РІЗДВО 25 грудня: церква дозволила, та чи святкують парафіяни?

preview_player
Показать описание
Дискусії чи святкувати Різдво 25-го грудня тривають досить довго, але останнім часом запитів з цього приводу побільшало. Тож цього року Православна церква України дозволила своїм парафіянам відзначати Різдво і за новоюліанським календарем - у грудні. Таке рішення ухвалив священний синод. Але умовою для святкування має стати спільне рішення парафії та вірян

Вмикайте сповіщення - отримуйте оновлення миттєво!

‼️ ЯКЩО ВИ ВОЛОДІЄТЕ ЦІКАВОЮ АБО РЕЗОНАНСНОЮ ІНФОРМАЦІЄЮ ЧИ ПОТРЕБУЄТЕ ВИСВІТЛЕННЯ СИТУАЦІЇ - ТЕЛЕФОНУЙТЕ: (098) 11- 210-11

_________________________________________________________

#11канал #новини #новиниУкраїни #Дніпро
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Есть такая притча на данную тему.
У одного хозяина был работник. Ленивый работник, ничего делать не хотел, но хозяин был добрым человеком и не прогонял его. Работник же понимал, что он от хозяина зависит, прогонят его, пропадёт, и чувствовал, что хозяин им недоволен. Думал он, как, не работая, хозяина задобрить, и вот что придумал. Пошёл сначала к соседям хозяина, которых тот уважал, и стал просить их, чтобы они его перед хозяином хвалили. Потом пошёл в хозяйский курятник, набрал там яиц и принёс хозяину в подарок. Потом, в день рождения сына хозяина, напился и стал ходить под его окнами, песни петь и кричать, какой хороший у него хозяин и его сын, какие они добрые, милостивые, всемогущие и тому подобное. Хозяин вышел и говорит : что ты кричишь, зачем ты моих друзей просишь, чтобы они тебя передо мной хвалили, зачем ты даришь мне то, что и так моё ? Мне всё это не нужно, мне от тебя нужно только то, чтобы ты свою работу делал.
Так и верующие думают Богу угодить тем, что святым молятся, чтобы те за них заступались перед Богом, свечки ставят и на храмы жертвуют, праздники празднуют, да ещё на полном серьёзе спорят, когда, в какой точно день Богу нужно, чтобы они праздновали. А нужно только то самое, что за всеми этими спорами забывается, соблюдение заповедей, нравственного закона, которое и является нашей работой для Бога и своей души.

evti.
Автор

Слава Богові!!! Нарешті🙏🙏🙏🙏🙏з Різдвом!!!!🙏🙏❤️❤️🇺🇦🇺🇦

ЛюдмилаГолик-до
Автор

Святкую 25 грудня вже третій рік. Щодо 7-го числа, то переважна більшість, що апелює до традицій, навряд дотримуються різдвяного посту, що обов'язковий перед Різдвом. Адже весело і без обмежень святкуватимуть Новий рік! Що ж до 25 грудня, то є можливість і пост відбути і новий рік зустріти. А головне 25 грудня це межа після чого починає збільшуватися День, світло починає перемагати над темрявою, починається нова фаза земного циклу, а це і є народження Нового, тоб-то Різдво! Зі святом Всіх! Хай переможе світло над темрявою, а добро над злом!

ВаЛеШа
Автор

КТО МНЕ МОЖЕТ ЗАПРЕТИТЬ ИЛИ РАЗРЕШИТЬ ПРАЗДНОВАТЬ... ВСЁ ЧТО УГОДНО?!🙂

mihailmirov
Автор

Оце так справи"церква дозволила"!!!А якби не дозволила, що коли церква скаже тоді буду в туалет ходити?!Головне Бог, про якого в церкві давно забули і наживаються, бо на першому місці ГРОШІІІІІ!!!

П-фя
Автор

Якось мій тато запитав чи святкую я Різдво 25 грудня .Я відповіла, що ні бо завжди святкували 7 січня. Нащо він відповів, що ми завжди святкували його в грудні (йому розповідала бабуся).Але не важливо 25 чи7, сказав він, це свято народження Спасителя велике і світле свято і вітати і святкувати можа і 2 рази. З тих пір я вітаю всіх з цим два рази на рік. Христос родився . Славімо його.

ІринаІрина-ле
Автор

Хай переможе світло над темрявою, а добро над злом!

tamilajur
Автор

Нічого в цьому буремному Світі не відбувається випадково .
У всьому є свої закономірності .
Це стосується як Життя кожного з нас так і всієї Планети в цілому .
Не завжди можна щось розгледіти просто дивлячись перед собою .
Інколи треба трішки «піднятися» над проблемою, щоб її зрозуміти і прийняти правильне рішення .
Всім відомо про циклічність нашого Буття .
Коли одні із нас народжуються, то інші помирають .
Ця сама закономірність закладена і в Природі .
За один календарний рік усе навколо нас відроджується після зимового «відпочинку» навесні, зеленіє, квітне, дає свої плоди - щось навесні, щось влітку, щось восени - і знову «засинає», заморившись від важкої праці - щоб за зиму знову набратися сил .
Взимку є дуже важливий для для цього Час - коли Темрява збільшується максимально і 21 грудня настає найдовша у Році ніч .
Саме тоді відбувається в Природі перелом - поступово починає збільшуватися кількість Світла, яке зрештою принесе з собою на Землю Тепло і Життя .
Тому святкування Різдва 25 грудня дуже символічно - з народженням Немовляти починається відродження Природи , а разом з цим відроджуються і наші Душі також .
Це як в темному приміщенні з’являється Промінчик Сонця, який проганяє Велику Пітьму і несе з собою
Нову Радість,
Нові Надії і Сподівання,
Нове Життя
і Перемогу
над страхами і незгодами,
над хворобами і ворогами,
над усим тим, що так хотілося б залишити в Минулому .
Щоб жити далі .
І Перемагати .
Можливо я помиляюсь .
Його Величність Час усе розставить на свої місця .
А поки що -
Нова Радість стала, яка Небувала -
Над Вертепом Звізда Ясна весь Світ осіяла !

