Концепція нового Податкового кодексу | СEO Club

preview_player
Показать описание
Презентація концепції нового Податкового кодексу від Українського інституту майбутнього.
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Чудовий напрям, потрібно поширювати і популяризовувати економічні реформи. Хотів би додати, що ще потрібно: лібералізація дозвільної системи, детінізація бізнесу і активів безпечно і вигідно для населення, реформування системи покарань за економічні злочини і органів, які цим займаються: поліція і суди, зміна їх мотиваційної концепції і системи винагород.. надіюсь після війни більше українців буде цікавитися економікою.

maxkalahur
Автор

Абсолютно поддерживаю!! (бухгалтер, стаж -20 лет)

ВасяЧо-зя
Автор

Браво!!! Але що робимо з гетманцевщиной єнд Ко ????

ЕвгенийФедорец-фе
Автор

Хочу добавить к дискусси о налогах еще один важный пункт.
-Налог на землю.
В Украине практически нет свободной земли, но при этом на огромных площадях деятельность не ведется. Необходимо повысить ежегодный налог на землю до 5-10% от рыночной стоимости участка. (цифры взяты от балды из расчета, что за 10-15 лет бесхозный участок переходит в собственность государства) Тогда земля перестанет быть инструментом сбережения накоплений, а превратится в производственный ресурс. Т.о. право распоряжения землей будет не совсем владение, а что-то похожее на бессрочную аренду . Появится фонд свободной земли (которую государство будет держать на продаже и рынок будет живым).
В некоторых случаях налог на землю также будет работать как налог на роскошь.
Реальные механизмы естественно требуют проработки.
Возможно мое предложение несколько наивно, но я уверен, что налог на землю должен быть обязательно включен в полноценную концепцию кодекса.

КонстантинШевченко-дь
Автор

Головна проблема сучасної податкової системи України, це механізм адміністрування податків. Вона побудована на тезі, що платник податків декларує свої податкові зобовязання, а фіскальні органи перевіряють правильність декларування по змісту і формі. Така система породжує постійне протиріччя . В платників податків завжди може виникнути спокуса при нагоді зменшити податкове зобовязання по обєктивних і субєктивних причинах. В фіскальних, органах навіть при найчесніших співробітниках, виникає бажання показати свою значимість і побачити в платника якісь помилки або зловживання. Якщо вони цього не будуть робити, то у суспільства виникає питання -для чого їх утримувати . Чим більше вони будуть афішувати зловживань, тим більше показуватимуть свою значимість. Тому потрібне таке адміністрування, щоб відсунути цих двох антагоністів від цих перерахованих функцій. Поки що, я цього не побачив в запропонованому варіанті. І які би ви податки не вигадували, не змінивши системи адміністрування, значного успіху не буде.

ПавлоГосподарик