Чому приватизація у 90-х провалилась? #шортс #shorts

preview_player
Показать описание
Безпрецедентний успіх – перший онлайн-аукціон з великої приватизації відбувся 18 вересня. Вартість готелю «Україна» стартувала з 1,05 млрд грн. За лот змагалися три учасники. Переможець запропонував понад 2,5 млрд грн – у 2,4 рази більше стартової ціни.

Також відбувся аукціон з продажу резонансного об'єкта державної власності - великого державного підприємства з видобування та збагачення титанових руд – Об'єднано гірничо-хімічної компанії проведений 9 жовтня. Цінова пропозиція склала 3,94 млрд гривень – на 39 млн гривень більше за початкову вартість.

Якщо ви прогулюючись містом, побачите занедбані будівлі, то це, скоріше за все, державне чи комунальне майно. Приватні власники ніколи не доведуть свої активи до такого стану.

Приватизація завжди супроводжувалася високими ризиками. Вона обіцяла оптимізувати державне майно і наповнити бюджет, але насправді стає ареною, де стикаються інтереси влади та бізнесу. Держава не повинна управляти підприємствами у тих сферах, де ринок здатен діяти ефективніше. Приватний власник зацікавлений у покращенні свого продукту, щоб конкурувати з іншими. Для інвесторів важливими є прозорі ринкові умови, зрозумілі правила та реальна можливість змагатися на рівних. Тому приватизація – це справжня перевірка готовності держави відійти в сторону, віддавши ринку право розподілу ресурсів, адже саме ринок, а не держава, є найкращим механізмом для цього.

Говоритимемо про нову еру приватизації, де завдяки сучасним технологіям, унікальним інноваційним рішенням, та прозорим процесам, було створено нові правила гри. Тож, як державні активи можуть стати доступними для кожного інвестора без корупції, закулісних схем та прихованих інтересів; чи можуть нові підходи до приватизації стимулювати економіку та створити можливості для залучення інвестицій?

🤝Підтримати нашу роботу:
💰Станьте спонсором цього каналу, щоб підтримати створення нових відео:

Відео створено за підтримки проекта USAID/UKiad «Діяльність у рамках реформи державних підприємств України» (SOERA)

00:00 Вступ
02:51 Провал приватизації 90-х років
05:23 Досвід країн екс-соціалістичного блоку
08:27 Нова ера управління публічними активами, реформа приватизації та оренди державного та комунального майна
11:19 Prozorro.Продажі − інноваційний підхід до створення нових правил гри
20:43 Інсайти системи аукціонів – технічна карта процесу
26:29 Алгоритм екосистеми
30:05 Процес торгів
32:11 Правова архітектура
34:57 Результати роботи системи «Прозорро.Продажі»
38:22 Ризики аукціонних зривів
43:50 Шлях до ідеалу: виклики, рішення та плани
47:51 Висновки

#економіка #приватизація #Україна
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Прої..ли все, абсолютно все.30 років деградації.

ЮрийМороз-ми
Автор

Треба було брати приклад зі Словенії 💯💯🇸🇮

lanagrichiart
Автор

Головне було – довгострокова економічна ефективність. Нехай спочатку хтось збідніє, хтось різко розбагатіє, але в довгостроковій перспективі все населення виграє. Тому, в принципі, нічого страшного, якщо підприємства потраплять до рук тих, хто знає, як грати в нових умовах. Вони розбагатіють і ратуватимуть за благоустрій держави. Навіть якщо розбагатіють із порушенням правил викупу підприємств у держави....

aleksandr
Автор

ми бідна країна зі слабкою дефіцитною економікою. треба тверезо розуміти реалії

lazydaisy-th
Автор

Все правильно - той, хто не продав свій ваучер за пляшку горілки, отримав акції підприємств. Ті, хто прикупив собі ваучерів у тих, хто продавав, стали власниками заводів та пароходів, а ті хто продав, тепер ниють що їх "обдурили". Хиба вам не казали по телевізору, що ви можете обміняти свої ваучери на акції підприємств? Казали. А ви що? Правильно, просто продали за копійки.

Zac
Автор

в сенсі провалилася?)) скільки всього Юля виставили на приватизацію, скільки Кучма у інших вже трохи менше ресурсів було, адже все поділили))) тому ви трохи не про те розповідаєте...

КатеринаПавлович-бэ
Автор

То не Держава Україна не відмовлялася, то злочинці при владі розхапали Україну по кишенях поки сліпий і глухий народ, який не мав практики ставитися до державної власності як до своєї, спав загойданий подачками та обіцянками.

Lyubomyr..
Автор

Для чого ви це поясните?) А хто виграв приватизацію? Які їх зараз посади і імена розкажіть людям краще

FILOSOF