Debata na temat aborcji i równości społecznej.

preview_player
Показать описание
#aborcja #prawakonfederacja #równość #społeczeństwo #wolność
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Ze względu na powstanie Ministerstwa do spraw równości czas na cztery ważne zmiany.

1) Co najmniej równy, jak nie wyższy wiek emerytalny dla kobiet. Kobiety żyją dłużej w naszym kraju statystycznie o 7 lat, wobec czego jakim cudem przechodzą wcześniej na emeryturę, skoro spadła diametralnie dzietność? Jeśli wziąć pod uwagę, że każde dziecko "zużywa" 2 lata z życia - 9 miesięcy ciąży i rok na wejście w arkany macierzyństwa, to kobiety powinny rodzić 6 (sześcioro) dzieci, aby skorzystać z przejścia na emeryturę w wieku 60 lat. (Wyliczenie - 5 lat na wcześniejsze przejście na emeryturę + 7 lat życia dłużej podzielone przez 2: 6 jak nic wychodzi, matematyka nie kłamie).

>>> Jawna dyskryminacja ze względu na płeć.

Mężczyźni w końcu powinni przestać przechodzić koło tego problemu obojętnie, bo przez taki system np. jeszcze bardziej ZUS pada, a koszty obarczają co najmniej w równej wysokości również nas. Przez ten pryzmat zanika dyskryminacja ze względu na płace, bo więcej wrzucamy do ZUS-u pieniędzy jako mężczyźni i przez ten pryzmat, nierówność płac wbrew temu, co się sądzi nie dotyka tak bardzo kobiet, zwłaszcza że po śmierci małżonka mają zwiększoną zazwyczaj emeryturę po nim. Ciekawe, że tego się nie zauważa w dyskursie o dyskryminacji płac ze względu na płeć...

2) Kolejna kwestia. Kobiety również powinny podlegać służbie wojskowej i uczęszczać na kwalifikację wojskową. Przecież przy dzisiejszej technologii, to nie liczy się siła fizyczna, tylko możliwość obsługi broni. Nie ma żadnych uwarunkowań, dlaczego obrona ojczyzny spoczywa tylko na mężczyznach. Kobiety służyły w Finlandii i w ZSRR podczas II wojny światowej i przyczyniły się do zwycięstwa tych państw, tworząc choćby jednostki pomocnicze.

Nie ma powodu, by z automatu wysyłać na front tylko mężczyzn przy takiej bezdzietności kobiet. Całkowicie inaczej się szafuje życiem, jeśli to życie również może się stracić.


Art. 85 Konstytucji RP wprost stwierdza w ustępie pierwszym, że obowiązkiem obywatela polskiego jest obrona Ojczyzny.

Konstytucja nie posługuje się żadnym elementem płciowym w tym względzie, a całkowicie to inaczej wygląda w praktyce, która jest sprzeczna z Konstytucją.

>>>Dyskryminacja w tym względzie jest również kobiet jak np. lekarek, które podlegają kwalifikacji wojskowej.

3) Czas na dwuosobowe składy sędziowskie o różnych płciach: męskiej i żeńskiej w sądach rodzinnych, aby nie było cienia podejrzenia, że na wyrok wpływa płeć sędziego.


4) Aborcja prawna dla mężczyzn. W sytuacji zagrożenia płodu mężczyzna powinien mieć prawo do wypowiedzenia się o losie dziecka. Obecnie jego głos nie ma znaczenia.

Przykładowo: płód obarczony wadami.
Wariant 1) kobieta chce urodzić, mężczyzna nie chce tego dziecka - kobieta urodzi, mężczyzna płaci alimenty.
Wariant 2) w sytuacji odwrotnej kobieta będzie mogła dokonać aborcji fizycznej bez względu na głos czy sprzeciw mężczyzny.

Aborcja prawna powinna polegać na tym, że w świetle prawa mężczyzna nie jest uznany za ojca i w związku z tym nie ponosi żadnych zobowiązań ze względu na dziecko, które mogłoby podlegać aborcji fizycznej, a kobieta wbrew stanowisku mężczyzny na to się nie decyduje.

To są cztery tematy ważne dla tego Ministerstwa, które nie podejmie, bo to nie jest Ministerstwo do spraw równości, tylko do dalszego uprzywilejowania kobiet....

prawda_was_wyzwoli_ale_wpi