Червен та “Червенські гради”

preview_player
Показать описание
Лекція Віталія Ляска: «Червен та “Червенські гради”: Історіографічні міфи на тлі труднощів археології».
На яких “ляхів” ходив Володимир Святославич у 981 році? Чи існував Червен наприкінці Х століття, чи це писарська інтерполяція кінця ХІ – початку ХІІ ст.? Що насправді ховається за нетиповою для східнослов’янського світу дефініцією “Червенські гради”? Та до чого може призвести ігнорування істориками археологічних джерел? Про це та інше на широкому тлі середньовічного русько-польського пограниччя у своїй лекції розповість Віталій Ляска, кандидат історичних наук, завідувач відділу охорони та популяризації історико-культурної спадщини Заповідника “Давній Пліснеськ”.
Віталій Ляска - засновник та головний редактор часопису «Локальна історія», керівник відділу історичних досліджень в Українській Галицькій Асамблеї, молодший науковий співробітник відділу історії середніх віків в Інституті українознавства ім. І. Крип'якевича.
Львівський медієвістичний клуб і Наукова бібліотека Львівського національного університету імені І. Франка - 11 квітня, 2019 р.
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Для чого "товкти в воду в ступі" із тим походом Володимира 981 року на ляхів. Його не було. А територія Червенських городів у 930-х рр називалась Славією. Вона входила, поряд із Київщиною /"Куйавією" та Галичиною/"Артанією", до складу Руської держави, яку заснував князь Олег.

ІгорМицько-жу