne niz klepanie przykladow z wymyslonymi pociagami jadacymi z x do y.

piotrjedrycha
Автор

Nie odniosę się do filmu i komentarzy bo bym się tu musiał cały wieczór produkować, wrzucę tylko kilka faktów by Państwu to nieco rozjaśnić temat takich turbin z osią pionową jak Savinius Czy lenz bo to podobne konstrukcje. I tak: nie ma potrzeby montażu ciężkich i drogich prądnic wolnoobrotowych (w rodzaju np. amerykanek) bo łatwiej dać przekładnie i prądnicę w klasycznym zakresie obrotów 2 -4 tys /min. a nie 120.
te turbiny ne trzeba chronić przed huraganem bo ich konstrukcja zapewnia, że nigdy nie przekroczą określonej liczby obrotów. po prostu połowa turbiny zawsze hamuje jej pracę. Po kolejne ..turbiny te są praktycznie bezdźwięczne to znaczy nie generują żadnego hałasu gdyż ich łopaty nigdy nie kręcą się szybciej niż wiatr. zawsze wolniej. dalej. ... Można i powinno się je instalować na budynkach gdyż na gruncie nie mają dostępu do wiatru, a konstrukcja na maszty się raczej nie nadaje. Turbina nie generuje wibracji i nie "brzęczy" na budynku jak klasyki z osią poziomą. Turbina jest bezpieczna można przeprowadzać konserwację np. prądnicy bez zatrzymywania turbiny, jest kapitalny dostęp do całej konstrukcji turbiny. jej sprawność jest niższa niż klasycznych wiatraków, ale nie jest ona wcale mała. Z racji masy te turbiny mają większą bezwładność, jednak jako nieliczne pracują już od 2 m/sekundę gdzie inne nawet nie startują. turbina Saviniusa będzie droższa niż tradycyjny wiatraczek, ale prawdopodobnie trwalsza. Wszelkie udziwnienia w tych turbinach nie mają sensu bo ich moc zwiększa się po prostu zwiększając rozmiary. Takie turbiny instalowano też pod wodą i były napędzane prądem morskim. Najlepiej sprawdzają się na płaskim dachu na wysokim budynku, gdzie w wietrznej okolicy generują prąd non stop. Ponieważ całą turbinę można niejako "ogrodzić" zabezpieczyć i kręci się ona stosunkowo wolno jest całkowicie bezpieczna dla ptaków. (prędkość turbiny przy średnicy 2 metry to około 120 obrotów na minutę). Olbrzymi moment obrotowy łatwo wykorzystać nie tylko do zasilania prądnic. (do np.pompy wody). Jeśli ktoś się zastanawia skąd to wiem...ano kiedyś zbudowałem taką turbinę (Lenz wysokość turbiny 4 metry średnica wirnika 1, 8 metra). Uważam, że konstrukcja jest jak najbardziej warta uwagi, ale głównie na ludzi którzy poświęcą jej własną pracę i mają warunki do instalacji. prawo zezwala na to by na dachu były dowolne konstrukcje techniczne do 2 m wysokości wiec można sobie t o zbudować na dachu. w Odróżnieniu od zwykłego wiatraczka nie będzie gwizdów i drań. Aha i największa zaleta. turbina nie ustawia się na wiatr. każdy podmuch z dowolnej strony ją obraca. nie wymaga mechanicznej automatyki, nie szuka wiatru c o kilka sekund.

andylee
Автор

Jak ja cię gościu lubię!!! Debile z PipidÓwa University zrobiły mi dzień😂 Ta turbina to jest MIŚ na miarę ich możliwości, bo chodzi o to żeby pieniądze zbierać, nie uzbierać i skończyć zbierać.

radziejvradziejv
Автор

Mam urządzenie które mogłoby pobierać energię z podającego śniegu, ktoś mi sfinansuje badania, pierdylion na początek powinien wystarczyć🤔

andrzejj
Автор

Przecież odsuwanie uzwojeń w generatorze jest bez sensu - to samo można osiągnąć zmniejszając elektryczne obciążenie generatora, a dokładnie to robi regulator MPPT.

robertdec
Автор

Jakie dno, maszynka która produkuję kasę. Wszystko idzie według planu.

pspiryt
Автор

Pierwszy śnieg pokona przekładnie zębatą i cały misterny plan w pi.du.

AdamNowak-upso
Автор

Mam znajomego który zainwestował w taką turbinę. Elektryk który ją podłączał dał zbyt cieńkie kable i przy wichurze się kopciły. Do tego pezy kolejnej wichurze turbina się rozpadła i sprzedawca ją wziął "na wymianę" i od lat się nie odzywa 😂

elektrodowywandal