Забудовані кладовища Києва. Історія і доля стародавніх поховань

preview_player
Показать описание
Київ — одне з найдавніших міст Східної Європи. На його місці виростали та вмирали сотні поколінь. Між тим, столиця України пройшла й крізь численні лихоліття: міжусобні війни князів, навали кочовиків, комуністичний терор, дві світові війни, аварію на ЧАЕС…
До останніх бід додався коронавірус і повномасштабна війна. Покоління змінюються, нещастя закінчуються, але історія залишається назавжди і передається послідовникам у спадок. Одна з таких історій — це численні поховання та кладовища, які наразі знаходяться під тисячами тонн залізобетону. У цьому відео я вирішив звірити стародавні мапи з сучасними і довести вам, що Київ стоїть на кістках.

Таймкоди:
00:00 — Початок
00:17 — Ярославів Вал
02:30 — Бессарабська площа
03:59 — Ботанічний сад
08:45 — Куренівка
12:36 — Деміївка. Школа №110
15:35 — Позняки
20:39 — Вигурівщина-Троєщина
26:46 — Березняки, оз. Тельбін.
31:21 — вулиця Мостицька, Пріорка
35:45 — Підсумки

______________________________________________

або на інші соцмережі ↓↓↓

Підтримати канал:

4441 1144 6509 2664 - монобанк
4149 6090 0728 0789 - приват

#кладовища #київ #дігери #stepanets
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор


👀Туди потрапляє усе те, що не можна показувати в Youtube!

STEPANETS
Автор

STEPANETS -самий кращий Київській блогер!! Не тільки ходить і показує Київ, а й розповідає історію району в якому знаходиться! Велика вдячність за роботу!! Дуже цікавий канал👍👍👍

victoriamel
Автор

Як мешканець Мостицького масиву з 1985 року можу розповісти свої власні спогади. Мостицьке кладовище було моїм улюбленим місцем для прогулянок. Мені подобалося гуляти біля поховань, як дитина, я не сприймала це трагічно, мене цікавило більше форма і розмір пам'ятників - це переважно були масивні чорні хрести, цікаво мені було рахувати і хто скільки років прожив, по пам'яті більшість таких поважних і солідних поховань мали дати смерті з 1850 р. і до кінця 19 ст. Якою ж дитячою трагедією виявилося для мене його руйнування. На щастя, я не чула підривів надгробків, але бачила роботу бульдозерів, які просто ковшами вигрібали кістки з кладовища. Це було жахливе видовище. Мама намагалася мене заспокоїти і розповісти казку, що могили з надгробками перенесуть в інше місце:( Дійсно кістки ще потім часто виникали з землі за будівництва будинків по теперішній вулиці Ужвій і частково Мостицькій. Самим трешовим ще потім виявилося будівництво бюветику з водою на місці кладовища.

mariannashmariannash
Автор

Дякую, за пробудження нашої пам'яті про минуле і сьогодення, успіхів!!!

oleksandrkostenko
Автор

Тому кремація - найкращий варіант.
А от випуск цікавий! Дякую)

rozawitrivv
Автор

Під Ярославовим Валом існує, мабуть найстаріше кладовище Києва . Дякую за відео . Наш Київ найкраще європеське місто, маю з чим порівняти . Такого вільного повітря, як у Києві та Україні, в цілому, не існує в іньших столицях світу . Це лише моє особисте відчуття, тому з вашими відчуттями не буду сперечатися .

Hochol-UA
Автор

Як Ви цікаво розповідаєте!! Я прямо зараз передивлюсь всі Ваші випуски! Я дуже рада, що натрапила на цей контент про своє місто)

ValarieSavelyeva
Автор

Вся земля за час свого існування - велике кладовище.

ОЛЬГАРЕЗНИЧЕНКО-ть
Автор

Голосіївський парк, центральний вхід, теж було кладовище. Велика подяка п. Степанцю за знання, які він доносить до нас.

liubovgrigorchuk
Автор

Ні долі, ні волі у мене нема, Зосталася тільки надія одна... Сумна то повчальна розповідь. Дякую!

olehvakhnik
Автор

Дякую Вам за працю, та за корисну інформацію.🙏🙏🙏🇺🇦

svetaruda
Автор

Дуже вам дякую!!
Як ви багато знаєте !!...

ЛарисаАлексич
Автор

Хочу побачити 2-гу серію. Дуже цікава інформація. Наштовхнуло на роздуми про єврейські могили в Бот.саду. Дивно, що ніхто так само, як Ви, не взяв те каміння і не зробив в одному місці якогось памʼятного місця. І про озеро Тельбін не знала, хоча недалеко живу. Але дуже чітко памʼятаю, що в дитинстві мама розповідала про озеро в парку Партизанської слави. Казала, що там багато загиблих партизан було поховано і купатися там не можна . І раніше так і було. Я, , коли побачила пару років тому, що там просто пляж влітку, була здивована. Не можу назвати себе забобонною, але все одно якось до цього відношусь обережно. Дякую Вам за працю.

OlenaElenaku
Автор

Дякую!Очень познавательно!!
Для меня это открытие этих
захоронений!!!
Дякую Вам!!!!

ЛюдмилаКовтонюк
Автор

Потрібно знати історію міста! Дякуємо Вам?

ГалинаМайборода-ээ
Автор

Спасибо за интереснейший контент! Сам живу на Выдубичах, где на краю Буслова холма остатки кладбища Верхней Телички (ул. Зверинецкая). Сейчас там соорудили монумент почему-то героям Шипки!?
А рядом с Ботсадом (только надо уточнить, не универовского им. Фомина, а им. Гришка) есть бывший храм св. Николая на госпитальном некрополе. С советских времен там НИИ прочности (оборонка) на месте тысяч снесенных могил воинов Первой Мировой.
ПС. Пусть будут прокляты все войны и те, кто их начинает.

АН-
Автор

Велика частина інформації у випуску - відкриття для мене. Надзвичайно цікаво, хотілося б продовження. Дякую!

else
Автор

Клас! Давно цікавить ця тема... дякую!

МартиросовРоман
Автор

Почав дивитись ваші відео з теми про метро, дивлюсь вже четверте відео і мені все більше подобається, у вас є талант розповідати так, щоб захоплювати слухача, бажаю успіхів у розвитку каналу, як то кажуть "я тут до мільйону підписників", і сам підписався .

ua
Автор

Дякую, що привідкриваєте для нас минувщину нашого міста. Просто неможливо уявити, як змінилося його обличчя за якихось 100 років і наскільки ми звикли до його сучасного вигляду, навіть не уявляючи, які таємниці поховані у нас під ногами…

helenadaniels