Звідки береться багатство | Ціна держави

preview_player
Показать описание
Уявіть собі світ, в якому раптом зникли всі знаряддя. Щезло все: будинки, автомобілі, верстати, навіть такі прості речі, як ножі, молотки та лопати. Якою була б економіка, якби нам усю роботу доводилося виконувати голіруч?

#економіка #історія #багатство
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

2:40 Нажаль я вас розчарую. Багатство робиться від накопичення капіталу та підвищення продуктивності праці.
А те що ви написали, то соціалістична мантра, якщо її використовувати то це не обов'язково буде створено багатство.

Для прикладу:
Коли більшість починають діяти як Тарас і накопичують активи на збережені кошти, ціна активів стає дуже високою відносно окупності капіталу, це все стає дуже дорогим для таких як Петро і вони перестають все купувати, бо не мають роботи і попереднього доходу. Відповідно витрати Тараса на обслуговування активів значно перевищують дохідність самих активів і можливіть Тараса покрити зростаючі збитки своєю працею. Тарас і такі як він (90%) банкрутують і їх активи розпродуються так само як авто і будинок Петра і таких як він.

Тобто 90% людей які пішли на ризик, точно так само втратять, як і ті що на ризик не пішли.
А багатство створюється якраз від створення активів, від управління ними.
Що в сюжеті показано як створення списа. Він же його не пішов і не купив в племені за накопичену рибу, чи за обов'язок віддавати половину від здобутої риби, тобто від тої ефективності, що дав спис.
Уважно вивчайте економіку, але не по Карлу Марксу, а з інших джерел.

Uvellir
Автор

Як спостерігаю, мою думку розділяють і інші користувачі YouTube: це відео чудово піде для дітей як пояснення, чому не варто бавитись зі споживчими кредитами, АЛЕ в цьому відео немає опису дієвих принципів збагачення, на які як би натякає назва відео.

Суть в тому, що розвиток економіки полягає саме в об'ємі та економічності освоєння ресурсів, а розподіл отриманих з них благ - насамперед визначається внутрішніми інституціями та процесами в суспільстві. Петро зробив помилку взявши кредити, бо він ще з самого початку став залежним від капіталообороту, в якому його друг Тарас лише пізніше зайняв вагому частку. Та якби Петро був теж свідомим - він теж не брав би кредит, заощадив би і в результаті ми мали б двох розумників, що збиралися б побудувати кав'ярні. Тобто, на ринку нерухомості і Павло, і Тарас готові заплатити за нерухомість для початок бізнесу і обидва мають капітал на умовно два приміщення. А приміщень всього два (бо є ще безліч таких Тарасів та Павлів). Та ринок - така штука, в якій вартість продукту залежить від попиту на неї, тобто хоч вони й копичили на два приміщення - та кожен зможе собі дозволити по приміщенню за півтори, а те і дві, ціни. Але це тільки початок. Десь в їхньому містечку живуть багато Павлів, що пили у кав'ярнях каву, але вартість оренди житла підвищилась, що щоб не потрапити у боргові ями вони вирішили стати свідомими як Тараси і менше пити кави у кав'ярнях. Вони стали накопичувати. Тим часом НАШІ Тарас та Павло відкрили кав'ярні, попит на які впав. Почалась криза, попит на каву з високою доданою вартістю впав, а витрати на утримання бізнесу виросли. Підсумуємо: чим більша частка населення стала ощадливими інвесторами - тим сильніше впала споживчо-купівельна спроможність. Чим рівномірніше населення прагне до багатства - тим сірішою масою воно стає, а загальний достаток - визначається не фінансовою ощадливістю учасників економік, а об'ємом та грамотністю освоєння економікою наявних ресурсів.

"Але ж хоч хтось в економіці гарантовано заробить багатство?" - так, а саме власники цінних обмежених ресурсів, наприклад в даній притчі - власники нерухомісті. Донещодавна ще сказав би про постачальників сировини, але ресурсні війни за останні десятиріччя показують, що боротьба за ринки збуту можлива не тільки ринковими засобами.

