Як (не) помічати сексизм | ебаут + Ольга Перехрест

preview_player
Показать описание
Це відверте шоу «Чоловічий ебаут»

Сьогодні хлопці говоритимуть про сексизм.

Влад розкаже про сексизм у рекламі, Сергій поділиться дивними аспектами свого виховання, а Ігор розповість про фемінізацію геїв.
Наша гостя Ольга Перехрест допоможе розібратися з поняттям «сексизм», дасть практичні поради, як з ним боротися, і навіть трохи поговорить про рукостискання.

Johnnie Walker – шотландське віскі № 1 у світі

00:00 У цьому випуску
02:36 Як концепція «сексизму» з’явилася в житті Сергія
06:12 Для чоловіків важливо усвідомити, що вони частина проблеми
08:42 Побутовий сексизм
13:35 Сексизм на роботі
14:32 Професія «домогосподарка»
16:20 «Дивно, коли чоловіки говорять про сексизм»
18:08 Що ж таке сексизм?
19:45 Чи існує зворотний сексизм?
22:18 Виникнення терміна «сексизм»
24:18 Головні проблеми сексизму
26:50 Мер Івано-Франківська – зразок сексизму
28:23 Як боротися із сексизмом
33:12 Непомітний сексизм
35:00 Потискання рук
39:36 «Якщо ти не сексист – ти поганий чоловік»
42:02 «Бути жінкою – це щось погане»
44:00 Як донести проблему до чоловіків?
48:25 Реакція людей та те, з чого треба починати
53:05 Що робити, якщо ви стикаєтеся із сексизмом
57:28 Сексизм у рекламі
01:00:15 Сексизм у гуморі
01:03:55 Так званий зворотний сексизм
01:06:22 Сексизм у сексі
01:09:40 Підсумки

Знижка 20% на всі тарифи за промокодом «ebaut».
✊ Підтримати ЗСУ:

Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Дуже велика кількість негативних коментарів. Це означає тільки те, що про сексизм почалася дискусія. Це чудово. Потрібно продовжувати про це говорити.

davydko
Автор

Дякую Ользі, що нагадала випадок, коли чоловіки, буває, вітаються лише з чоловіками, не помічаючи жінок. Дійсно, в мене було таке і над цим можна задуматися)

Олена-пм
Автор

Трудове виховання в школі.
Ми мали робити коробки з металу, а дівчата готувати. Я теж хотів готувати.🥲

ErlingTheMage
Автор

9:17 Моя мама завжди казала, що живе в хаті не одна, тому прибирати мають всі. Плюс тоді не було таких крутих пральних машинок і прання було фізично важкою справою. Як результат, саму важку роботу робила сама сильна людина в хаті - тато.
І тільки через багато років я дізналася, що жінки готують не тому, що "о, я новий рецепт знайшла, хочу спробувати" або "завтра прийдуть гості потрібно допомогти чоловіку наготувати на всіх", а кожного дня всі прийоми їжі. Я була така: 😳 Це ж татова робота. Я навіть могла підійти до брата, коли батьків не було в хаті, і сказати "Я голодна накорми мене" і він йшов готувати, бо в нашій хаті готували чоловіки.

Моя кума також малих від малечку привчила, що готувати-прибирати - по графіку, але обов'язково для всіх (з батьком включно), бо це базові вміння дорослої самостійної людини.

devolines-n
Автор

Дійсно. Тєма з рукостисканням актуальна. Коли я в ще в офісі працювала, то мені пощастило, що всі і чоловіки, і жінки вітались «high five” з усіма в колективі. Це було дуже круто. І за це я поважала наш колектив.

olena_
Автор

прикол в тому що у жінок теж в голові сидить внутрішня мізогінія. дякую за таку проблематику у ваших відео!!

borntobehere
Автор

Я тільки 10 хв слухаю цей подкаст і мені безмежно сумно, бо я хочу, щоб всі чоловіки були такими, як хлопці з ебаут, але я розумію, що за мого життя такого не буде😭

marivoda_
Автор

Часто студенткою їздила нічним потягом і кожного разу було відчуття як перед лотереєю, хто попадеться поряд в цей раз. Раз їхала в купе, на два місця ніхто не підсів, а на четвертому був молодий хлопець. Ми кількома фразами познайомились, коли сідали, потім більше не спілкувались. Вночі сплю і прокидаюсь від відчуття важкості на собі. Прокидаюсь і розумію, що на мені лежить цей хлопець і намагається цілувати. На щастя, його зупинила фраза «негайно встав і ліг на своє місце». Більше я його не бачила, тому що зранку він їхав стоячи в коридорі і соромився подивитись в обличчя, коли забирав речі. Тоді мені навіть не прийшло в голову сказати про це провіднику, дуже важливо, що зараз про це піднімається дискусія. Вже й забула про цю ситуацію і лише зараз з жахом згадала, що таке було 😬🤯

