Nowe wyobrażenie świata - prof. dr hab. Andrzej Dragan, Piotr Cieśliński

preview_player
Показать описание

Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Pana Dragana najwięcej ograniczają dziennikarze którzy najczęściej zadają te same pytania. Dobrze że są widzowie którzy wykraczają poza te ramy. Dziękuję i czekam na następny występ Pana Dragana!

studiobysk
Автор

Z perspektywy obserwatora wywiadów oraz wykładów Pana Prof. Andrzeja czas płynie szybciej! Cyk półtorej godziny przeleciało xD Pozdrawiam serdecznie i czekam na kolejne wywiady/wykłady!

GhostPhoenix
Автор

Dobrze że prof Dragan tylko w ograniczonym stopniu przejmuje się pytaniami dziennikarzy. I na dodatek jest litościwy.

darekpro
Автор

Wiele osób pisze, że dziennikarz słabo sobie poradził, nie zgadzam się z tym, pamiętajmy, że ma to trafić do jak największej liczby osób bo temat jest bardzo poważny. Ja też bym chciała dowiadywać się ciekawych rzeczy z zakresu fizyki kwantowej, ale jeśli ma być to przekaz dla wszystkich to musi być uśredniony by nawet babcia zrozumiała. Taki był temat rozmowy więc co się czepiać, że te same pytania? Jak by to była rozmowa dwóch ekspertów na podobnym poziomie to nikt lub prawi nikt z Nas by jej nie chciał oglądać bo był by to niezrozumiały dla większości bełkot! A tak na marginesie Panie Dragan czekamy na więcej nie daj się Pan prosić...😜🥰❤

dara
Автор

Andrzeja to tak miło posłuchać ❤️❤️❤️ Szkoda, że dziennikarz średni, ale bywało gorzej;)

dominique_pp_selwocka
Автор

Bardzo mi się podoba perspektywa dotycząca wymiany ludzi którzy obecnie zajmują stanowiska tzw "praca umysłowa". Mam nadzieję, że w pierwszej kolejności zostanie podmieniona "kasta sędziowska". A w drugiej kolejności politycy.

montffa
Автор

Pan Andrzej Dragan i odsluchane przeze mnie jego wyklady sprawily, ze subskrypcja kanalu, powiadomienia i polubienie dalem zanim wlaczylem filmik! Pozdrawiam wszystkich:)

dariuszcylkowski
Автор

Dziękuję za cenne informacje, profesor ma wiedzę oparta na wiedzy która nam została przekazana w szkołach i na studiach. Tez ciekawie mówił, Dałam subskrypcje . Pozdrawiam serdecznie:):):)

marysiamanila
Автор

Super wywiad i odpowiedzi pana Dragana.

AnnaGdansk
Автор

Mądrego człowiek to aż miło posłuchać. Jak Koncert

AdamBułat-is
Автор

O ile różne rozmowy z Draganem ogladałem z zaciekawieniem i przyjemnością, to tutaj nie dotarłem nawet do połowy.Ten "dziennikarz" jest bardzo męczący.

Jot_Pe
Автор

Pan profesor Dragan pięknie i przekonująco opowiada o Bogu. Jako stworzenie wierzące że jest stworzeniem, uwielbiam każdy Jego wykład:)

waldeky
Автор

Andrzej zalozyl sie ze swoim ziomkiem Arturem Ekertem ze przez pierwsze 30min tej rozmowy bedzie sie drapal po plecach.
Wygrał😉

Icemen
Автор

A ja jestem jego fanka od dluzszego czasu i zafascynowana skromnoscia ( na temat zycia )i bezczelnoscia dotyczaca tytulow i ich celebracji (bo to tak na prawde o czlowieku wiele nie swiadczy) On sam w sobie bez tych naukowych tytulow jest The best, Jest soba w kazdej sytuacji.

