🔴 Толока — середовище взаємодопомоги

preview_player
Показать описание
З цього відео Ви дізнаєтеся, що толока — це форма взаємодопомоги при виконанні якоїсь складної роботи. За цю роботу не платили, але частували, і господар з часом теж мав піти на толоку до того, хто приходив до нього. Це не було пряме зобов'язання, але свідомість тих людей не дозволила б їм прийняти інше рішення. Тому в тому світі і не було безхатьків, як і занадто багатих людей. Принаймні серед українців — це не схвалювалось.

Отже, до Вашої уваги надзвичайно цікавий елемент світогляду, ще не зіпсованого науково-технічним прогресом суспільства.

Для вашої зручності відео має субтитри.

Навігація по відео:
0:00 - Що таке толока?
0:25 - Звідки взялось це явище? Хто такий приймак?
1:05 - Кому і як розприділялось "обистя"?
1:43 - Хто приходив та толоку? Як вона відбувалась?
2:43 - Що значить слово "толока"? Роль складу "оло"

⚠️
Вам може бути цікаво:

🎬
Канал "Код мови" відкриє для вас багато цікавої та нової інформації про українські слова, їх значення та філософію. Ми віднайдемо для вас ті чудові слова, які, на жаль, з часом були втрачені. Ми навчимо вас не соромитись їх, а навпаки - смакувати, як чисту джерельну воду.

Мало хто задумується, що мова - це складний механізм поєднання букв у слова і слів у вислови з подальшою транформацією у тексти. Але в основі, все одно, залишаються окремі букви та їх найпростіші поєднання.

Сучасній людині, яка живе у матеріалізованому світі, важко зрозуміти їх значення, оскільки вони несуть не явище, а сутність. Але, зрозумівши їх, поряд з нею відкривається інший, енергетичний, духовний світ, як вищий рівень свідомості і гармонії в собі, в суспільстві, у просторі. ❤️

Тому долучайтесь: підписуйтесь на канал, тисність на дзвіночок, щоб не пропустити нових сюжетів, коментуйте та ставте можливі питання у коментарях ✍️

Підписуйтесь на канал @Kod_Movy , буду радий однодумцям 👀

Замовити авторську книгу «Код мови. Розмови до Бога» можна за посиланнями:

#РусланЯр​​​​​​ #КодМови #Толока #Валькування #Заміс #ГлинянийЗаміс #СуспільнаРобота #ГлинянаХата #УкраїнськаТолока
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

🙌 Шановні друзі, я дякую всім, хто переглянув це відео. Дякую за вподобання та коментарі. Якщо є зауваження чи побажання пишіть, буду враховувати. Кому сподобалось, - поширюйте. З повагою автор 💙💛

Kod_Movy
Автор

Навігація по відео:
0:00 - Що таке толока?
0:25 - Звідки взялось це явище? Хто такий приймак?
1:05 - Кому і як розприділялось "обистя"?
1:43 - Хто приходив та толоку? Як вона відбувалась?
2:43 - Що значить слово "толока"? Роль складу "оло"

Kod_Movy
Автор

Подібні історії оповідали мені дома. Діаспора Польща місто Колобжеґ

pawlo
Автор

В таврійських степах, такий гідний звичай, ще був в семидесятих, а на західних теренах я спостерігав ще в дев'яностих! Також весілля на Галичині в дев'яностих робили всім селом, дві неділі готували, майстрували, і кожен вечір було спілкування за столом, не без чаркування, але: без фанатизму: (потім неділю демонтували збудоване, і теж спілкувалися), по факту ґазда мав затрати на матеріали, м'ясо, муку, і напої, і то тільки на перший день, на другий день з собою всі несли все що треба кожен своє, бо головне було спілкування, комунікація, корисно було би розкрити тему поминальних днів, там теж було спільне частування, згадували пращурів, про їх добрі справи, звісно в кого вони були, а про: ніяких просто мовчали, то був немалий стимул для сельчан жити по звичаю! Подяка за гідну інформацію, наснаги та розвитку!!! Чекаємо нового матеріалу, бо то ой! як потрібно!

ВікторСинишин-пп
Автор

Щас проще замаячив і заштукатурив 🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦

СлаваУкраїні-внг
Автор

На Слобожанщині толока є досі ( коли вмазують хати глиною).

svit.std.
Автор

Науково-технічний прогрес не є причиною псування людей чи звичаїв. Це інструмент. Як і сокира. У добрих руках добро робитиме. У злих руках - голови може відрубати. Як на мене, електрика в хатах, нові матеріали, інструменти побутова техніка не є причиною занепаду суспільства.

new_svitolad
Автор

В селах Житомирщини ще залишилась толока, але зі стрімким вимиранням населення звичаї предків відходять у небуття теж, потрібно повертати людей в села, до матінки - землі, відновлювати традиції, культуру пращурів, тож для цього треба усвідомлення, чистота думок.Дякую за чудове відео.

ОлександрПавленко-ои