Befektetések adózása 2021

preview_player
Показать описание
Árfolyamnyereség adója, Osztalék adózása, adózást könnyítő, hosszú távú befektetést támogató számlák, mint a TBSZ és NYESZ.
0:42 árfolyamnyereség adója
04:35 osztalék adója
08:05 TBSZ és NYESZ

#bencebalázs#befektetés#tőzsde

Érdekel a hosszú távú megtakarítás, befektetés, de nem tudod hogyan csináld?

Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Egy gyors tipp: Ha csinálsz a leírásba 0:00-s időpontot is (Mondjuk: "0:00 Bevezetés"), akkor megjelennek a fejezetek a lejátszósávon.

redyau_
Автор

Köszönjük szépen, nagyon jó videó lett. Már nagyon hiányzott egy ilyen, ami összefoglalja a lényeget. :) Valóban hiánypótló.

elexj
Автор

Na végre egy dolog amivel teljesen egyet tudok érteni.
"Nyugdíj megtakarítási számlám nincs, soha nem is lesz!" :)

zoltanpeto
Автор

Szia Balázs. Köszönjük a hasznos információkat!

kifli
Автор

Adózás szempontjából az jár a legjobban, aki egy magyar szolgáltatónál vesz magyar részvényt forintért és nem nyúl hozzá 6 évig. Se osztalék- se árfolyamnyereség adó. Viszont dögunalom.

usespanner
Автор

Nagyon jól összefoglaltad! Már hiányzott egy ilyen videó. Köszi!

akospoleczki
Автор

Nagyon hasznos videó ismét, köszönjük!

editlaszlo
Автор

Nagyon jó összefoglaló! A Revoluthoz annyit fűznék hozzá, hogy a cég az appjában azt állítja: Az ott vásárolt részvényeken keresett pénz után te az USA-ban adózol, ezt ők automatikusan intézik és erről neked igazolást adnak. (Amerikát általában nem érdekli, hogy ki mit gondol, ott adózol és kész.) Tehát elméletileg Magyarországon nem kellene utána adóznod és most nem az osztalékra gondolok, amiről később beszélt Balázs.

thuroczyrichard
Автор

Én úgy tudom hogy az osztalékot is be kell írni a bevallásba, csak úgy hogy már a befizetett adót is fel kell tüntetni.

Pharaoh
Автор

sziasztok, tastyworks-el kapcsolatban van tapasztalatotok? Nem látom az MNB honlapján, de ettől még gondolom ellenőrzött tőkepiaci ügylet alá tartozi az opciós kereskedés náluk

tiborkovacs
Автор

Szia! Trading 212-n láttam, hogy jó néhány kötésem OTC-n teljesül. Van ennek bármilyen negatív vonzata az adózás tekintetében? Hallottam olyan híreket hogy ott sem vonható össze a nyereség veszteség, ebből mi az igazság? Elvégre maga a bróker FCA által ellenőrzött cég.

Köszönöm válaszod!

attiladomokos
Автор

Szia ha lezarsz egy poziciot ahol volt profitod de nem utalod vissza magadnak a kereskedo platformrol (etoro) le kell adozni? Ha az osztalekot automatikusan a platform ujra befekteti le kell adozni?

ObjectDesigner
Автор

Szia! Le tudnád esetleg írni részletesebben egy kezdő számára hogy milyen technikai kötelezettségek vonatkoznak egy tőzsdézőre? Most kezdtem a trading 212-n. A "tőzsde számla" maga a 212 profilom? Sima számláról utalok be pénzt. Ezt hogyan kell leadózni? Hogyan működik ez az egész? Válaszodat előre is köszi!

DestinationCalibra
Автор

szuper video, azt hol tudom megnézni hogy a Finaxon milyen ETF be lehet befektetni?

gyulazen
Автор

Az adóbevallás 172. sorába kell írni az árfolyamnyereségből keletkezett adót. Van 2 mező 1 a veszteségnek 1 a jövedelemnek. Ha én 900Ft-ot írok a veszteségbe és 1000Ft-ot a jövedelembe akkor 150Ft lesz az adó az az -50Ft-ban leszek összességében. Így kell kitölteni, mert ha igen akkor nagyon nem logikus a rendszer?

csibe
Автор

De mi van abban azesetbe, ha ajándékba kapok részvényt 🙂🧐, akkor azután is kell adózni? 🙂(Arfolyam nyereséggel.)

envagyok
Автор

Trading 212-t használok és aktívan kereskedek. Jól sejtem hogy nem minden egyes darab eladása után kell külön-külön(végé nyilván összeadva) adózni? Illetve ha eladom a részvényeket de nem utalom még haza az akkor is adóköteles?

matyasmeszaros
Автор

Jól értem a mostani szabályozásból, hogy Európai Uniós állampolgárként nem vásárolhatok amerikai tőzsdéről ETF-et, hanem csak Európairól (pl. Frankfurt, Párizs)? Arról van esetleg valakinek információja, hogy az európai tőzsdéken kereskedett accumulating típusú ETF-termékek esetleges árfolyamnyereségére is vonatkozik a TBSZ számla 5 év utáni adómentessége?

barnabaskalydy
Автор

Szia Balázs! Árfolyam nyereséggel kapcsolatban szeretnélek kérdezni. Hoznék egy gyakorlati példát is. Tegyük fel revoluton keresztül kereskedek és több ügyletet is lebonyolítok tavalyi évben, legyen mondjuk egy szép nagy szám (100 vétel 100 eladás mondjuk 3 honap alatt) ennek ellenére mondjuk a total nyereségem 100$ a 2020 as év végére (lement időközben minuszba majd nagyon pluszba és végül 100$ al zárta az évet). Na már most, mivel a revolut mint külföldi szolgáltató nem ad éves kimutatást ahogy említetted is, nekem voltaképen minden egyes tranzakció utáni kimutatást be kellene szolgáltatnom a NAV fele? és akkor már csak hab a tortán az a kérdés hogy LIFO vagy FIFO elv érvényesül a Revoluteon keresztül. Vagy csak egyszerűen írjam bele az adóbevallásba hogy tavaly 100 dollár hasznom volt tőzsdei kereskedés miatt? Válaszodat előre is köszönöm! Üdv Dani

daniel_me
Автор

Ez nagyon jo video volt! Koszonom! Ez volt a legjobb osszefoglalo, amit adozasrol hallottam! Instant like 😂 👍

Ugye jol ertettem, hogy NASDAQ-os reszvenyek utan (pl. TESLA) nem kell SZOCHOT fizetni?

adam-user