Мобілізація 2022 в Україні: як проходить і кого призивають

preview_player
Показать описание
Незламність українського народу та відважність наших воїнів продовжує вражати увесь світ. Коли на нашу землю прийшла біда сотні тисяч українців стали на її захист.

Начальник Вінницького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, полковник Вінницький Олег Миколайович зауважує: "Захищати Батьківщину - прямий обов'язок кожного з нас".

Сам він з 2016 року очолює головне відомство області, що відповідає за призов на військову службу та мобілізацію військовозобов'язаних і добровольців.

Військову кар’єру розпочав зі служби в Німеччині. Також служив у різних частинах та містах України. Вагомою сторінкою в біографії стала служба у Львівській області. Там отримав призначення у «залізну дивізію», в якій подолав майже усі сходини командного росту. Спочатку був командиром взводу, потім командиром роти, батальйону, начальником штабу полку, а згодом у званні підполковника – його командиром. Декілька разів бував на Сході України, де триває Операція Об’єднаних Сил.

Вірність присязі та любов до рідної землі – вважає основою основ.

Завжди оперативні, корисні та патріотичні новини Вінниці, Вінниччини та країни! Навіть в умовах воєнного часу працюємо 24/7.

Телеканал ВІТА транслює свої програми в ефірі, ми є у переліку супутникових каналів, мережах кабельного телебачення, онлайн-платформах, у соціальних мережах.
Залишайтесь на зв'язку! Все буде Україна!

🔺 Онлайн-трансляція на сайті
🔺 Фейсбук
🔺 Instagram
🔺 Telegram
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

На початку війни 27.02.2022р я був "запрошений" до воєнкомату, для того щоб "стати на облік"
Як і багатьох інших, мене під дулами автоматів військові разом з поліцейськими силоміць проконвоїровали у воєнкомат (Тячівський центр комплектування та соціальної підтримки). Де нам усім зразу ж виписали повістки і проконвоїровали далі - на проходження медичної комісії.
На комісії була велика черга, нових "запрошених" постійно підводили та підводили. Їх ловили в магазинах на заправках, базарах, у центрах допомоги переміщених осіб, та просто на вулиці... Стояти у черзі, для того щоб попасти на ВЛК треба було години 3-4. Десь о шостій вечора я бачив як замінили лікарів (як потім виявилось що комісія працює з восьмої ранку до двох ночі). Ще я чув як за стіною воєнком проводив лікарям інструктаж - "всі повинні бути придатними!" кричав він.
До величезної черги, яка постійно поповнювалася, раз на півгодини вибігав військовий і пропонував хлопцям оформити усе за п'ять хвилин без проходження ВЛК, тикаючи їм бумажки, де треба було поставити тільки підпис. Це були заяви "добровольців" багато хто погоджувався, вимучений в черзі дві і більше годин. Таких швидко оформлювати і везли у військові частини зразу на передову.
ВЛК (медкомісію) усі проходили за хвилин 5-10 по суті формально, на скарги лікарі не реагували, усім пишуть - придатний. Якщо в людини на якесь чудо з собою був якийсь документ про хворобу (медична виписка, або інвалідне посвідчення) тоді писали "частково придатен".
ОДРАЗУ після комісії, воєнком виписував направлення або у військову частину, або в ТРО. Хто якимсь чином відмовлявся від служби, зразу ж лякали військовою прокуратурою і десятьма роками ув'язнення. Кабінет з табличкою "військовий прокур" був поряд. "Відмовника" під дулом автоматів вели у цей кабінет, звідки відмовник або повертався до воєнкома за направленням, або його вели у маленький автобус і кудись увозили. (всі кого увезли потім з'явилися і вже брали направлення до військових частин).
Після отримання направлення, "новоявлених рабів" відводили у внутрішній двір воєнкомату. Звідкіля потім потихеньку забирали і розвозили по місцях служби. Декотрі з рабів залишалися у дворі воєнкомату, на морозі по троє - четверо суток.
Хоча я раніше не служив і маю вади зі здоров'ям (ст. 39б) мене відправили у Буштинське ТРО на посаду солдата-кулеметник. А потім (через пару тижнів) ТРО якимось дивним чином перетворилося у військову частину і я набув статус "мобілізований".
За час перебування у ВЧ навчальну підготовку, а саме бойовий курс, до виконання службових бойових завдань НЕ проходив, все чому нас вчили - розбирати автомат і пару раз дали стрельнути з нього. Більшість часу таскали і складали мішки з піском, розгружали та грузили зброю та гуманітарні грузи. Мене не зважаючи на проблеми зі здоров'ям, також на рівні з усіма долучали до цих робіт. Командир казав - "я не знаю що таке стаття 39б". Теоретичну частину бойової підготовки командири сказали вивчати самім.
Як я потім дізнався, усі документи по "повній" бойовій підготовці командири вели справно - згідно тих документів ми всі вже стали неначе "Рембо".
27.04.2022 р. Нас усіх відправили у якесь "відрядження" нібито приказом, якого я не бачив, зі слів начальника штабу, ми їдемо у село Близнюки Харківської області на третю лінію оборони.
А по суті нас усіх привезли "на нуль", з одними автоматами та кинули там під міни і гради...
Звичайно ж за час служби, здоров'я в мене з кожним днем погіршувалося - одинадцять викликів скорої, дві госпіталізації, після чого я ледве випросив нове направлення на ВЛК.
Як з'ясувалося в мене тепер з'явилися нові вади зі здоров'ям по статтям 64-б. 39-б. 40-в, 41-б. 23-б, 52-г. 51-г, 13-в, 49-в.
Мені на ВЛК знову пишуть "обмежено придатний" і відправляють у частину, хоча я вже ледве хожу... Що далі?

І так зараз по всій Україні, продовжується кожного дня! Людей хватають на вулиці і силоміць відправляють на фронт. Незважаючи на те яке в людини здоров'я і який військовий досвід. Тільки тепер для показухи вже не тримають в підрозділах ТРО - зразу ж відправляють на фронт! Воєнкоми виконують план по виловлюванню гарматного м'яса. І все.
Правова країна?
Ні!
Рабовласництво!

Ochikole
Автор

Спасибо, завтра по повестке узнаём, кто говорит правду!

voronpb
Автор

Підкажіть будь ласка, якщо людина не придатна у мирний час та обмежено придатна у воєнний час чи буде залучатись ця людина до бойових дій. Дякую.

БогданБогданов-нь
Автор

Що буде, якщо мобілізований в армії відмовиться стригти довге волосся? У статуті внутрішньої служби написано, що зачіска повинна бути гігієнічною та не заважати носити засоби захисту, а в, здається, дисциплінарному статуті що вона повинна бути короткою (без точної цифри довжини). Якщо жінкам можна не стригтися, можна і чоловікам?

БВБВ-ту
Автор

Я знятий з обліку в 2017 році, продав квартиру, прописки нема і по цей день. Проживаю з рідними. Як мені діяти

ua
Автор

Якщо є бажання, то на фронт, якщо немає то треба їхати за кордон, на заході вас зачекалися

ГеоргийПетренко-йт
Автор

Да ти денег. От и все. Це берется до уваги, завжди

ВикторСуворов-то
Автор

А жінки віком від 33 роки можуть прийти до військомату і виявити бажання.

ІгорВарварюк
Автор

Мені цікаво, а учасник бойових дій. Переїхав в інше місто, став на облік в мене забрали військовій квиток та сказали чекати. Вже пройшло 3 тижні атак не кто і не дзвоне

Alex-qtdc