Który Dodge Durango 5.7 V8 czy 3.6 V6 lepszy do montażu instalacji gazowej LPG w @AbartAutoGazSerwis ?

preview_player
Показать описание
Dodge Durango to co raz popularniejszy na polskim rynku duży SUV. Dodge Durango jest produkowany tylko z dużymi i mocnymi silnikami benzynowymi 3,6 V6 Pentastar, 5,7 V8 HEMI oraz 6,4 V8 SRT, do których można jednak zamontować instalację gazową. Po montażu instalacji gazowej Dodge Durango nie traci żadnych ze swych podstawowych wartości, a generuje prawie o połowę niższe koszty tankowania. Pomożemy w tym filmie dobrać silnik Dodge'a Durango V6 czy V8 do potrzeb klienta i pod kątem montażu instalacji gazowej.

Marka i model: Dodge Durango
Rok produkcji: 2021 i 2019
Pojemność i moc silnika: 5654 ccm 270 kW (368 KM) i 3604 ccm 220 kW (300 KM)
Przebieg w dniu montażu instalacji gazowej: 1500 km i 27000 km
Instalacja gazowa: prins VSi2 i Stag Qbox Plus
Zbiornik LPG: toroidalny zewnętrzny 79 l
Zasięg na gazie: 400 i 500 km
Zwrot z inwestycji: po 19 000km
Wycena instalacji gazowej:

Abart Auto & Gaz Serwis Wrocław

Historia firmy Abart sięga początku roku 1995 kiedy to aktualni członkowie zarządu założyli spółkę Abart s.c. i uruchomili mały warsztat montujący instalacje gazowe we Wrocławiu przy ulicy Warsztatowej 7. Wspólnicy dokonali samodzielnie pierwszej przeróbki samochodu na autogaz 30 marca 1995 roku. Pierwszym przerobionym na autogaz samochodem był popularny wtedy Polonez.

Dzięki dobrej jakości montażu instalacji gazowych i odpowiedniemu doborowi instalacji gazowych BRC i Lovato firma Abart autogaz szybko przejęła znaczną część wrocławskiego runku samochodowych instalacji gazowych. Po miesiącu zostali zatrudnieni i przeszkoleni pierwsi pracownicy - monterzy instalacji gazowych. Po kilku miesiącach działalności dokonano pierwszej przeróbki na autogaz samochodu z wtryskiem benzyny, co w tamtych czasach było bardzo znacznym skokiem technologicznym.

Po ponad dwóch latach od rozpoczęcia działalności latem 1997 roku firma Abart Autogaz doznała olbrzymich strat na skutek powodzi tysiąclecia, która zaatakowała Wrocław właśnie przez ulicę Na Niskich Łąkach. Dzięki szybkiej odbudowie warsztatu i ciężkiej pracy całej załogi straty zostały powetowane po kilku miesiącach działalności.

Firma przerabiała na LPG coraz więcej skomplikowanych pojazdów co pozwoliło na zatrudnianie i szkolenie kolejnych pracowników, którzy pracują do dziś przy montażu samochodowych instalacji gazowych zarówno w firmie Abart Autogaz jak i wielu innych podmiotach działających we Wrocławiu, na Dolnym Śląsku jak i za granicą naszego kraju.

Na przełomie roku 1999 i 2000 firma rozpoczęła ekspancję na rynek wschodni o otworzyła warsztat montujący instalacje gazowe w stolicji Rosji Moskwie. Niestety jak się później okazało, było to zbyt wcześnie i instalacje gazowe proponowane przez naszą firmę były wtedy zbyt nowatorskie i za drogie na temten rynek

Pod koniec roku 2001 dokonano kolejnego przełomu w technologii montażu samochodowych instalacji gazowych. Do fabrycznie nowego Forda Mondeo MKIII 1,8i 16v została zamontowana druga w Polsce instalacja sekwencyjnego wtrysku autogazu. Była to bardzo nowoczesna instalacja gazowa firmy BRC typu Sequent FLY, która umożliwiała wtedy przerobienie na zasilanie gazowe praktycznie wszystkich ówcześnie produkowanych samochodów. Technologia ta stosowana jest do dnia dzisiejszego i bez jej wprowadzenia nie byłby możliwy dalszy rozwój branży autogazu w Polsce i na świecie. Dzięki wprowadzeniu do oferty tej instalacji gazowej firma pozyskiwała klientów z Niemiec, gdzie w tamtych latach branża autogazu zaczynała dopiero raczkować.

