filmov
tv
#БОГ #Господь #Проповідь #Життя #Церква #Київ #Україна #Біблія#відео#Video #GOD #Дух #Ісус #Христос
Показать описание
Матвія 5:5-10
Блаженні засмучені, бо будуть утішені.
Блаженні голодні та спраглі справедливости, бо вони наситяться.
Блаженні милосердні, бо вони зазнають милосердя.
Блаженні чисті серцем, бо вони побачать Бога.
Блаженні миротворці, бо вони синами Божими назвуться.
Блаженні переслідувані за правду, бо їхнє Царство Небесне.
Псалом 100
1 Ликуйте перед Господом, уся земле!
2 Служіте Господеві з радістю! Увійдіть перед його обличчя веселі!
3 Знайте, що Господь, то він - Бог; він створив нас, і ми йому належимо. Його народ ми й вівці його пасовиська.
4 Увійдіть із подякою в його ворота, в його двори з хвалою; дякуйте йому, благословіте його ім'я!
5 Бо добрий Господь, повіки його милість і по всі роди його вірність.
Бо Я Господь, Бог ваш, і ви освятитеся, і будьте святі, бо святий Я, і не занечищуйте душ своїх усяким плазуючим, що плазує по землі (Левит 11:44)
Уповай на Господа всім серцем твоїм, і не покладайся на розум твій. У всіх путях твоїх пізнавай Його, і Він направить стежки твої. Не будь мудрецем в очах твоїх; бійся Господа (Притчі Соломонові 3:5-7)
Блаженні чисті серцем, бо вони будуть бачити Бога (Матвія 5:8)
Господь промовляє: "Життя ж вічне це те, щоб пізнали Тебе, єдиного Бога правдивого, та Ісуса Христа, що послав Ти Його (Іоана 17:3)
Земне життя і є початком цього вічного життя.
У багатьох мовах слов'янського походження, що відносяться до індоєвропейської групи, "Бог", як вважають лінгвісти, споріднений санскритському bhaga, що означає "одаряючий, що наділяє", що в свою чергу походить від bhagas - "надбання", "щастя".
"Багатство" теж споріднене з словом "Бог"
У цьому висловлено уявлення про Бога як повноту буття, як вседосконалість і блаженство, яке виливатися на світ, людей, на все живе.
Бог наділяє нас Своєю повнотою, Своїм багатством, коли ми долучаємося до Нього.
Господь Бог зігріє серце наше досконалою любов'ю не лише до Нього, а й до ближнього.
Ім'я, з яким Бог відкрився давнім віруючим, - Yahweh (Яхве) означає "Сущий", що має існування, що має буття, воно походить від дієслова hayah - бути, існувати, або швидше від першої особи цього дієслова ehieh - "Я єсмь".
Однак це дієслово має динамічний сенс: він означає не просто сам по собі факт існування, але завжди актуальне буття, живе і дієве присутність.
Коли Бог промовляє до Мойсея "Я є Сущий" (Вих. 3:14), це означає: Я живу, Я тут, Я поруч з тобою.
Разом з тим, це ім'я підкреслює перевагу буття Божого над буттям всього існуючого: це самостійне, первинне, вічне буття, це повнота буття, яка є надбуттям.
За своїм значенням Сущий надприродно перевершує всю сукупність буття, будучи одноосібною Причиною та Творцем всього сущого: матерії, сутності, існування, буття; Сущий - початок і міра вічності, причина часу та міра часу для всього існуючого і взагалі становлення всього, що стає.
З сущого виходять вічність, сутність, суще, час, становлення і що стає, оскільки у сущому перебуває все суще - як змінюється, і незмінне…
Бог - Сущий, Сущий, Якого вічно і безмежно укладає в Собі сукупність усіх форм буття як справжніх, так і майбутніх.
Деякі імена, засвоєні Богу, підкреслюють Його перевагу над видимим світом,
Його влада, панування, царська гідність. Ім'я Господь (грец. Kyrios) позначає верховне панування Бога не лише над вибраним народом, а й над усім Всесвітом. Сюди ж відносяться імена Господь Саваот, тобто Господь воїнств (небесних), Господь сил, Господь віків, Владика, Цар слави, Цар царюючих та Господь панівних:
"Твоє, Господи, велич, і могутність, і слава, і перемога, і пишнота, і все, що на небі і на землі - Твоє; Твоє, Господи, царство, і Ти понад усе як Той, Хто володарює. І багатство, і слава від лиця Твого, і Ти володарюєш над усім, і в руці Твоєї сила і могутність, і у владі Твоїй зміцнити все" (1 Пар. 29:11-12).
Ім'я Вседержитель (грец. Pantokrator) означає, що Бог все тримає у Своєї руці, підтримує Всесвіт і порядок у ньому: "Моя рука заснувала землю, і Моя правиця розтягла небеса" (Іс. 48:13); Бог "тримає все словом Своєї сили" (Євр. 1:3).
Імена Святий, Святиня, Святість, Освячення, Благий, Благість показують, що Бог має в Собі всю повноту добра і святості, причому Він виливає це добро на всі Свої творіння, освячуючи їх. "Нехай святиться ім'я Твоє", - звертаємося ми до Бога в молитві "Отче наш"
Тобто нехай буде Твоє ім'я святе не тільки на небесах, у духовному світі, а й тут, на землі: нехай святиться воно в нас, щоб ми стали святими, як Ти…
Бог також підтримує асоціацію: Мудрість, Істина, Світло, Життя:
Мудрість як знання божественних та людських справ…
Істина як єдина, а не множина за єством (бо істинна єдина, а брехня багатолика)…
Життя, тому що БОГ світло, опора і здійснення будь-якого розумного життя.