WODA w GÓRACH. cz IV - KANALIZACJA

preview_player
Показать описание
kanalizacja to problem bo duże systemy są horrendalnie drogie i osuszają obszar przede wszystkim wówczas, gdy wody jest mało. Susza trwa a woda nadal ucieka. Z kolei systemy przydomowe wymagają specjalnych umiejętności i na ogół działają tylko do pierwszego, niezbędnego przeglądu.
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

U mnie na nizinach to rolnicy tylko drenują do dziś pola aby odsuszyć stawy i bajora aby sadzić tam coś a potem narzekać że susza. Zniknęło mi z okolicy ponad 50 stawów w promieniu 30 KM od mojego domu. Dosłownie 50 stawów wyschło w ciągu najbliższych 5 lat. Na mapach satelitarnych starych są duże tafle wody na nowych zielone krzaki w tych miejscach już bez wody.

ToTemat
Автор

dzieki za film, zatrzymuje juz 2, 5 kubika deszczowki

andrzejzach
Автор

Ciekawy materiał. Bardzo podobne zjawisko jest z energią elektryczną. Niestety Komuna zabiła małe prywatne generatory prądu, które funkcjonowały przy młynach, które już wcześniej wykorzystywały energię płynącej wody.
Te dwa tematy powinny funkcjonować razem.

inzynierskacompany
Автор

Dlatego właśnie u siebie wybudowałem przydomową oczyszczalnie ścieków.
W momencie budowania nie było jeszcze dostępnych dopłat toteż musiałem pokryć 100% kosztów, ale pomimo tego, że dopłaty na oczyszczalnie są już teraz na porządku dziennym ludzie na wsi do której się wprowadziłem tak za przeproszeniem sikali po nogach żeby mieć kanalizacje, że w końcu w tym roku nie wiadomo po co ścieki będą ściągane od nas z wioski do miasteczka ulokowanego 5 kilometrów dalej kanalizacją po czym będą wpadać do tej samej rzeki, która wcześniej płynie koło ich domów.

Moja oczyszczalnia ścieków oczywiście dalej będzie działać. Wpiąłem już do niej dwa domy tj. mój i sąsiada ;-)

Mieszkam w Parku Krajobrazowym ;-)

Świetna seria. Poleciłem znajomym.

McKsiedzu
Автор

Dobrze położona kanaliza nie powinna przyjmować wody z otoczenia. Jeśli tak się dzieje, to jest po prostu położona niedbale.

MatizYT