Kurtyka: Nie możemy unikać naszej odpowiedzialności jeśli chodzi o klimat

preview_player
Показать описание
Nie możemy unikać naszej odpowiedzialności jeśli chodzi o klimat – mówił Gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM, minister ds. klimatu Michał Kurtyka. „Mamy przed sobą potężną zmianę cywilizacyjną jeżeli chodzi o nas stosunek wobec zasobów naszej planety. Dotychczasowy sposób rozwoju, jaki był prowadzony, był bardzo ekstensywny - myśmy bardzo lekką ręką gospodarzyli zasobami planety, czy to chodzi o wodę, czy o kopaliny, czy zanieczyszczenie powietrza” – podkreślał. Zaznaczył także, że rola nowego resortu jest dla niego „absolutnie centralna”. „Podniesienie jakości naszego życia jest w DNA ministerstwa. Jesteśmy tym resortem, który jest blisko wyzwań każdego człowieka” – zapewniał.
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Nie rozumiem negatywnych komentarzy poniżej. Pierwszy raz słyszałem wypowiedź Pana Ministra i wydaje się być rzeczową osobą. Trzymam kciuki, powalczmy o lepsze jutro.

pitbull
Автор

Uważajcie, by nie doprowadzić do wkurzenia społeczeństwa - jak to miało miejsce we Francji.

promujcieprogramwiedzyspoe
Автор

nastepny nawiedzony a Polacy za to placic musza

julkakowalska
Автор

Slogany i pusta mowa, no ale przybyło miejsc pracy dla swoich

hostis
Автор

Jestem przerażony. Pan Kurtyka chyba rzeczywiście wierzy w to, że jest potrzebny.

metanefrydium
Автор

"Na tle" tego dyskursu pragnę przypomnieć, że we wczesnym średniowieczu doszło do takiego obniżenia temperatury, że pokrywy lodowe pokryły nie tylko rzeki, ale znaczne
płaszczyzny Bałtyku. Wykorzystywano je uprawiania sanny. Doszło do tego, że "nasi starsi bracia" poczęli budować na tych pokrywach lodowych karczmy, zaopatrywane nie tylko
w żywność dla podróżnych, ale także zasoby pasz dla koni. W pewnym momencie
klimatowi to się znudziło: słoneczko zaczęło stopniowo grzać mocniej i klimat nie tylko
wrócił do normy, ale nawet tak się ocieplił, że na wielu terenach Polski pobożni mnisi zaczęli
uprawiać roślinę tak ciepłolubną, jaką jest winorośl. Od tej uprawy szereg wsi zajmujących się tą uprawą i produkcją wina otrzymało nazwy od winorośli, jak Winogóra i podobne. Zmiany
te zachodziły bez obecnego przemysłu i motoryzacji, które tzw. "ekolodzy" (bez obrazy
osób mających odpowiednie wykształcenie, bo ich nazwy nie biorę w cudzysłów ), obwiniają
za "zmiany klimatu". Przemysł i motoryzacja istotnie zasmradzają powietrze, ale na tle
doświadczeń historii, ich szkodliwa działalność ma się nijak ani do doraźnych wybuchów
wulkanów, ani tym bardziej do zmian w nasłonecznianiu naszej planety, które są wynikiem
"obrotów ciał niebieskich" absolutnie niezależnych od ludzi.

marianmynarski
Автор

Sprawiedliwy postępuje zgodnie ze swą rzetelnością, szczęśliwi są synowie, którzy pozostali po nim.

jarosawbielski
Автор

Co mówiła Greta Tumberg? Czytała z kartki co jej kazali

bartoszczarnocki
Автор

Pisiorki się cieszą bo mają więcej ludzi u władzy. Więcej ministerstw więcej biurakratow. Gratki Pisiorki

mimekspartan
Автор

Ministerstwo przede wszystkim kiedy kluczowe Ministerstwo bez Teki nr. 13

yodason
Автор

Czy zmiany klimatu zniszczą naszą cywilizację? Zainteresowanym polecam książkę "Wodny świat" Androsa Kupiszty. O nieistniejących dziś wyspach, ruinach na dnie mórz, bałtyckim tsunami... Intrygująca lektura.

krzysztoffirszt
Автор

Była minister Bieńkowska, na krytykę odpowiedziała - sorry, taki mamy klimat . PiS poszedł twórczo dalej i tworząc ministerstwo klimatu, może ten klimat dostosowywać do potrzeb, kiedy napotka również krytykę . Ale cwaniaki ... jak teraz coś skrytykować ?

krzysztofbrodzicki
Автор

Kompletny kretynizm z tym ministerstwem, nie wystarczy ministerstwo środowiska? To tak jakby z ministerstwa infrastruktury wydzielić ministerstwo kolei. Zagrywka PR-owska skierowana do "postępowych" kregów plus stołki i stołeczki dla krewnych i znajomych. Tyle.

BaltazarGombka
Автор

Województwo śląskie zmienia piece na ekologiczne do 2023, mój piec jest ekologiczny ale nie taki jaki wymagany, więc wydatek na nowy. Racibórz wprowadza wyeliminowanie węgla do 2025r.! więc kolejny wydatek na piec na gaz czy pelety i droższe ogrzewanie domów.

tomaszz.
Автор

Rozmowa na poziomie. Dobrze że ten rząd poważnie traktuje problem kryzysu klimatycznego. Pan minister wydaje się być odpowiednią osobą na właściwym miejscu. I kim są ci dziwni ludzie wyrwani z rzeczywistości, negujący problem kryzysu klimatycznego lol Wake up ludzie!

Flauius
Автор

W pokoju ma powieszone duzymi literami " BO JA.."

zm
Автор

Ja rozumiem, że przy takim otoczeniu międzynarodowym nie unikniemy jako państwo zajęcia jakiejś pozycji w tym szaleństwie. Musimy wypracować własną, mądrą strategię, bo inaczej tę pozycję wyznaczy nam ktoś inny. Ale dlaczego w takim razie na kluczowe pod tym względem stanowisko powołuje się człowieka, który nie tylko nie wykazuje się zdrowym sceptycyzmem, ale wręcz sprawia wrażenie fanatycznego wyznawcy "ekologizmu" - quasi religii wymyślonej by emocjonalnie ustawiać percepcję ludzi i skłaniać ich do akceptowania określonych obciążeń finansowych (na których ktoś przecież zarabia...)?
Pan Kurtyka daleko odszedł od fizyki, którą studiował, skoro przyjmuje bez zastrzeżeń objawienia produkowane przez IPCC.

szymonsarre
Автор

I tak cwaniaczki za '' kurtyną '' '' ocieplenia '' biją kasę bo jak mawiał klasyk '' ciemny lud to kupi'' zatem bajer korporacji trwa ; HAŃBA

tadeuszpawowski
Автор

Jaki uniwerek i jakie prace naukowe napisało to dziecko? To jest żart z poważnych ludzi.

aleksandraswiatkowiak
Автор

Butelki w PRL, i ich skup. Nie - dodatkowego "kieszonkowego", a jedynego.

sovereign