Kamienny dywan po 3 latach eksploatacji - taras

preview_player
Показать описание
Witam,
chciałem Wam zaprezentować jak wyglądają schody oraz taras wykonany z tzw. kamiennego dywanu po 3 latach eksploatacji.

Zastanawiając się jakim materiałem pokryć betonowe schody, trafiłem na stronę firmy Carpetstone z Żywca, która jak wynikało z informacji tam zamieszczonych oraz koncie na FB, zajmowała się wykonywaniem kamiennych dywanów. Po kontakcie telefonicznym z właścicielem firmy Panem Robertem, zdecydowałem się na zrobienie kamiennego dywanu na schodach wejściowych do domu, oraz tarasie od ogrodu.

Pan Robert skierował do mnie Pana Janusza Dz., który przeprowadzając wizję lokalną przedstawił się, że jest wykonawcą firmy Carpetstone i od kilku lat wykonuje kamienne dywany.
Wycena oraz kamienny dywan zostały wykonany przez Pana Janusza Dz. w kwietniu 2017 r.
Od samego początku były problemy z jasnymi przebarwieniami, które uwidoczniły się już po kilku tygodniach. W wyniku zgłoszonej reklamacji została nałożona kolejna warstwa żywicy. W reklamacji uczestniczył Technik od głównego producenta kruszywa i żywicy z Czech, ponieważ Pan Janusz stał się nieuchwytny.

Na wiosnę 2018 r. okazało się, że kamienny dywan częściowo odwarstwił się do betonu. Ponowną reklamację złożyłem w 12 marca i dopiero wówczas Pan Robert oznajmił mi, że firma Carpetstone nie zatrudnia wykonawców, że jest firmą typowo handlową, a Pan Janusz Dziedzic nigdy nie był zatrudniony w Carpetstone, i reklamację powinien złożyć na ręce Pana Janusza Dz. Było to dla mnie duże zaskoczenie, bo od początku traktowałem ich jako jeden podmiot. Odebrałem to jako próbę uchylenia się od odpowiedzialności, o czym informowałem Pana Roberta.

W dniu 2 maja otrzymałem wiadomość od Pana Roberta jak poniżej:
„Panie Grzegorzu mam dobry pomysł na naprawę Pana tarasu . Właśnie go od paru dni testujemy. Mam wrażenie że max do tygodnia będę już miał pewność czy tak się da go skutecznie naprawić. Jeżeli tak – to jego wygląd i trwałość będzie lepsza niż standardowego kamiennego dywanu. Jesteśmy w kontakcie.„

7 czerwca Pan Robert pojawił się osobiście na oględziny i w obecności innego wykonawcy został testowo przemalowany fragment schodów nową super wytrzymałą żywicą. W kolejnym etapie miało być zdarcie pionów, nałożenie ponownie struktury oraz obfite przemalowanie wszystkich powierzchni poziomych. Jednak Pan Robert pomimo wielokrotnych zapewnień, nie pojawił się w celu naprawy.

Długo zastanawiałem się czym wykończyć schody: płytki klinkierowe, a może płyty z kamienia naturalnego, jednak za namową Pana Roberta z Carpetstone dałem się zwieść, że to jest bardzo trwałe i niezawodne rozwiązanie i przekonać do kamiennego dywanu. Na stronie Carpetstone wszystko wygląda pięknie, świeżo po położeniu struktury, jednak żadnych zdjęć po kilku latach, teraz wiem już dlaczego. Raz na jakiś czas pojawiają się na ich profilu Facebook niepochlebne wpisy dotyczące problemów podobnych jak u mnie, ale są bardzo szybko kasowane.

Po 3 latach jak widzicie na filmie całość nadaje się jedynie do zdarcia, a jest tego ok. 45 m2, prawie 10 tys. poszło w błoto. Szczerze odradzam każdemu wybór tej technologii pokrycia tarasów i schodów zewnętrznych.
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Dzięki za film
Właśnie oszczędziłem czas, pieniądze i zdrowie

NoName-cedt
Автор

Bardzo CI dziekuje.Ja rowniez rozwazalam to roziwazanie na schody przed wejsciem.

ewapr
Автор

Dzięki za film. Już myślałem nad takim tarasem.

