СОЛОТВИНО 2024 / КАФЕ МОТЕЛЬ 'СОЛЕНЕ ОЗЕРО'

preview_player
Показать описание
Всё видео было снято вот на этот телефон. Взгляните!
грн.17,682.98 | Новейшая глобальная версия POCO F6 смартфон Snapdragon 8s Gen 3 кристаллы 120Hz поток AMOLED дисплей 90W турбо зарядки 50MP камеры

Селище Солотвино розташоване на правому березі річки Тиса, у передгір'ї Карпат між гірськими хребтами Салаван та Магура на висоті 200-300 м над рівнем моря. Старі назви: Акнаслатина, Марамороська Солотвина, Слатинські Доли, а давня назва "Слатіна" румунською означає "ропа", тобто солона вода.
Хоча археологи знайшли тут румунські солекопальні ще ІІ ст. н.е., перша письмова згадка датується 1359 р. (тоді місцеві соляні багатства належали угорській короні), коли Слатіна зі сусідніми селами з румунським населенням стало власністю сім'ї Драгоша із Бедеу (сучасна Бедевля), який повернувся у Мараморош з походу на землі, що називались Молдовою. Пізніше селище належало різним феодалам, але видобуток солі завжди був у руках королівського двору. Для відправки цього цінного продукту існував так званий Соляний шлях з Солотвина до країн Західної Європи. Вздовж цієї дороги зводилися оборонні укріплення, замки. Австрійський період правління приніс краю розруху, але розпочалось будівництво глибоких шахт.
Наприкінці Першої світової війни у селищі діяла одна амбулаторія. 21 жовтня 1968 р. у складі Солотвинської міської лікарні відкрилась алергологічна секція.
Велику і цікаву інформацію про історію селища надають так звані Мараморошські дипломи, віднайдені в архівах у ХІХ — на початку ХХ ст.
Вода соляних озер Солотвино за своїми лікувальними властивостями аналогічна водам Мертвого моря. Перше озеро з'явилося кілька десятків років тому на місці шахти Кунікунда, яка відпрацювала свій ресус ще у минулому столітті. З часом площа водойм на місці просідання грунтів збільшувалась і нині сягає майже 10 га. Вода у цих озерах дуже солена (30-32 г/л) і корисна для лікування хвороб нервової системи, радикулітів, плевритів, артритів, захворювань шкіри. Місцеві грязі дають позитивний ефект при лікуванні серцево-судинної системи, залишкових явищах флебітів, тромбофлебітів, органів руху, нервової системи, урологічних захворювань, псоріазу тощо.
Крім знаменитих озер у Солотвино є ще і не менш знамениті соляні шахти. Туди з'їжджаються лікуватися від астми, туберкульозу й інших захворювань дихальних шляхів. На основі Української алергологічної клініки лікують бронхіти, астму, алергію за допомогою тепло- й електролікування, питної терапії, масажу. Крім цього в лікуванні застосовується спелеотерапія (використання мікроклімату соляної шахти на глибині 300 м). У соляновому повітрі в 10 разів нижча кількість мікроорганізмів, ніж у звичайному повітрі, стабільна температура 23 градуси і відносна вологість 20-60%. Лікування проводиться протягом 15-25 сеансів по 5-10 год., залежно від тяжкості захворювань. Медичні покази до спелеотерапії: бронхіальна астма легкого і середнього ступенів, хронічні обструктивні захворювання дихальних шляхів. Алергічні захворювання дихальних шляхів і ЛОР-органів, алергічні дерматити, екземи, псоріаз. Влітку 2016 р. соляні шахти були зачинені.
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Рекомендую, чистенько, гарненько, а головне корисно для здоров'я.

ЛюбашаЛучникова
Автор

Солотвино это жуткая дыра! С дикими ценами и отсутствием рынка и сервиса...

СципионАфриканский-йъ
Автор

А чи не має у вас телефона цьго готеля. чи є там басейн с підігрівом?

АннаСмоленская-цж