kateryna.popovchuk
Автор

Коли чоловіки вітаються з чоловіками, не помічаючи жінок – це так образливо. Відчуття наче я не жива людина, а застосунок для чоловіка:( В таких випадках доводиться завжди вітатися першою.

man
Автор

Найжахливіше це те що прояви сексизму бувають навіть в неочікуваних місцях і прямо не прихованих як на приклад в рекламі мебельних фірм - "Ваша хозяйка будет в восторге от єтой кухни". - Це що взагалі таке в 21 столітті? В моїй родині всі чоловіки будь якого віку готують на рівні з жінками і мене особисто дуже тригерить такий махровий середньовічний сексизм!

AndriyMoroz-cuml
Автор

Дякую за випуск! Ми живемо в нелегкому світі але тільки ми можемо щось змінити!

irinapolischuk
Автор

Ігор це любоу. Хід думок Влада буває своєрідним і дивним (поверніть Петра, було чудове різномаїття віку, статусу і думок!:(. Від імпульсивності і поспіху Ольги втомилася. Випуск важливий, хоча як на мене не вистачає більшої структурності і спокійного ритму, дякую за підняті теми.

AriannaFray
Автор

Як я вам вдячна, що саме ви підіймаєте такі важливі теми 🙌🏼

sadirova_alla
Автор

Ваш проект - це моє відкриття цього року. Дякую за вашу роботу, це дуже цінно♥️

ВікторіяПівторак-шь
Автор

Дякую. Коли говорили про привітання я згадала одну важливу тему - "перекур". Будь ласка, підніміть це питання, було б круто. Бо я ніколи не палила і втратила велику дозу соціалізації і зокрема на роботі - люди виходять на перекур і обговорюють важливі речі, а якщо ти не палиш, то тупо не виходиш або стоїш як дурень вдихаючи дим щоб послухати щось важливе. Має бути якась альтернатива в етикеті для некурців))))

ЛидияМороз-вю
Автор

Стосовно школи, з моєї памʼяті - це навпаки розсадник сексизму. Памʼятаю, як викладачка стверджувала, що дівчаткам не треба вміти користуватись шурупокрутом, а якщо я вмію, то це жах і мені з «таким підходом до життя буде дуже важко» і не треба так 😅
І це не поодинокі випадки, на жаль.

Kateryna-igjr
Автор

Сумно спостерігати, як хлопці просто не з першого разу і навіть не з другого не розуміють, що проблема не в відсутності потискання руки жінці чи методі привітання, а просто в його відстутності. Зрозуміла, що це важко просто уявити чоловікам навіть. А жінки стикаються з цим повсякчасно. Дякую Ользі за терпіння і наполягання в поясненні та і взагалі підсвічуванні такої елементарної і просто абсурдної але звичної проблеми.
Неймовірно дратує, коли в компанії з чоловіком, який вітається з друзями чи колегами, на тебе просто не звертають увагу, ніби ти предмет. Інколи здається, що це через якісь складені в чоловічому патріархальному етикеті правила за замовчуванням ще з 18 сторіччя, щоб не викликати ревнощі чоловіка. Але це так застаріло і ще більше поглиблює дратування і відчуття обєктивізації

evgeniyad
Автор

Дякую за тему і за цікавий випуск! Радію, що наше суспільство змінюється і такі важливі теми підіймаються.
Люди, які кажуть «а чому ви розмовляєте про жінок, а як же сексизм проти чоловіків», це як європейці, які кажуть, «а чому всі допомагають українцям, у інших країнах же теж війна». Цей випуск про жінок і своїми коментарями ви знецінюєте ту біль, що проживають жінки.

victoriamovchan
Автор

Юху... Нарешті новий випуск))) вже скучила 🥰 дуже вчасно, ще й актуальна тема)

ЮліяНесенСевастьянова
Автор

Молодці, що транслуєте цю тему і з боку чоловіків також. Це важливо. Сподіваюсь є, і буде, відсоток чоловіків (сексистів), котрі хоча б задумаються

mariannatkachuk