aldonabolgi
Автор

Jak napisać algorytm do znajdywania pisma odręcznego:
1. Wczytaj obraz przedstawiający odręcznie napis.
2. Zmierz wysokość i szerokość obrazu opisując na nim prostokąt. Do tego celu zbadaj położenia najbardziej wysuniętych punktów wyrazu na dole u góry po jego prawej i lewej stronie.
3. Określ wymiar dłuższy i krótszy. Wymiar dłuższy jest szerokością wyrazu. Wymiar krótszy jest wysokością wyrazu o ile wyraz nie składa się z pojedynczej litery bądź nie stanowi zbitku dwuliterowego (należy to uprzednio sprawdzić przyrównując wzorcowe litery lub zbitki dwuliterowe i prawdopodobieństwo ich pokrywania się z wyrazem). Przy prawdopodobieństwie pokrycia się większym niż 95% (tutaj kwestia procentów jest arbitralna i można ją zmienić, by uzyskać inną dokładność) wyraz jest pojedynczą literą lub zbitkiem dwuliterowym w innym przypadku przejdź do kolejnego kroku.
4. Przedstaw napis jako multifunkcję matematyczną (poszczególnym argumentom może być przypisane wiele wartości) i wczytaj te wartości do tablic.
5. Przyporządkuj przy zastosowaniu metody najmniejszych kwadratów trzy poziome linie proste równoległe do szerokości wyrazu jako funkcje które łączą lokalne maksima, minima multifunkcji oraz ustal wartości miejsc nieciągłości i wypukłość bądź wklęsłość multifunkcji. Do tego celu należy policzyć pierwszą i drugą pochodną multifunkcji w poszczególnych punktach i określić wartość zerową pierwszych pochodnych oraz ustalić punkty nieciągłości poprzez zbadanie otoczenia poszczególnych punktów multifunkcji na zasadzie wykrycia lub braku otoczenia prawo, bądź lewostronnego poszczególnych punktów multifunkcji. Zapisz położenia punktów nieciągłości, maksimów i minimów w tablicach. Każdą multifunkcję należy analizować jak zbitek kilku pojedynczych funkcji i dzielić ją na nie analizując poszczególne z nich, gdy dany argument lub jego najbliższe otoczenie (szerokość otoczenia jest wartością arbitralną można ją wstępnie określić) ma więcej niż jedną wartość. Ilość funkcji w obrębie danej rodziny funkcji o określonym zbiorze parametrów lokalnych np. położeniu maksimów, minimów, wypukłości, punktach przegięcia, nieciągłości określa grubość litery.
6. Linie poziome są maksymalnie zbliżone do miejsc w których znajdują się charakterystyczne punkty (maksima i minima lokalne) dla poszczególnych liter ponieważ zostały dopasowane aproksymacyjnie metodą najmniejszych kwadratów i stanowią swego rodzaju odniesienie dla wzorców literowych.
7. Przeskaluj 32 litery alfabetu wzorcowego tak by pokrywały się z wzorcem poziomych linii przecinających litery w punktach charakterystycznych.
8. Przyporządkuj poszczególnym 32 literom alfabetu prawdopodobieństwo pokrycia się z poszczególnymi literami w tekście pisanym analizując je piksel po pikselu i uwzględniając położenia i ilość punktów charakterystycznych (nieciągłości prawo i lewostronne, maksima i minima multifunkcji oraz jej wypukłość lub wklęsłość) .
9. Litera, która ma największe prawdopodobieństwo pokrycia się z tekstem pisanym i posiada najwięcej punktów wspólnych jeśli chodzi o punkty charakterystyczne stanowi prawdopodobnie użytą literę w napisie. Zapisz ją w odpowiedniej kolejności w tablicy.
10. Po zakończeniu przyporządkowania wszystkich liter zacznij analizować poprawność tekstu porównując wyraz zapisany tablicy z zapisanymi wyrazami w zgromadzonym wcześniej wzorcowym słowniku.
11. Jeśli wyraz znajduje się w słowniku i wszystkie litery mu odpowiadają, to prawdopodobnie jest to wyraz odczytany poprawnie.
12. Jeśli jakaś litera została wykryta niepoprawnie i wyraz nie odpowiada żadnemu wyrazowi w słowniku, to przyporządkuj najbardziej prawdopodobny wyraz do wyrazu napisanego, czyli taki wyraz, który ma największą powtarzalność liter pokrywających się z wyrazem odszyfrowanym algorytmem.

Btw. Na podobnej zasadzie można stworzyć algorytm sterujący torem lotu pocisków balistycznych i trafiających w określony cel zapisany we wcześniejszym wzorcu.

bozydarziemniak
Автор

Dziennikarz tak bez szału, Dragan jak zawsze w formie.

heos
Автор

Zawsze ciekawie i poglądowo dla laika✨ zachowany dystans i pokora👀!/, , mocne, , pytania z sali(?)#pozdrowienia i szacun✋ vs T.Rożek#Kosmos zadziwia i szokuje🌃😯!?/przed nami wszystko możliwe(gpt)/Mistrz-LEM obserwuje🕊🌹

edwardlewandowski
Автор

'Przypuszczam, ze watpie' - swietne! :D

KatBujak
Автор

Niesamowity jest ten prof. Andrzej Dragan! Zaiste piękny umysł!

januszzawada
Автор

Znakomite prowadzenie rozmowy przez pana Piotra, a co do Dragana zawsze ten sam wysoki poziom, niesamowite.

grzegorzkoodziej