Telepítő pendrive készítése a Ventoy nevű kis programmal

preview_player
Показать описание
A program ingyenesen letölthető
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Ventoy legfeljebb olyan rendszerek indítására ajánlható, melyek egy "hagyományos" GRUB2-es indítható tollmeghajtóval (multiboot USB...) nem indíthatók, nevezetesen Windows, valamint olyan Linux rendszerek, melyeknél nem adható meg könyvtár, melyben rendszer található (azaz gyökérbe kell tenni rendszert, ilyen pl. Austrumi). Erre Ventoyjal való kellemetlen tapasztalataim után jöttem rá. Mivelhogy:
*) Indított Linux rendszerből Ventoy exfat partíció (ahol illető rendszer ISO-képe és a többi ISO-k is vannak, valamint adatok tárolására is használható (lenne...)) nem csatolható, nem olvasható, nem írható. Ami k...ra nem elfogadható.
*) Linux rendszer lassúbb, mint "nomál" GRUB2-es indítás esetén. Ez még hagyján, de bizonyos idő, OS használat után alkalmazások (először csak pár, aztán mind több) egyszerűen nem indulnak el: szegmentálási hiba, busz hiba...
*) Ventoy telepítésénél exfat lesz használva (nincs választási lehetőség). Ez azért gond, mert kis barkácsolással megoldható lenne "normál" GRUB2-es indítás is (mivel Ventoy is használja GRUB2-őt), de az egész tök felesleges, mivel egy átlagos Linux rendszer nem fog elindulni exfat-ról. Ha pl. Ventoy megengedné fat32 használatát is, akkor semmi gond nem lenne, arról Linux rendszerek vígan elindulnak. Igaz, hogy lehetőség van későbbi formázásra, de ezt én teljesen logikátlannak látom, nem egyszerűbb lenne, ha már Ventoy telepítésénél lehetne fat32-őt választani...?
Hirtelen ennyi jutott eszembe. Amúgy Ventoynak vannak bizonyos beállításai, melyek fenti gondokból orvosolnának. Gond csak annyi, hogy nem működnek.

hantimagyar
Автор

Engem az érdekelne, hogy milyen rendszert illetve témát használsz a videóban

BladeMan