Sublimacja kwasu szczawiowego. Ostateczne starcie z warrozą.

preview_player
Показать описание
Sublimacja kwasu szczawiowego jest jedną z metod zwalczania warrozy. W tym celu używamy specjalnego urządzenia. Temperatura w zakresie 157-189 *C umożliwia sublimację. Jest to proces przejścia z ciała stałego do gazu z pominięciem cieczy. Wysoką skuteczność uzyskujemy w okresie bezczerwiowym stosując dawkę 2 g na ul. Kwas szczawiowy jest substancją, która negatywnie działa na skórę i drogi oddechowe, dlatego niezbędny jest odpowiedni ubiór. Osoby nieobeznane z działaniem kwasów powinny zachować szczególną ostrożność lub powstrzymać się od stosowania tak ryzykownych zabiegów.

OFERTA:

Facebook

Blog

Kontakt biznesowy
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Dzięki za filmik Marcin🙏 Właśnie jem Twój miód z naleśnikami.Jest naprawdę wyśmienity.Rzadko się zdarza tak dobry produkt. Jadłam miody z różnych pasiek, lecz ten jest najlepszy. Pozdrawiam 🙋🍀

Irena
Автор

Nagraj film jak wygląda proces powstawania tych miodów z owocami, bardzo ciekawe by to było. Pozdrawiam :)

daemondd
Автор

Oferta:

Polewanie pszczół kwasem szczawiowym:

Автор

Cześć Marcin fajny film. W Polsce i ogólnie w Europie jest bardzo wielu szlachetnych ludzi, którzy zajmują się w życiu pszczelarstwem.
To jest ogromny biznes nakręcony na cały sprzęt pszczelarski od a do z jak i również na tzw. lekarstwa dla pszczół na wszelakie dolegliwości.
Dlatego np. w Polsce związki pszczelarskie dokonują zakupu sprzętu pszczelarskiego z dotacji głównie zakupują sprzęt od 2 lub 3 firm które są liderami na rynku. Tak samo jest z lekarstwami np. tabletki apiwarol są coraz droższe i nie można ich kupić na wolnym rynku co jest kolejna zmową i
nakręcaniem monopolu firm. Dla pszczelarza który ma 50 i więcej uli apiwarol jest nie raz ze za drogi a dwa ze nieskuteczny. Dlatego uważam, że puki co w małych pasiekach takich do 50 uli jak moja nadal będzie się sprawdzało wycinanie ramek pracy z czerwiem trutowym, olejki eteryczne oraz tactik i kwas szczawiowy na zimę. również

szymonwojciechowski
Автор

Dzień dobry czy mógłbyś napisać gdzie kupię takie urządzenie do odymiania kwasem szczawiowym ?
Pozdrawiam Piotr.

piotr
Автор

Do dużych pasiek ta metoda jest dobra. W przypadku małej pasieki można stosować kwas szczawiowy z syropem. Myślę że za 4 tygodnie podam im taki syrop a na święta dam bloczki cukrowe na ramki.

radoslawjocz
Автор

Cześć Marcin,
Idea sublimacji KS bardzo mi się podoba, będę wprowadzał ten sposób leczenia KS na swojej pasiece,
Widać wyraźnie że musisz popracować nad przystosowaniem sublimatora do otworów w ulach bo ta ilość sublimatu która uchodzi na zewnątrz jest bardzo duża. No i jak zawsze pytanie zasadnicze o obecność czerwiu. Pszczoły latają...
Pozdrawiam

krzysztofkata
Автор

witam jakiej firmy sublimator i gdzie mozna kupic

arekjedrzejek
Автор

...a już czekałam kiedy znowu będziesz podawał kwas szczawiowy w syropie. Razem było raźniej. Teraz będę musiała pamiętać tym sama. Może kiedyś dorobię się sublimatora to będziemy razem dymić 😀. Możesz podać jak wygląda u Ciebie schemat leczenia pszczół na przestrzeni całego roku? Np. jaki był kolejny krok po grudniowym polewaniu 2, 5% kwasem szczawiowy w syropie: stosowałeś coś na wiosnę, czy dopiero paski glicerynowe po lipie?

TheEsagila
Автор

Bardzo dużo idzie bokiem. Wydaje mi się, że warto jednak zatkać czymś wylotek by nie narażać się na tą dymną kąpiel. Przy wielu dymieniach jednak trochę tych kryształów osiada na pszczelarzu.
Mam pytanie jakie filtry są odpowiednie do tego typu działań?

harpmojatuba
Автор

Witam, mógłbyś powiedzieć jaka jest wewnętrzna średnica rurki wylotowej?

piotrmac
Автор

Czesc Marcin. Mam pytanie jaka musi byc masaka? Wystarczy z filtrem mp3? Jaka temp ustawiasz na sublimatorze?

damians
Автор

Jak często można dymić kwasem co ile aby im nie zaszkodzić? Pierwsze dymienie kwasem planuję w tą sobotę we wrześniu dymiłem 2 razy apiwarolem.

ukaszkieraga
Автор

Dzień dobry, jak zwykle temat zacny, może należy wywierać większą presję, tzn. w tym przypadku, problemem nie jest skonstruowanie "zadymiacza", (można kupić już pow. 100 zł, prostej konstrukcji), ale prowadzić sublimację w ściśle określonej temp. o czym jest mowa.
Na marginesie, jak długo należy utrzymywać rodzinkę w zadymieniu i ew. czym w działaniu różni się sublimacja od polewania, czy pasków. Pozdrawiam.

piotrmalek
Автор

Witam mam pytanko i gdzie podłańczasz ten sublimator np jak jesteś w terenie ?

czajka
Автор

Czy podczas wykonywania zabiegu wkladki denncowe sa wyjete, czy nalezy zalozyc?
Pozdrawiam

jerzybazej
Автор

witaj, sprawdzałes może na jakim poziomie jest skutecznośc sublimacji kwasu ?

bartekkaa
Автор

Ile razy można powtórzyć zabieg sublimacji i w jakich odstępach czasu. Pierwszą wykonałem dwa tygodnie temu? Proszę o poradę.

ukaszkieraga
Автор

Panie Marcinie mam pytanie jakiego kwasu użyć ? bezwodnego czy dwuwodnego bo nie mogę znaleźć na ten temat informacji. Pozdrawiam.

tomaszwiatr
Автор

Też się zastanawiam nad zakupem sublimatora. Nie ma konieczności zamykania wylotów podczas zabiegu? Jakiej marki zakupiłeś sublimator, jakie zasilanie? Pozdrawiam.

michat