№152 Бюджетний догляд за горіхами та іншими плодовими деревами

preview_player
Показать описание
Мене часто запитують чи є якісь бюджетні рецепти догляду за горіхами. Звісно, що замість добрив можна використовувати те, що є під руками. Але тут головне правило: використовувати це з розумом.

Попіл можна вносити під дерево, але він має сильну лужну реакцію. Якщо його висипати багато під саму кору, він обпалить її. Якщо це саджанець, то він може зовсім спалити його. Тому не можна за один раз вносити більше 1-2 кг навколо дерева, до то ж, на відстані 30-40 см від стовбура.

Мульчування соломою. В соломі розвиваються хробаки, які переробляють її і опускають вниз до коріння. У дощову погоду вони перероблятимуть її вверху грунту, в посушливу - опустяться на 70 і більше см. Під час холоду - опустяться на 1,5 м і будуть нести з собою й органічні речовини.

Інокуляція бобовим деревом - акацією. Мульчування саджанців землею з-під старої акації. Це буде підживлення азотофіксуючим добривом.

Мікоризування землі з верхнього шару лісового грунту.
Коров’як. Свіжий - це азото-фосфорно-калійне добриво. Якщо прокип'ятити 40 хв, воно стане фосфорно-калійне. Азоту тут буде вже мало. Таким чином ми можемо замінити амофос, нітроамофоску або діамофоску, залежно від фази живлення. Тобто коров’як в бочці заброджений та прокіп’ячений при різних температурах, матиме різні ознаки. Тому на початку літа для поливу його не треба кип’ятити, в середині літа - кипятимо 20-30 хв, в кінці серпня - кипятимо 40-60 хв. Це вийде комплексне живлення з мікроелементами та різними пропорціями азота, фосфора та калію.

Шкаралупа від горіха. Її слід назад під дерево повертати. Якщо дереву не буде вистачати калію, кальцію, магнію та кремнію, ці елементи плід забере з деревини. Дерево взимку буде обмерзати. Шкарлупу можна подрібнити, так вона швидше засвоюється. Якщо її просто кидати під дерево, вона перегниє за 2-3 роки. Кидати її також можна в лунку під час посадки горіха в будь-якій кількості. Це підвищить морозостійкість та стійкість до хвороб (не будуть чорніти та вражатися бактеріозом)

Усю зіпсовану консервацію: варення, компоти, що містять цукри - виливати під дерево. Можна попередньо їх влити до коров’яку для бродіння. Це також додатково підвищить морозостійкість дерева.

Придбати саджанці та отримати безкоштовну консультацію від Івана Юкала можна на сайті "Твій горіх", або за телефонами: (067) 7883207, (097) 133-86-89

Ми у:

Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Інформаційно, стисло без зайвої води. Дякую!

oleksandrzhelezniak
Автор

Дякую вам. Як же мені допомогти горіху в місті біля будинку, дерево велике, в цьому році захворіло. Хотілося його зберегти бо така краса. Не за ради плодів, я і не бачила на ньому.

katerinasmit
Автор

Дуже потрібні й корисні поради 🔥
Дякую! 😊

timothymaksymenko
Автор

Доступно і по ділу.Особливо про землю з-під акації.

ІраПальоха-пъ
Автор

Дай Боже Вам здоров'я та благополуччя, що ділитеся такою інформацією!

stepantymkiv
Автор

Дякую. надзвичайно важлива інформація.

СтепанДавид-эх
Автор

Додрого дня Іван Іванович, здоров'я вам та наснаги.Інфомація про коров'к зацікавила, і думаю не тільки мене, але підскажіть ще будьласка, в якій пропорції перед варінням цей коров'як розбавити водою, а потім це вариво використати?

ОлегМартинюк-жы
Автор

Так дійсно корисна та цікава інформація
Дякуєм Іван Іванович за те що ділитесь досвідом дякуєм за вашу працю.

РомаСтавратий
Автор

Придбати саджанці та отримати безкоштовну консультацію від Івана Юкала можна на сайті "Твій горіх", або за телефонами: (067) 7883207, (097) 133-86-89

Ми у:

ІванЮкал
Автор

Доброго дня
Підскажіть будь ласка, в даний час можна чи ні робити обрізку горіха, ? 4-5 років деревам
В який період потрібно робити обрізку горіха?
Дякую!

sv-leonid..
Автор

Якщо дати восени коровьяк то не треба и кипьятити, за зиму аммиак злетучиться и все буде добре

БатракОлег
Автор

Чув колись від однієї старої баби .вони усю здихлину закопували під горіхом.курка.кіт.собака.Теля різали кишки закопували там.

ОлегВіталійович-дх