Студенти Університету «Україна» на виставці творів Валерія ФРАНЧУКА «СТОРІНКАМИ

preview_player
Показать описание
15 листопада 2013 року у приміщенні Національного музею медицини України, в рамках проекту «Культура +» галереї «Arka» та телеканалу «Культура», відбулося відкриття 150-ої виставки творів В.О. ФРАНЧУКА до 200-ліття з дня народження Т.Г. ШЕВЧЕНКА.

На виставці представлено роботи В. Франчука за творами Т. Шевченка: триптих «Катерина», триптих «Породила мене мати», полотна «Та не довго сонце гріло», «Купальський сон», «На калині пташка щебетала», «Молиться втомлена вічність» та інші. Особливу увагу відвідувачів привернули портрети Тараса Шевченка, в яких Валерієві Франчуку, на переконання перших поціновувачів, удалося уникнути шаблону та наслідування.

Заслуженого художника України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка В. Франчука вітали почесні гості заходу та журналісти.

Зокрема, захватом від споглядання робіт художника наживо, а не в електронній версії, поділився Рауль ЧІЛАЧАВА, український дипломат, поет, перекладач, літературознавець, співавтор Валерія Олександровича у виданні, зокрема, перекладу творів П. Тичини грузинською мовою з ілюстраціями Франчука. Поет зазначив, що любити Батьківщину, за порадою Акакія Церетелі, він учився у Тараса Шевченка. І в роботах Валерія Франчука за творами автора «Кобзаря» − «Біблії» українського народу − Тараса Шевченка він бачить ті самі, шевченківські, біль, любов і високу духовність.

Враженнями від споглядання нових творів Валерія Олександровича поділилися і представники Імідж-центру Університету «Україна» Ніна Головченко, Надія Пазяк, Таня Літвінова, Олена Мачульська, Юрій Міхеєв, фахівці АВС «Талан-студіо» університету Оля Шиманська, Оля Ольштинська, Петро Брельгін. Вони одностайно відзначили людяність, відкритість, демократизм Валерія Олександровича як людини, надзвичайну працьовитість митця, патріотичне наповнення усіх його творінь, особливу скорботно-урочисту ауру полотен за поезією Т. Шевченка. Своєрідна техніка виконання творів -- мистецтво шпателем («шпателізм», за висловом одного із гостей, шанувальників мистецтва В. Франчука) чітко увиразнює індивідуальний стиль митця: патріотичний за пафосом, мудрий за змістом, символіко-імпресіоністичний за формою.

Виставка творів В. Франчука «Сторінками «Кобзаря» триває до 7 грудня 2013 року за адресою: Київ, вул. Б.Хмельницького, 37.
Рекомендации по теме