Fedor belovaglása - 6. hét, az első vágta

preview_player
Показать описание
Fedorról már két videót is megosztottam, mindkettő tulajdonképpen arról szólt, hogy hogyan próbálom tompítani a veszélyérzetre adott hirtelen reakcióit. Ugyanakkor azt is figyelembe kell venni, hogy alapvetően ő egy emberbarát ló, és amennyiben tudatosul benne a jelenléted, nem akar bántani, nem fog ellened tenni, nem fél tőled, sőt esetenként megnyugtatólag hat rá a társaságod. Végsősoron ezt hívják belovaglásnak, hiszen olyan dolgokra kell rávenni a lovat, ami számára idegen, sőt félelmet kelt benne. Van ebben a belovaglás dologban valami, ami egyrészt félelmet kelt az emberben, másrészt rögtön megemeli az adrenalinszintjét, mert tudja hogy most itt van a feladat, amiért téged belovaglónak hívnak, és azért jött hogy próbára tegyen. Az ilyen lovak tartják életben a belovagló ösztöneit, a félelmét, az óvatosságát, mert csak akkor van esélyed, ha a tudásod legjavát adod, és nem elég túlélni, hanem alkotnod kell, aminek végeredménye egy hátasló lesz, amennyiben nem vétesz nagy hibákat.
Van egy ismerősöm, akinél még a kilencvenes években szklerózis multiplexet állapítottak meg, befektették a kórházba mert már menni is alig bírt. Akkor tört ki a délszláv háború, és muszlim vallású révén úgy döntött, elmegy segíteni a koszovói albánoknak, mivel azt gondolta, még mindig jobb ha hirtelen meghal egy golyótól, mint lassan az ágyhoz kötve elsorvadni. Így hát leszedte magáról a kanócokat, és elsántikált Koszovóba. Ott hullottak mellette az egészséges harcosok, ő meg aki menni sem tudott rendesen, valahogy mindig megúszta. Mire vége lett a háborúnak meggyógyult egy gyógyíthatatlan betegségből, gyógyulását pedig annak tulajdonítja, hogy az állandó adrenalinszintje drasztikusan, hosszú időtartamban megemelkedett, és ennek következményeként szervezete leküzdötte a betegséget. Ma is él és virul, kilétét természetesen nem hozhatom nyilvánosságra.
Annyiban mindenképpen megerősíthetem a teóráját, hogy a hasonló lovak által okozott adrenalinszint emelkedés, jótékony hatással bír az emésztésre, ami különösen azoknak jó hír, akik hajlamosak a szorulásra. Tovább megyek, azt is mondják, hogy az immunrendszer állapotát erősen befolyásolja az emésztőrendszer, azon belül pedg a belek állapota, amit a mi példánkban a lovakkal való foglalkozás segít tisztán tartani....hihihi...! Ebből kifolyólag pedig tulajdonképp azt is kijelenthetjük, hogy a fiatal lovak belovaglása felér egy terápiás lovaglással.....hihihi...! Szóval itt ez a Fedor gyerek, akiből épp most csinálok terápiás lovat, miközben ki is próbálom, működik-e.....hihihi....! Szép estét mindenkinek....!
Рекомендации по теме