Зашморг. Історія Донбасу ХХ століття | Плавильний котел | Перша серія

preview_player
Показать описание
Історія США продемонструвала, що з представників різних націй і станів можна штучно сформувати цілий народ. Цей феномен назвали «плавильним котлом». В такому котлі можна зварити що завгодно, але все залежить від того, хто ним керує і яку мету переслідує. Так в США з різнорідної людської маси створювався зразковий американський громадянин, який вірить в демократію, приватну власність і свободу особистості. Донбасу був уготований інший шлях.

СРСР своєрідно конструював Америку навпаки. Замість звичного індивідуалізму – розчинення в колективі. Замість шанування свободи – жорстка вертикальна дисципліна. Замість власницьких інстинктів – служіння державі. Замість підприємливості – праця як самоціль, як «справа честі, доблесті та геройства». Так закладався поведінковий алгоритм, що визначив історію Донбасу на багато десятиліть вперед.

Інші серії документального фільму «Плавильний котел» тут:

#суспільне #Донбас #ПлавильнийКотел

Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Цей фільм треба показувати по телебаченню, і повторювати кожного місяця. Таке не можна забувати. Трагічна історія нашого народу. Пам'ятаймо.

ТатьянаСт-цд
Автор

Добре, що з'являється все більше якісного українського контенту, дякую!

lesya
Автор

Дуже важливий, пізнавальний, якісний добротно зроблений фільм. Єдине, чого мені забракло, це бодай маленької ввідної інформації про землю, людей, на якій почалася ця індустріалізація. ну, не серед дикого ж поля це все зародилося. На Донбасі були свої села, селяни із своїми традиціями, мовою, побутом. А без цієї ввідної частини складається враження, що "індустріалізатори" прийшли у якусь пустелю і почали її освоювати.

ludmilapaetsch
Автор

Я з Донецької області. Почала дивитись цю роботу, але на самому початку звернула увагу на фразу про дике поле, на якому виникли промислові міста. Але це не правда. В Донбасі і до індустріалізації було багато сіл та сільського населення, вони і досі говорять українською, побутові умови та культурна айдентика в цілому не відрізняється від сусідніх регіонів. Коли їдеш по трасах в Донецькій області, то бачиш роки заснування сіл на стелах. Це 1600-1700 роки. І так всюди вздовж річок. То про яке дике поле може іти мова взагалі.

Life-mhum
Автор

Фашизм осужден международным судом, а сталинизм до сих пор не осужден. Все беды из-за этого. Пришло время объединить эти два процесса в один Сталинско-Путинским!

usus
Автор

Респект і повага авторам чудової стрічки!
Нарешті, майже через 100 років прозвучала Друга (правдива) частина "Симфонії Донбасу"! Вельми дякую Вам шановні Українські кінематографісти!!!

PGV-
Автор

Серце кров'ю обливається за мою Донеччину 💔 Історія нам і дана, щоб не робити помилок минулого... Шкода, що так мало переглядів, ця інформація дуже актуальна для багатьох

КаринаПетрова-пж
Автор

Від нас завжди приховували історію українського народу, совети розстрілювали, садили в тюрми, висиляли "непокорних" українців. Молодь вербували на такі ж роботи, як показують у цьому фільмі. Мої батько і мама працювали в 55-60 роках на такій шахті, але, щоб залешитись живими втекли з немовлям на руках. Історії і всієї правди нашої держави люди до цієї пори не знають.
Дякую за фільм, за чудову роботу🇺🇦✌️

ЖаннаЗапорожець-вы
Автор

Події сьогодення викликають бажання заглиблюватися в історію нашої країни. Дякую за чудовий фільм.

innapodlesnaya
Автор

На Донбас втікали люди від різних переслідувань. Мій покійний дід, після продрозверсток 21-22 років на Сумщині виживав як міг, його родину було розкуркулено і вигнано з хати - це так схоже на те що рашисти робили вже в цьому році а пройшло сто років, він потрапив в армію Власова і вижив, але переховувався на Донбасі, бо на шахтах ніхто не задав зайвих питань, моя бабуся потрапила на Донбас з курської області село Щегри, вона потрапила туди як і всі росіяни - там платили краще ніж в ростовських шахтах. Але дід ще тоді казав що у нас буде війна з Росією він знав це на власному гіркому досвіді, і боявся до кінця свого життя, він дуже давно помер, але все що він розповів виявилось правдою, і те як росіяни поводяться з нами в Україні не змінилось навіть за 100 років.

son_ze
Автор

Дякую, цікаво знати історію нашої України.

andriigolubenko
Автор

Я ніколи не була на Донбасі, і не дуже цікавилася історією цього регіону. Тепер розумію, що дарма. Спасибі за роботу. Дуже пізнавально. Ми потребуємо цього перевідкриття

Vetta
Автор

Слава Україні 🇺🇦, я з Донбасу (Соледар), дяка ЗСУ за те живий.Смерть ворогам.

ТакезоКэнсэй
Автор

Смотрю фильм и вспоминаю свой жизненный опыт, рассказы родителей и их родителей.
Родился в КАДИЕВКЕ, работал на разных шахтах и не только. На восьмом десятке есть что вспомнить и с чем сравнить.
Считаю что фильм исключительно правдивый и познавательный.
Много узнал, много могу подтвердить и дополнить.

Степаныч-кш
Автор

Дякую за фільм! Просто від щирого серця! Як людина, яка з народження до 40 років прожила у Донецьку, я відчувала специфіку нашого тамтешнього менталітету, розуміла, що саме він змусив багатьох відреагувати на події 2014 року так, як відреагували. Але звідки він з'явився - стало зрозуміло лише завдяки цьому фільму.

ВикторияОвчинникова-пр
Автор

Чому раніше не було такої документалки? Я родом з Галичини, після перегляду набагато краще розумію жителів цього регіону. Ми так погано знаємо одне одного, знали б вони нас, а ми їх чому ми по різному до речей ставимось, менше б було непорозуміння

bilyvovk
Автор

Чудовий пізнавальний фільм! Дякую авторам!

ml.
Автор

Коментар на підтримку каналу Слава Україні Героям Слава 🇺🇦
Вітання від жителя міста Сніжне

ОлександрБасараб-жы
Автор

Дуже дуже важливий та пізнавальний фільм. Він багато пояснює, як відбувалось створення Донбасу і яке це має відлуння зараз . Дякую авторам.

AngelikaKim-oc
Автор

Дивлюсь та насолоджуюсь якісним історичним контентом. Дякую! 🇺🇦👍

crossyes