Догляд за плодовим садом восени🍂 Що потрібно зробити та в якій послідовності

preview_player
Показать описание
Восени, коли весь урожай вже зібрано, роботи в плодовому саду не закінчуються. Поки ділянку не покриється снігом, потрібно багато чого встигнути зробити. Як підготувати сад до зими?

До настання морозів в суху погоду необхідно провести обрізку плодових дерев, видалити сухі, пошкоджені та хворі гілки. Після чого обробити зрізи розчином мідного купоросу (1 ч. л. речовини розчинити в 1 л води), та замастити садовим варом.

Опале листя плодових культур — не добриво і не мульча, а розсадник грибків і шкідників. У теплій підстилці вони добре зимують, а з настанням весняного тепла активізуються і відразу «атакують» дерево. Тому його необхідно прибрати з саду.

Проводити боротьбу з лишайниками на плодових деревах слід по закінченню листопада розчином залізного купоросу 3%-ним. Самі по собі лишайники для плодових культур не небезпечні — вони не мають коренів, не харчуються соками дерева. Однак вони стають улюбленим місцем проживання шкідників і грибків.

Після листопаду необхідно провести обробку саду, а саме обприскати дерева та кущі 3%-ним розчином бордоської рідини. Щоб позбутися збудників коккомікозу, парші, борошнистої роси і інших поширених хвороб, потрібно обробити крони сечовиною (0,5 л сечовини на 10 л води). Також необхідно обприскати і грунт навколо дерев, тільки більш концентрованим розчином (1 л сечовини на 10 л води).

Важливо, щоб плодові дерева пішли на зимівлю не висохлими. Якщо осінь видалася недостатньо дощовою, необхідно добре полити грунт у пристовбурних колах. Після поливу замульчувати пристовбурові круги.

Щоб захистити дерева від шкідників і весняних сонячних опіків, необхідно побілити стовбури до нижніх скелетних гілок з використаннням готової побілки (продається в садових магазинах) або приготувати її самостійно: 3 кг вапна і 500 г мідного купоросу розвести у 10 л води.

Восени плодові дерева потребують органічних (перегній 1-2 кг на 1 кв. м пристовбурового кола) і мінеральних добривах, за винятком азоту, який активізує небажані в цей час процеси росту і знижує зимостійкість рослин. У пристовбурне коло кожного дерева необхідно внести фосфорно-калійне добриво (2 ст. л. суперфосфату і 1 ст. л. хлористого калію).

При правильному догляді за деревами в осінній період сад перезимує без втрат, а в наступному сезоні буде менше хворіти.

Підписуйтесь на мій канал КОРОЛЕВА КАПУСТИ і ми разом пізнаватимемо секрети садівництва, землеробства та кулінарії! Залишайте свої коментарі, діліться своїм досвідом, спостереженнями та відкриттями!

Заходьте також на мої сторінки в соц. мережах, там багато актуальної інформації:


Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Дякую за цікаву та корисну інформацію. Вона потрібна кожному садівникові, особливо починаючому. ☺

Slava...Ukraini...
Автор

Дивлюся Вас давно, але не знала що Ви з Київської області, я теж з неї, але зі сторони Чернігова... тільки що подивилася відео про життя до і після...ридаю... Кожному українцеві бажаю зберегти життя 🙏💙💛

fromcitytovillage
Автор

Добрий ранок 🤗 Дуже вчасна інформація, трішки покращиться погода і візьмемося до роботи з садом💪💙💛

fromcitytovillage
Автор

Дуже слушні поради, якраз вчасно! У нас сьогодні суха, сонячна погода, підем виконувати🌞🍁

ctgnqtl
Автор

Дякую за інформацію.Дуже рада вас бачити знову.

uobjdtr
Автор

Дякуємо за контент, чудово виглядаєте❤

smhiuli
Автор

Дякую Тоня за відео, у Вас там дуже красиві краєвиди.

lcinxqk
Автор

Подружки - корови... 😃😃😂😂😂 Тоня, ви гумористка!!! 😍👍

fefwpiw
Автор

Я давно з Вами! Прийняла до серця вашу трагедію ...Син на сході, ми сподіваємось на захист, на ЗСУ! Віримо і далі залишаємось з Вами 🌹💛💙

darakuibida
Автор

Цікаво, цікаво... Корови пасуться в саду... З'їдають бур'яни і ще удобрюють цей сад. Мудро і оригінально. Відео супер!

oksanaviter
Автор

Тоня, вы дуже гарна! Натхнення вам!!! 💐🌺🌸🍀🌹

wefdsa
Автор

Бажаю знайти новий формат впевнена, що про роботи в саду восени і так є кому розказати, тим паче так швидко і незрозуміло( оприскати мідним купоросом чи залізним купоросом, чи карбомітом, який тільки весною і то на абрикос прискати потрібно) . А от про життя і звичаї нової країни, чи що росте у них і які там погодні умови, це було б для мене цікаво дізнатися.

garden-place
Автор

Я ніколи листя не прибираю, це прекрасне добриво для землі. І земля не пересихає зимою. Звісно не можна забувати про хробаків які перетворюють листя у гумус

garden-place
Автор

Газон под деревом не пострадает после обработки дерева железным купоросом?

SolomonNadya
Автор

Спочатку відео кажете зняти мульчу з пристовбурових кіл, а в кінці кажете - насипати листя. То як правильно???

nadijasofilkanich
Автор

Чи не замале пристовбурне коло? Добрива живитимуть траву...

komesker
Автор

Коровы объедают листья и кору яблонь, дерево очень болеет после этого.

ddrguzx
Автор

Краще б розказали як зробити самостійно побілку з додаванням мідного купоросу. Бо готові побілки небюджетні особливо якщо у людей не два молодих деревця на ділянці

garden-place
Автор

Хороший канал, но отписываюсь потому что я живу в Казахстане и я не понимаю что вы говорите в видео, жаль, русский язык нас объединял.

Dolce
Автор

Стоять в доль дороги и объяснять как ухаживать за садом - так себе!!!

ddrguzx