ДОМАШНІ СОНЯЧНІ СТАНЦІЇ ТА БЛЕКАУТИ: перші висновки

preview_player
Показать описание
У цьому відео ми з експертом з сонячних та вітрових станцій Віталієм Несенюком поговорили про те, як себе зарекомендували домашні сонячні станції під час відключень електроенергії. Висновки виявились цікавими:
• Більшість сонячних станція в індивідуальних будинках не працювала під час блекаутів. Причина не в похмурій погоді, а в тому що у нас встановлювали переважно мережеві станції, які заточені під генерацію електроенергії для продажу по зеленому тарифу. Коли ж відключається загальна мережа такі станції не працюють.
• Інша справа гібридні станції, оснащені акумуляторами. Вони можуть забезпечувати будинок електрикою від акумуляторів та сонячних панелей під час стабілізаційних відключень. В разі похмурої погоди можуть швидко відновлювати заряд акумуляторів від загальної мережі. Під час тривалих блекаутів все складніше – тут все залежить від ємності акумуляторів та загальної потужності сонячних панелей. Віталій детально розповів, як пережив один з блекаутів завдяки акумулятору на 5 кВт та сонячним панелям на 8 кВт.
• Виправданим доповненням до гібридної станції є генератор. При цьому оптимально, коли генератор не живить будинок на пряму, а заряджає акумулятори. Чому? Дізнаєтесь у відео, в якому чимало іншої корисної інформації. Тож приємного перегляду.
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Дякую ведучому за гарні запитання! Цікаве відео.

vicch
Автор

Дуже хороший розбір. Найкращий з усіх, що я бачив.
Фактаж гарно викладений. І дуже фахове пояснення.
Твій дім - круте інтервʼю, дякую вам!

staskrakovsky
Автор

На редкость толковое интервью на эту тему

breafV
Автор

Дуже класне відео. Дяк! Було б добре, якби ви ще надали саисок обладнення яке він використовує: акумулятор, інвертор, генератор і т.д.

livepege
Автор

Цікаве але дуже дороге хоббі. Як власник маленької автономної електростанції (0.5 квт) теж вважав запасним варіантом на випадок війни і під час облоги Чернігова дуже стала в пригоді як мені, так і мешканцям моєї вулиці, які десятками за день носили свої гаджети на зарядку та й холодильник мій працював, може один на вулиці, правда в економ режимі. Враховуючи неодмінне значне збільшення вартості електрики, сенс займатись цім зростає.

ИгорьНагурный
Автор

А мені здається, такі системи потрібно починати проєктувати з переосмислення своїх потреб та перепланування всієї електромережі будинку. Потрібно розводити одразу дві лінії для споживачів категорій "А" та "В". Де перші це малопотужні споживачі й все те від чого ніяк не можемо відмовитись (освітлення, зарядні пристрої, котел опалення, роутер тощо). Вони завжди будуть живитися, поки є бодай якесь джерело (сонячні панелі, акумулятор). А друге це споживачі великої потужності, від яких варто відмовитись на час відключення (наприклад бойлер, тепла підлога й таке інше) і живлення для них подаватиметься виключно з міської електромережі.
Сам вже більше року користуюсь саморобною міні-СЕС, на яку покладені задачі аварійного освітлення й заряджання гаджетів. За умов повної відсутності видобутку час автономності становить до 7-10 діб.

ВасилийТёркин-гм
Автор

Які класні питання і зрозумілі відповіді.
Дякую

smartbrokservice
Автор

У мене АВТОНОМНА СЕС, тобто, з мережею 220 вольт ніяк не зв`язана. Потужність сонячної панелі 400 вт і іноді я фіксував цю потужність. Увесь комплект я купив ще до війни за 500 доларів. Воно себе виправдовує. У мене завжди є світло, завжди працюють телефони, а іноді й 500 ватна електроплитка та кип`ятильник. Влітку заряджаю акумулятор електровелосипеда.І таке інше

dyletant-
Автор

Дякуюємо за інформацію і подібний контент.
За гібридними інверторами з сонячними панелями і літій-залізо-фосфатними батареями (LiFePo4) надійне, світле і тепле майбутнє. Такі системи дійсно будуть забезпечувати автономність і безпеку будинків.

MIsterMacho
Автор

Під час окупації, у Снігурівці люди масово використовували сонячні панелі. Електрики та води у них не було з березня до листопада, доки не розмінували місто. Поцікавтесь їхнім досвідом. А досвід використання постійного струму дуже цікавий

КостянтинГоренко
Автор

У таких дядьків є унікальний досвід створення у власних будинках автономного електроживлення.
Треба мабуть створювати готові рішення для інших бажаючих, без прив'язки до виробників такого обладнання.
Бо часто буває що економлять і використовуютт відвертий мотлох або невиправдано задирають ціну.
Ще було б добре вивчити тему стаціонарних АКБ хай і з більшими габаритами, але надійніших і з більшим строком використання.

ВиталийПолтава
Автор

Цікаво, , грамотно, зрозуміло, без "води" й зайвого пафосу Маю аналогічну споруду дома - дуже і дуже допомагає при відключеннях мережі.

СергейДьяченко-ьэ
Автор

Моя маленька СЕС з панеллю 400 вт та акумуляторами 24 в 120 а/г виправдала себе на 99%. Принаймі, світло у мене було, іноді й кип`ятильник підключав. Зараз ще зробив маленьку електроплитку. На жаль, сонця взимку ДУЖЕ

КостянтинГоренко
Автор

Єдине запитання як при зарплаті в 12000грн з дружиною в декреті і двох річною дитиною купити це обладнання?

ІванДемків-иш
Автор

Дякую, дуже інформативне відео. Шкодую що не купили собі інвертор на 5 кВ, важала в 2022 році що мені то забагато буде. Тому в нас 1кВ. И акум на 200 Ah. А те, що генератором краще заряджати акум - не знала.

НатаКозинец-лр
Автор

Яка середня собівартість 1 кВт електрики виходить зараз взимку із віяловими вимиканнями мережі?

VolodymyrKrupa
Автор

Дуже, дуже актуальна інформація!
Україна має переходити на ось таку зелену автономну енергетику. А ще ставити теплові насоси у приватному будинку.

Lubart
Автор

Ну дядько впринципі все правильно розказав, хоч і плаває в деяких поняттях. Як не крути - без генератора зимою робити немає чого. Хоч затикайся тими панелями, але воно тільки працює на сонці. Цікаво було б ще про свою вітрову станцію дізнатися - чи таке взагалі можливо чи ні.

IMagirus
Автор

А навіщо так дорого?! Моя СЕС на 8 кВт панелей без інвертора і АКБ обійшлася мені в $2300
І хіба так важко мережеву СЕС переробити на автономну?! Головне щоб панелі були!
І чому про теплові насоси нічого не сказали? Зараз тільки ця альтернатива у мене працює! Саморобний тепловий насос зараз рулить! У мене на каналі все це є, я просуваю народні варіанти усієї цієї альтернативи! Щоб для усіх доступно було ! А не за тисячі баксів!

igornesadim
Автор

Нарешті сказали правду - сонячні панелі за паспортом у 6кВт/год дають у похмуру погоду лише 150-200 Вт/год.

Olexandr_Nedashkivskyi