СвітланаАртемʼєва-иб
Автор

Мої предки давним-давно святкували 25 грудня ( по григорянському 7 січня) і ми з сім'єю так святкували і так і будемо святкувати!

sadovodsadovodovich
Автор

Сьогодні в них не проводилася різдвяна служба, вона буде 7. Зате дозволили святкувати Різдво. Запроданці заходу

ЛюдмилаЛюдмила-жэ
Автор

А кто скажет правду никто не знает когда он родился но в Украине знают что 25 декабря . а то что у нас на востоке праздновали 7 января кому это интересно .Надо народ вскаламутить а так и жить то не интересно

vasiliiiv
Автор

Что значит дозволили? А кто может запретить?

JuliyaAlex
Автор

Правда в тому, що 25 грудня, ак і 6 січня, не являються днем народження Ісуса Христа. У Біблії не наводиться ні дати народження Ісуса Христа, ні наказу святкувати його день народження. В енциклопедії Мак-Клінтока і Стронга говориться: "Святкування Різдва відбувається не за Божою постановою, також про нього не згадується в Новому Завіті". Історія Різдва свідчить про те, що насправді його витоки беруть свій початок у язичницьких релійгійних обрядах. Біблія показує, що, коли ми поклоняємось Богу у спосіб, якого він не схвалює, то цим обурюємо його. Але якщо цікавить тема, коли Ісус дійсно народився, то згідно Евангелій, можна вичислити приблизну дату його народження. Згідно Біблії Ісус прожив 33 з половиною роки. Помер він весною, на єврейську пасху 14 ніссана 33 р.н.є. Якщо додати пів року, то виходить, що Ісус міг народитися на початку осені. З Євангельських розповідей можна побачити, що пастухи ночували на полі зі своїми отарами, коли ангел заявив їм про народження Спасителя. Якщо навіть сьогодні поїхати зимою в Ізраїль, то побачимо, що це таки холодна і дощова пора року. І ніхто там на полі не ночує і тим більше не випускає на ніч овець. Також Ісус не був моржем, і не міг хреститися в Йордані в середині січня, тим більше в той час Іван Хреститель хрестив багато народу на покаяння.

Vasyl
Автор

Я думаю це питання має вирішуватись на вищому рівні і державному.Та головне щоб Христос народився в кожному серці.

oksanagunchak
Автор

А я не розумію як то двічі??? Або 25 або 7го...Це як - до 25го - Різдвяний піст - 25 Різдво, а далі - знов різдвяний Доречи, якщо 25 святкувати Різдво, то 6-го Водохреща. Чи люди там в храмі постів не тримають й не причащаються? Як можно причаститися 25го на святковій літургії й знов до 7-го тримати піст??? Каша у голові людей. Відмічати треба 1 раз, а от коли - як вирішала церква/парафія...якщо, звісно, людина віруюча не по найменуванню й для неї то велике духовне свято, а не привід привітати всіх та сісти за стіл

DmitryLeonidov-klxx
Автор

Сакральне значення свята Різдва.
25 грудня величне свято прадавніх українців, які первинно називали його святом Родздви. РОД - образ Всевишнього, Отця-Вседержителя всього сущого на Землі для прадавніх українців, Бог всього, що появляється із утроби матері, тобто наРОДжується. Тому в нашій мові: наРОД, РІДний, РОДич, тощо. ДВИ- в прадавній українській мові дієслово, що означало рух чогось або когось від однієї точки покою до іншої. В нашій сучасній мові: з(роз, по, за)ДВИнути, ДВИгати. Після зимового сонцестояння Бог Род здвигав все живе на Землі на новий сонячний цикл, давав нове сонячне коло всьому живому на Землі для відтворення в новому життю. Тому Родздви - це Бог РОД зДВИнувся (здвинувся на горобиний скок -так казали древні українці) на нове сонячне коло, воскрес (або народився) під новим образом із ім'ям як Бог Коляда (Род нове сонячне КОЛО ДАв), якому вдячні прадавні українці співали колядки в переддень Родздва, так славлячи Бога Коляду: призивали дати їм нове сонячне коло для відродження нового життя в природі. З часом за законами славянської фонетики (приголосні чередуються для кращої вимови) це свято стало з назвою Різдво.
В рідній звичаєвій вірі українців свято Різдво ніякого відношення до Христа не має. З святом Різдва вас, шановні!

alexmikolos
Автор

Хто такий, щоб дозволяти чи забороняти?

leonidmatv
Автор

До деяких вірян... Як ви сприймаєте сталу традицію - з 31 на 1 вживати алкоголь, жерти ковбаси-хамони, верещати пісеньки? І ВСЕ ЦЕ У СТРОГИЙ РІЗДВЯНИЙ ПІСТ?!! Який триватиме ще тиждень. Зі святкуванням Різдва 25 грудня хоч якась частина вашого "гріхопадіння" відпаде автоматично.

nickzavodnoy
Автор

То есть церковные вопросы решает не синод, а украинцы?
Остальные вопросы церкви тоже можно решать без синода?

maryakurbanova
Автор

Усіх вітаю з Різдвом Христовим яке я відзначив на початку жовтня як в Біблії і вказано!

романниколаєнко