Тож чекаймо нових "ресурсних війн" за нерухомість (які можливо уникнути підвищенням ефективності використання земель та психіатричною допомогою власникам ресурсів) та затямимо, що для економічного зростання - необхідно забезпечувати простір для зросту: або розвиваючи освоєння економікою більшої частки ресурсів (мова про абсолютно усі можливі форми внутрішніх ресурсів), або утискаючи інших учасників економічної системи зі збереженням їхньої частки ресурсів у економічній системі (точно не наш шлях). І головне, найголовніше: не втрачати мотивацію забезпечення власного та/або суспільного багатства.

WhyDoesMyNameChangedTo_user
Автор

Дякую, просте та інформативне відео. Варто таке поширювати на маси. Бо в наших реаліях, нажаль, знайдуться популісти, які будуть розповідати таким як Петро, що в усіх його бідах винні такі як Тарас.

ЛеонідТ-нц
Автор

Дякую за працю !
Це треба показувати
у всіх школах.
А в першу чергу, це повинні
робити батьки.

Oleksandr_
Автор

Вельми повчально. Цю історію мають вчити діти у садочках та школах. Вміння інвестувати має стати частиною української ментальності

dizeldzhalovsky
Автор

Спочатку переглянув всі відео "Фарід Говорить", потім - всі відео та стріми "Останнього Капіталіста", тепер ось і Ваша черга настала. Буду переглядати всі Ваші відео та стріми за 5 років та радити і репостити Ваш канал усім !

ЗабугорныйКапиталист
Автор

Потрібно вчитися давати людям підробіток, вчитися наймати людей.

Чим швидше частіше гроші рухаються, тим більше виконується роботи, тим краще розвивається економіка.

Також зайнятися бізнесом (брати гроші за роботу-наперед)

The-brain-of-ROMAN-KURORTNYI
Автор

Той момент коли все життя працював за 10000 грн, лікувався від багатьох хворіб в тому числі від раку, заощаджував, а тепер всі заощадження настільки мізерні що дозволять хіба купити наступну порцію їжі і вітамінів - антиоксидантів. Про навчання чи розвиток дітей в умовах війни я взагалі мовчу. Гарна інфографіка для американського споживача.

Bohdan
Автор

Дуже цінна інформація, дякую, шкода, що для багатьох українців така філософія ощадливості неприйнятна

АннаХорошилова-щн
Автор

😊😊😊🎉❤❤Дякую Вам за супер інформацію. Гарне відео! Thank You. Так тримати.🎉🎉🎉❤❤🎉🎉🎉😊

MrTap
Автор

Дякую, дуже дякую за Ваші випуски - ці речі треба показувати не в школі, а в дитячому садку і на церковних проповідях в Україні 👏👏👏

PavloBazalytskyy
Автор

Дякую! Класне відео. І книга теж. З даного ролика варто починати навчання в школі та при прийомі на першу роботу

ЮрійКовтун-эй
Автор

Максимально простими словами пояснено як відбувається зростання, для чого потрібно робити інвестиції. Дякую за чудову роботу

rostyslavmoroziuk
Автор

Ще можна розповісти про олігархів та корупцію, про закритість ринку та як це все впливає на зарплату працівника. Що призводить др того що твоєї зарплати не те що на гулянки, на базові життєви потреби не вистачає!

mrBurlaka
Автор

Як все просто, просто піду, просто відкрию бізнес і усі просто будуть купляти мій продукт...як в ігрі.

roladarolada
Автор

Прекрасне відео, особливо для дітей молодшого та середнього віку, дитсадочків, шкіл молодших та середніх класів, дуже шкода напливу критиканів та скептиків. З ними ніякої каші не звариш.

ЗабугорныйКапиталист
Автор

Дякую, відео супер. Піду знайду роботу із зп $10к (чи хоча б 5000)

JohnSmith-hmvz
Автор

Дякую за це відео, вже бачив його англійською колись, але тепер зе краще запам'ятаю.

vitaliisivak
Автор

Дякую! Дуже корисно і повчально. На жаль, українською мовою, або англійською в Україні такої книги немає.

Viktorres
Автор

Дякую за прекрасний і корисний контент. Слава Україні!

oleksandrdeineka