mistrzdakon
Автор

Dzięki za film
Właśnie Zaoszczędziłem jakieś 7 kawałków

ukaszbaszczyk
Автор

Jak prawidłowo wykonać taras w technologii żywicznej (instrukcja poniżej):
1.PRAWIDŁOWA ocena podłoża tj. jakości powierzchni (często trzeba ją skuć i wykonać od nowa ponieważ jest zmurszała lub z betonu niskiej jakości), sprawdzenie spadków (zdarzają się tarasy ze spadkami w stronę domu i nie jest to rzadkość. Prawidłowy spadek to 1, 5%), wilgotność powierzchni powinna wynosić max. 4% przy badaniu CM.
2. istniejącej powierzchni w celu usunięcia słabych fragmentów i mleczka cementowego.
3. Gruntowanie powierzchni żywicą epoksydową zewnętrzną.
4. Wklejenie maty szklanej gramatury 300 (nie mylić z siatką elewacyjną) z przesączeniem i zaciągiem żywicą epoksydową.
5. Szlifowanie.
6. Wycięcie styropianu i wklejenie taśmy elastycznej na styku ściana-płyta tarasowa.
7. Wstawienie profili i ew. profili okapowych (jeżeli konstrukcja tarasu to wymusza).
8. Wykonanie poliuretanowej hydroizolacji typu ciężkiego (żywica poliuretanowa).
9. Warstwy wykończeniowe wg uznania.

Ilu z wymienionych punktów nie zrobił Pana wykonawca?

Patrząc na przykładzie Youtubowych Mesjaszy od kamiennych dywanów/żywic i ich dzieł zamieszczanych jako filmy instruktażowe to włos się jeży na głowie.
Wykonanie zazwyczaj sprowadza się do odkurzenia powierzchni, zmieszania kruszywa z żywicą i gotowe. Ot, proste, łatwe i przyjemne.
Na żadnym filmie nie widziałem aby któryś "specjalista" wykonał hydroizolację. Taras bez hydroizolacji? Naprawdę?
Nie da się całkowicie wyeliminować epoksydu ponieważ musisz go zastosować chociażby do gruntowania powierzchni natomiast na warstwę wykończeniową epoksyd nie bardzo się nadaje ze względu na brak odporności na promienie UV.
Taki taras nie może kosztować 200zł/m2. Taras jest najtrudniejszym, najbardziej niewdzięcznym i wymagającym elementem jaki można wykonywać z żywicy.

U Pana uwidoczniły się dwa błędy (a zapewne jest ich więcej):
1. Brak odpowiedniego przygotowania podłoża (co jest kluczowym elementem przy wykonywaniu żywic).
2. Warstwa wykończeniowa z epoksydu nie odpornego na UV.

fabrykaposadzek
Автор

Dzieki za film, myslalem nad tym zeby dac na schody zewnętrzne ale widze ze nie warto, zdecyduje sie na deski kompozytowe.

Mateo-mxlx
Автор

Lastriko to najstarsze na świecie ozdobne i trwałe podłoże. Wewnatrz polerowane, zewnatrz antypoślizgowe. Przy odpowiednim diborze materiałów, a zwlaszcza grysu, jest bardzo eleganckie. Po co kombinować, jesli mozna mieć calkiem podobny efekt stosujac rizwiazania znane juz w starożytności?

mpGrafik
Автор

Wykonywałem na epostone firmy Carpetstone taka sama sytuacja jak na filmie

eventevent
Автор

Brak dbałość o powierzchnię po stronie inwestora, należy przesmarować żywica zabezpieczającą w pierwszym roku a następnie co dwa lata. Wtedy jest ładna jednolita powierzchnia. Odchodzenie na podstopnicach świadczy tylko o tym iż jest spartolona hydroizolacja. Patrząc na sposób niechlujnego wykonania trudno się dziwić. Mam na schodach 5 lat oraz na tarasie 50m2 - 4 lata. U sąsiada jest już 7 lat. Ani jednego odprysku, ani jednego przebarwienia. Dobry materiał + dobry fachowiec dający o każdy etap wykonania pracy = porządnie wykonana praca na lata. Nie piszcie ludzie bzdur.

damianlewandowski
Автор

Tak jak zamontowano, taki efekt. Raczej powinien być pokazany majster, który to wykonał, bo przygotowania podłoża i zabezpieczenia przed przemarzaniem brak :). Brak również listew okapowych na krawędziach. Połowa systemu to i połowa efektu :)

micharutkowski
Автор

Polecam firmę hard kamienne dywany. Sam jestem wykonawcom kamiennych dywanów, stosuje tylko od nich produkty i nie ma żadnych reklamacji. A sama żywica jest poliuretanowa nie epoksydowa.