W 2006 roku została założona w Leverkusen spółka Abart GmbH, która prężnie działa na rynku samochodowych instalacji gazowych na terenie Niemiec. Posiadałą już 3 oddziały (Leverkusen, Regensburg i Hamburg), a instalacje są tam montowane przez doświadczonych pracowników z Polski, którzy dzięki bardzo wysokim wymaganiom niemieckich klientów stale podnosili swoje kwalifikacje. Dzięki temu mogli jeszcze lepiej wykonywać swoją pracę również w Polsce. W związku z zaangażowaniem się w pracę za zachodnią granicą naszego kraju podjęto decyzję o zamknięciu polskich oddziałów firmy i dalszym prowadzeniu działalności tylko w siedzibie głównej we Wrocławiu przy ulicy Krzemienieckiej 5.

Kolejne lata działalności i rozwój firmy pozwoliły wprowadzić jeszcze nowsze technologie. W 2007 roku zamontowano drugą w Polsce instalację wtrysku gazu do samochodu z bezpośrednim wtryskiem benzyny. Instalacja BRC Sequent Direct Injection została zamontowana w Volkswagenie Golfie V 2,0 FSI zakupionym specjalnie do tego celu. Po roku testowania i przebadaniu samochodu pod względem emisji spalin w niemieckim TÜV wprowadzono ją do oferty. Dzięki tej instalacji gazowej firma poszerzyła paletę silników, które można skutecznie przerobić na autogaz.
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

W komentarzach panowie z Abart napisali uczciwie że moc o 1-5% spada na gazie.
Odpowiedź poniżej "I dlatego żadnego gazu". Ja nie kupuję 7 osobowego Durango dla siebie tylko dla 6 osobowej rodziny na rodzinne wyjazdy! Czy wy myślicie że nawet te 5% mocy mniej ma jakikolwiek wpływ na mój wybór? Dla mnie istotniejsze jest auto z bagażnikiem i 6 fotelami. Mam 1.6 diesla w średnim Suvie i jest oszczędnie ale nie ukrywajmy Durango z 3.6 będzie o niebo lepiej jeździł niż ten 1.6 diesel. Jedyna różnica to spalanie bo 6.5 litrów ropy kosztuje mnie 10 funtów czy tam 40PLN. I tu jest problem. Autem na wakację będę jeździł głównie po Polsce (dzieci i żona uwielbiają wakacje w PL) i jednak wolę jeździć na gaz i cieszyć się z realnego spalania 6-8 litrów ropy (cenowo tak wychodzi).
Nie mówcie mi że wasze dieselki z kosiarkami 1.5/1.6/1.7 bo takie nam unia wciska są przyjemniejsze do jazdy niż 3 6 benzyna z tymi 5% straconymi.
Dodam z doświadczenia mapowania aut na LPG na rynku w UK (pracowałem parę ładnych lat w branży LPG przy sprzedaży, pomocy technicznej i szkoleniu instalatorów w UK) że o dziwo to właśnie te duże wolnossące jednostki mają najmniejsze straty na LPG.
W takim 5.7 V8 to może być 1-2%.
Dodajcie automat i możliwość realnego ciągnięcia na obrotach do odcinki gdzie jest faktycznie ta max.moc.
Na 100 osób 99 nie zauważy że auto jest na LPG czy PB (sprawdzone z jazdy z klientami kiedy jeździli próbnie a przełączane było zdalnie z laptopa i klient wielokrotnie mylił się przy zgadywaniu. Owszem po jakimś czasie właściciel rozpoznaje LPG po charakterystycznym cykaniu (większość dużych wtrysków LPG ja słyszę od razu chyba że naprawdę dobrze jest wyciszona ścianka grodziowa i maska) ale na 1ej jeździe nie zdarzyło nam się by ktoś potrafił odgadnąć na czym aktualnie jeździ przy dobrym wystrojeniu.
Co innego w autach o małej pojemności z turbinami i zapętlajacymi wtryskami ale to zupełnie nie na temat przy Durango.
Pozdrawiam ekipę z Abarth. Wpadnę z Durango i założymy co trzeba. Ja już w innej branży a w PL na wakacjach więc prócz portfela nie będę żadnych narzędzi ruszał chyba że otwieracz wiadomo do czego :)

