'Успішний' проєкт Сталіна. Історія поневірянь Нового року | Як не стати овочем

preview_player
Показать описание
Дід Мороз чи Святий Миколай? Ми сперечаємося не тільки про це, але й про, наприклад, тазик олів’є. Виправляємо один одного, що шампанське – це не шампанське, а ігристе вино. І боронь вам Боже зацитувати когось із героїв фільму «Іронія долі». Насправді ми можемо обійтися принаймні без частини цих суперечок. Бо часто те, що вважається російським, таким не є. Саме про це ми й поговоримо сьогодні - з думкою про наближення новорічних днів.

Здійснено в рамках проєкту за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the Public Affairs Section of the U.S. Embassy to Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.

В нас є ще багато цікавих відео про методички Кремля, інформаційну війну та інформаційну гігієну:

___________
У відео ініціативи "Як не стати овочем" експерти та Оксана Мороз розповідають про важливість інформаційної гігієни та боротьбу з дезінформацією в умовах гібридної війни росії проти України. Вони діляться своїм досвідом розпізнавання фейків і підкреслюють важливість критичного мислення та перевірки джерел новин. У відео також розглядається інформаційна війна та гібридна війна росії проти України, зокрема у 2022-24 роках.

#якнестатиовочем #пропаганда #срср #новийрік2025 #різдво
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

📌 Підтримати ініціативу "Як не стати овочем" на

inforules-ua
Автор

У нашому домі подарунки приносять " рідні під ялинку". Дітям кажуть: Ану швиденько дивитись що там рідні під ялинку поклали...".
Дякую, пані Оксано. Завжди цікаво вас слухати
Щасливого Нового року.

valentynasolovey
Автор

Я щаслива, що у мене ці традиції нікуди і не зникали (Львівщина) розумію, який це подарунок долі

olhadidukh
Автор

Дуже цікаво дізнатися справжню історію святкування Нового року та як на це вплинула сталінська пропаганда. Ваше відео не лише інформує, а й змушує замислитися над культурними процесами, які формували нас. Щиро дякую за внесок у розвиток українського контенту та за можливість дивитися якісний історичний матеріал!

Julia_Stepanenko
Автор

Вподобайку поставила, комент написала, каву вам купую регулярно. Дякую за вашу працю❤

chizhik
Автор

Я з Полтавщини. Слово "дюдя" використовували в розмові з малюками на позначення "холоду" й мої бабці, й мама, та я теж.

ТетянаЯлова-кш
Автор

Дякую. Знаю, з ким поділитися цим відео

АллаБалоха
Автор

Дякую Вам пані Оксана за як завжди дуже файне, цікаве, корисне та пізнавальне відео!!!

andreberezovskiy
Автор

Дуже інформативно, дякую за український контент

OksanafromOdessa
Автор

Дякую за наведену інформацію, змістовно. Тож, я правильно зрозумів, що поки хтось не вкладеться в створення/відтворення та медійне просування якоїсь традиції, то діла не буде? Різноманяття та окремі дії не дають людям фокусу та єднання навколо чіткого напряму та ідеї свята.

ukrAIsing
Автор

Гарна праця, дякую. А ми ось навіть і не встигли задуматись, чи ставити снігурку під ялинку . Ми її з шафи дістали, а нєйо кокошнік атвалілся, довго сміялись, в результаті зняли її кандидатуру та дідмороза заодно з елементів декору.

ОксанаТ-хк
Автор

В Британії, задовго до народження Санта Клауса, подарунки на Різдво приносив різдвяний дід (Father Christmas). І не треба ламати мозок - є і зв'язок з предками (дід), і з Різдвом

PivdennaChaika
Автор

В Чехії Новий Рік святкують не так щоб сильно, як Різдво. Наприклад, у переддень Нового Року можна побачити викинуті ялинки. Відсвяткували Різдво - ялинку викинули.

CisaShop
Автор

Дякую, що нарешті зауважили щодо європейських коренів картопляного салату. Бо цей голівар, який почав Клопотенко проти олів'є, дійсно набрид. Кожен їсть, шо йому подобається. У моїй родини картопляний салат готували не тільки на Новий рік, а й досить часто у холодний період року, і склад залежав від того, що було тоді під рукою. Такий собі аналог італійської піци. До речі, в деяких книжках української кухні такий картопляний салат часто називали "зимовий салат". Ото таке.

koni_ne_vynni
Автор

Найщиріща вдячність Суспільному за надзвичайно важливу справу!
Все дивлюся, всім ділюся з іншими як в Україні, так і за кордоном! Хай квітне українська медіа

urakovtoniuk
Автор

Подарунки може приносити Маланка, Василь, Степан Б. :D

JewJab
Автор

Дякувати Богу, що я зростала в Західній Україні. Для моєї сім'ї, родини головним святом було Різдво!
Новий рік з'явився у моєму житті в студентські роки, але не було чимось особливим.
Відроджуймо свої українські звичаї, підтримуймо наше, щоб знову не " відмотувати" історичне коло назад!

oksanasemyrozum
Автор

Коли щойно переглянула випуск про шампанське та ігристі вина

НаталіяФедорчук-жт
Автор

Не "чи", а "і". Ще з 80-х. Дід Мороз був ще за Скоропадського.

vovixs.
Автор

Не розумію нащо перевигадувати дарувальника. Є Миколай. Хочеться дарувати дітям подарунки на кожне зимове свято - будь ласка.

ivanshvets