mateuszparys
Автор

Dziękuję za filmik, jednak zdecyduje się na płytki. W razie odpadania łatwiej samemu w przypadku płytek naprawić uszkodzenie.

annawelc
Автор

Ja również odradzam firmę z Żywca CarpetStone. Po roku od położenia kamiennego dywanu złożyliśmy reklamację i do dzisiejszego dnia, a minęły już trzy lata, nikt się nie pofatygował przyjechać ani oddzwonić. Jak my dzwonimy to nas zbywają. 5 tysięcy za 10 schodów poszło w błoto. Żenada. Ci co dają im pozytywne opinie są ludźmi podstawionymi.

adamjanus
Автор

U mnie tez Carpetstone czego bardzo zaluje. Oprocz tego ze bylo tak zle zrobione ze byl przeciek na sufit to mam zakapane parapety zywica. Jeden pan czyms ostrym staral sie to zdrapac. Zakapany tynk. Dwa kolory zywicy. Poniewaz cos sie panom nie kleilo i stwierdzili ze innym razem dokoncza. Dziury w tynku. Panowie zaznaczyli cokoliki i ich nie zrobili. A i kaluze zywicy przy kominie bo tam cieklo a firma Carpetstone tylko takie rozwiazanie widziala. Jak mam oceniac w skali 1 do 10 no to tak 1. Za to ze chociaz przyjechali cos zrobic by nie przeciekalo. Ale totalna porazka. Nikomu nie polecam bo szkoda kasy. Sam kamienny dywan fajna sprawa. Ale trzeba miec dobrych wykonawcow

dorisapawlowicz
Автор

Współczuje. Cztery lata temu robiłem u siebie na tarasie i balkonach kamienny dywan i do tej pory nic się nie dzieje, choć musiałem po 2 latach przemalować całość żywicą poliuretanową bo mi słońce wypaliło żywice epoksydową(dystrybutor nie poinformował mnie że epoksyd nie nadaje się na zewnątrz). na razie jestem zadowolony tym bardziej że sam to robiłem. Robiłem na żywicach innej firmy. O carpetstone już wcześniej słyszałem że wykonawcy mają problemy z klientami przez słabej jakości żywice tego sprzedawcy, nie wiem ile w tym prawdy ale biorąc pod uwagę to co pokazałeś na filmie może być coś na rzeczy

TheRafion
Автор

Dziękuję, Ja byłam już umówiona na zakupy sytemu na kamienny dywan schody. Pan który mia mi to robić poprosił bym zrobiła zwiad jak to wygląda po kilku latach. Wniosek jest prosty.

Ewelina-bw
Автор

Leszek nie wiem od kogo Pan kupił ten produkt ale wystąpiły 2-a niezależne problemy. Pierwszy to widoczne w pierwszej części pola ze zmlecznionym spoiwem. zjawisko to nie powinno wystąpić jeżeli zakupił Pan tzw. kamienny dywan oparty na spoiwie hybrydowym lub poliuretanowym. Przypuszczam, że zastosowano spoiwo epoksydowe. Drugim widocznym błędem jest tragiczne przygotowanie podłoża. Pracuję w tych tematach prawie 30-ci lat i jest to najczęstszy błąd popełniony czy to przez wykonawcę zewnętrznego czy robiąc to we własnym zakresie. Inny aspekt - nie wspomina Pan nic o producencie i być może kupił Pan ten produkt na zasadzie "sprzedam grys + spoiwo do kamiennych dywanów- Trochę pracy i pieniędzy stracone.

herqles
Автор

No widać że jest do kitu, tylko czyja wina ? wykonawcy, materiału czy klimatu ? Pytam bo chcę coś takiego na swoim balkonie i trochę mnie ten filmik wystraszył.

piotrdzido
Автор

ja tez nie polecam dywanów kamiennych bo to dziadostwo, to sie nie nadaje do użytku. Po 2-3 latach odpryskują te małe kamyczki tak troszke, w nieznacznej ilości, ale to wiesz wbija ci sie w podeszwe buta, potem wchodzisz do domu to możesz sobie coś porysowac w domu parkiet czy schody z drewna. Kostka przed domem najlepsza a na tarasie płytki balkonowe.

ttmtv
Автор

Uwaga na firmę Carpetstone nie uwzględnia gwarancji na materiały kamień się odspaja i matowieje UWAGA UWAGA!!!!

eventevent