Чому подорожувати зі швидкістю світла - погана ідея

preview_player
Показать описание

Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Дякую за цікавий матеріал. Української має бути більше

dmytro_kondratyuk
Автор

Швидкість світла - термін некоректний. Світло - це дуже вузький проміжок електромагнітних хвиль. Які сприймає наше око. Радіохвилі чи гамма-промені мають таку саму швидкість. Тому слід говорити - швидкість поширення електромагнітних хвиль у вакуумі.

То світло - це частинки-фотони? Чи електромагнітні хвилі? Дуалізм мозгів? А як бути з радіохвилями. Які ніколи і ні при яких обставин не проявляють корпускулярних властивостей?

Ви неправильно розумієте теорію відносності. Сповільнення часу відбувається не відносно нашої свідомості, а у рухомій системі відліку відносно нерухомої. Тобто на борту космічного корабля усі процеси сповільняться пропорційно, і ми не замітимо ніяких змін, ніякого сповільнення часу. Все буде як звичайно. Тільки після повернення на Землю, ми побачимо що корабельні годинники відстали від земних на роки, а брат-близнюк молодого астронавта вже постарів.

Сергій Красніков запропонував енергетичний бур. Чи надав він хоч якісь теоретичні докази можливості реалізації проекту. Напевне, ні. То чи варто розглядати чиїсь безглузді проекти?

Варп-двигуни - чудова ідея для наукової фантастики. Але чи варто розглядати, популяризуючи науку, проекти, реалізація навіть з теоретичної точки зору неможлива. Ще 50 років тому фантасти захоплювалися ідеєю фотонного двигуна. Але виявилося що його створити неможливо, і тому про нього забули.

Фотони не лише частинки світла (напевне і радіохвиль, ха-ха), а і забезпечують ковалентні зв'язки між атомами. Це вже щось новеньке. Дайош квантову механіку хімікам! Все буде фотон!!! Квантовий маразм міцнішає! Електричні і магнітні поля вже не існують. Їх замінили фотони. Доказів цього безглуздя немає, але приказано вірити!

Квантова заплутаність. Дуууже сумнівне явище, як і вся квантова механіка. Проведені експерименти лиш з фотонами. Але якщо вважати що фотони не існують, а це одна електромагнітна хвиля що розширюється в просторі, то тоді перевищення швидкості світла немає. З реальними частинками, типу електрона, нікому провести експеримент не вдалося.

Для чого лишні фантазування? Розганяючи тіло яке володіє масою, можна тільки наближати до швидкості поширення електромагнітних хвиль у вакуумі, але не досягти, тим більш перевершити. Це фундаментальний закон природи, максимально можлива швидкість передачі взаємодії. Це доказують експерименти на колайдері. Швидкість протона наближається до швидкості світла, дальше прискорення приводить до зростання його маси.

sashag