Haveagutd
Автор

Jak zawsze pełna profeska.... pozdrowienia dla załogi

newbusinesssolutions
Автор

Komentarze typowe dla ludzi którzy boja sie kupic cos wiecej niz 1.4

schortcam
Автор

Gaz super sprawa 👍 Można jeździć znacznie taniej za niższą cenę. A ci co gadają ze gaz to kuchenek? No cóż, niech płacą 😁😆

Marcinnnnr
Автор

V6 troche maly do takiego kloca, mysle nad takim durango, obecnie mam BMW X5 4.4, pali ok 20 gazu. Jak z awaryjnoscia takiego dodga?

metalkrk
Автор

Dzień dobry, czy posiadacze DD 3.6v6 mogą przekazać opinię na temat użytkowania tego samochodu w Polsce? Mam na myśli dostępność części, awaryjność, poziom trudności w serwisie. Dziękuję.

L.F.
Автор

polecam zaopatrzyć się w mikrofon dopinany materiały zyskają wiele na jakości..

gonzo
Автор

Czy robiliście kiedyś test na hamowni przed i po? Tak z ciekawości pytam, bo krąży opinia, że na lpg jest nieco słabszy (może to tylko urban legend?).

larryking
Автор

Mam Mazdę CX9 w gazie. Tanio nie jest bo też na LPG nieco wydaję gdy mi Madzia pije 20l plus trochę benzyny ale radość z jazdy ogromna przy silniku V6. Jakby to przeliczyć.na 95tke to bolało by bardzo na stacji w obecnych czasach. Choć jakby nie liczyć to koszty łączne takie jak przy aucie palącym 12-13 litrów benzyny co jest dużym wynikiem na dzisiejsze małe silniczki. Ja jednak mam spokojną głowę zawsze na drodze mając zapas mocy i radość z mruczenia pod maską

htctpro
Автор

Szczerze, jak z wytrzymałością 6.4 SRT w Gazie? Pojawiają się jakies problemy?

insulin_enjoyer
Автор

Panowie z Abart.
Czy zakładacie zbiorniki 4 dziurowe i do tego JIC wąż od zbiornika do zaworu tankowania? Pytam bo przy butli 85 litrów po prostu fajnie się tankuje. Połowa czasu lub mniej (zależy od stacji ale w takiej Belgii przy dużym ciśnieniu na dystrybutorze to dosłownie leci jak paliwo czy nawet szybciej. Na naszych Tomasetto M10 i bidnym grubym Faro to niestety jest wolno szczególnie jak kiepska pompa i jeszcze gorący dzień.

Haveagutd
Автор

No dobra, ale który silnik lepiej sobie radzi z punktu widzenia trwałości gniazd zaworowych czy trudnosci montażu i późniejszego serwisu?

klstrucker
Автор

Da sie zalozyc gaz do takiej 5.7 z kompresorem? mowa o okolicach 550hp

regularwannabe
Автор

Ma ktoś instalację KME nevo z Abart? Jakie opinie macie?

romankor
Автор

Mam DD 3.6 z 2018r., zagazowany instalacją STAG. Co może być powodem szarpania podczas jazdy na gazie? Od czasu do czasu, podczas przyśpieszania z wolniejszych obrotów, szarpnie autem. Dodam, że podczas jazdy na benzynie ten problem nie występuje. Z góry dziękuję za podpowiedź.

bartekwojtal
Автор

Jaka cena polskiej instalacji gazowej?

panweles
Автор

Amerykańce mają trochę wspólnego z opelkami, kochają LPG

SolonY
Автор

Ja na desce widze czerwony i niebieski, a wy daliście czerwony i zielony. Hmmm... too chyba Ja całe zycie byłem źle uczony kolorów XD. K**** cały świat zyje w błędzie :O Czyli światła drogowe to czerwony i niebieski a nie zielony... muszę przemyśleć Swoje zycie teraz

Mat-hglh
Автор

Twierdzi Pan ze obecnie żadna polska instalacja nie ma homologacji na rynek niemiecki???

Marcin-kmtl
Автор

A w październiku 2022 benzyna kosztuje 7, 50.pozdro

Adzik.