Лекція 5 -- Криза державної влади

preview_player
Показать описание
Лекція 5 -- Країни, що зазнали і зазнають кризи державної влади: чи продовжать вони бути у центрі нашої уваги протягом наступних 20 років так само, як це було останні 20 років?

26 січня 2010

Будь-хто, аналізуючи еволюцію НАТО після закінчення холодної війни, негайно згадає Боснію, Косово і Афганістані. Принаймні для широкої громадськості втручання Альянсу в цих місцях було найбільш видимим аспектом його діяльності і, по суті, метою його існування. В більш широкому сенсі міжнародному співтовариству доводиться мати справу з численними питаннями безпеки, що виникають внаслідок кризи державної влади в тій чи іншій країні.
Коли настає час втручатися і як це робити, на яких правових засадах? Чи завдання повернення країн, що зазнали кризи державної влади, справді є „місією, яку неможливо виконати" і ми повинні знизити планку наших цілей і очікувань, чи державне будівництво -- це життєздатний проект, якщо ми вкладемо в нього необхідну кількість військ і ресурсів? Які уроки ми отримали від втручання на Балканах, ширшому Близькому Сході і в Африці за минуле десятиріччя?
Рекомендации по теме