Ринок нерухомості України на кінець 2024 року. Чи вигідно здавати квартиру в оренду?

preview_player
Показать описание
Ми не бачилися з вами майже 10 місяців і мені часто писали, чому я не знімаю нові відео

А чи змінилося щось на ринку за ці 10 місяців?

Якщо дуже коротко - то на ринку нерухомості України за 2024 рік не змінилося взагалі нічого

Все замерзло і чекає кращих часів

Корисні посилання з відео:
Калькулятор прибутковості оренди

Навігація по випуску:
0:00 Що відбулося на ринку?
4:01 Чи вигідна оренда для інвесторів?
7:35 Оренда чи котловани і кращі часи?
10:45 Емоції тримають ринок
12:47 Первинка чи вторинка?
14:46 А що із забудовниками?
15:16 Пишіть свої коментарі

###################

#ринок #нерухомість #оренда
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

рынку пипец, жду квартиры в Киеве по 10-15к, в центре 25-30к за готовое с ремонтом)))

BreakingObsession
Автор

вітаю. вперше тут, але маю що додати
-люди продовжують їхати з країни, темпи тільки збільшаться, тож ціни на нерухомість не виростуть, якщо у нас не буде втілено план маршалла
-податки та комунальні ростуть і це напряму відобразиться на нерухомості
-прибутковість оренді впаде, тому що здавати без участі держави скоро стане неможливо
-планувати у нас навіть на 5 років, то лотерея, а на більший термін-божевілля. до речі, у світі ситуація не набагато краща
-є надія лише на великі міста, де буде робота. інша частина країни вимре і невідомо на який термін
-згадую 90-ті, тож має сенс купити дачу заради городини
-купив акції-щось сталося-виїхав з країни і не болить голова. вклався в нерухомість-щось сталося-виїхати не можеш, бо все, що ти маєш, знаходиться тут
-вторинна нерухомість має ціну завдяки адресі та інфраструктурі. зробити ремонт на вторинці в рази дешевше. хоча зараз немає кому робити ті ремонти і ситуація стане гіршою. тож, якщо сильно треба купити квартиру, то краще від 2008 року, де і сусіди більш-менш нормальні, і вкладатися дуже в ремонт не треба, і адреси у цих будинків вже не найгірші, і лічильники на опалення там є
-Київ: стільки недобудов стоїть, що говорить не на користь ситуації, якість дуже впала, будують "чєловєйники", а не житло, про трафік краще не починати говорити, про кількість садочків/шкіл/лікарень...промовчу, київська адміністрація краде, як перед кінцем планети...
-ця розмова не матиме кінця, тож ...

vikabey
Автор

Теж чекала на ваші відео.🎉 Подобалась подача матеріалу.

irynanakonechna
Автор

Рада чути вас і бачити! З приводу оренди погоджуюсь з вами повністю! Екаю наступне відео.

НаталяДріга
Автор

З оренди впродовж 20 років можна було б жити, а нерухомість в котлованах 20 років треба чекати. Може краще кожен місяць по 200 доларів, чим через 20 років 40 тис відразу? Життя на потім...

halinavinokur
Автор

Доброго здоров'я пане Дмитро! Ми також скучили за вами)

exi
Автор

Діма, дуже чекав нові відео від Вас, не зникайте на довго)

СергейХоменко-ъо
Автор

О! Давно не чутно було.
З поверненням!
Так, з останього відео (здається про львівську нерухомість), що вивчаються інвестиції в акції.
То там можна REIT-ти гарні приглядати ;)

shyshkin
Автор

Здравствуйте!Рад видеть.
1.Диверсификация-это не три новостройки.Сори, но нельзя путать яйца в разных корзинах, и яйца в разных штанинах.

2.Трежеря по 4.5 годовых, конечно да.Но в периоды, как на сейчас.А затем перекинуться в 500-тку индекс.Там хоть капитализация присутствует, на длинном горизонте.

3.Сидеть в кеше.А есть уверенность, что в свете борьбы США с Китаем, не будет девальвирован доллар и переведен в цифру?Ранее у США было технологическое преимущество, плюс нефтедоллар.На сегодня ни того, ни другого.А кто-нибудь видит угрозу резервному статусу?А он есть.И не малый.

4.Старая недвижимость.Недвижка недвижке рознь.Хрущёвки да, сроки подошли.Но царский фонд в центре, как пример, это достояние города.Так не строят и вряд ли будут строить.Замена коммуникаций(а многие дома, после реконструкции ), при необходимости, по затратам сопоставимым с ценой этой недвижимости, не такие уж и высокие.Сталинки нет, очень дорого ремонтировать, и коммуникации 50-х годов..Недвижимость 80-х и 90-х, еще постоит.Плюс там малые площади, что в пересчете на новое жилье, выгоднее в конечной сумме.

5.Окупаемость, через аренду.Да, не очень выгодно.Но для большинства в нашей стране, нет не единого инструмента, по надежности, на длинном горизонте.(Угрозы минимальные, кроме войны и землетрясения.Да, война это огромный минус.Но минус не только для недвижимости, но и для самой жизни).Плюс капитализация ранее бывала.По крайней мере была с 2001 по 2008, и с 2015 по 2020.Есть надежда и в будущем.

АлексОНЖЕ-ок
Автор

Сайт в тебе класний, мені дуже сподобався, дуже класно та лаконічно ти зробив калькулятори. Також такий класний логотип на сайті, клас!

По темі відео: я теж чекав-чекав з купівлею житла, а потім вирішив брати, що вже є на ринку - у другій половині літа люди як скажені купили всю нерухомість, котру я розглядав. Ціни виросли на 10-15% буквально на очах. Ось вам і мертвий ринок. (мова про котеджі)

ДжинглБэлз-чи
Автор

Знімай будьласка по Києву які забудовники на твій погляд будують і в які проекти є сенс входити ...

СвятославСамыш
Автор

Як нічого?? Я в 2024 єОселю взяв )) Нова однушка біля метро, тепер на ремонт за рік накоплю і хай далі сама себе виплачує 😎

crossyes
Автор

Дуже цікаво, дякую! Можливо підкаже хтось, чи варто цікавитися лайфовим страхуванням, чи взагалі в ту сторону не дивитися.

yuliakot
Автор

Вторинка звичайно, тихі сусіди, ремонт зробив з нуля і все, якщо осбб правильна, то всі питання вирішуються швидко. Як мінімум одна з причин, чому ми не взяли новобудову: це років 5-7 слухати звуки ремонтів на 360 градусів від квартири.

SerjioSerjio
Автор

Приємно чути про реальні 5% а не уявні 12-20% від інфоциган. Хоча 6% це також реальна дохідність)

По факту в Україні є лише два відносно пасивних інструмента - аренда і ОВГЗ для менших сум. Чекаємо кінця війни і появи акцій)

smerchS
Автор

Срачів не буде, всім очевидно, що повне очко поки не закінчиться війна, а потім буде інше якесь очко, коли закінчиться війна бо це Україна і тут стабільно тільки наявність катаклізмів, що відібʼє бажання жити, або інвестувати в щось на цій території.

ZeIsAnEnemy
Автор

Доброго дня. Тут все залежить від регіону імхо. У Києві зараз наприклад ситуація досить непогана. Оренда у $ еквіваленті вже на довоєнних ставках. Житло ще дешевше, але потроху наздоганяє, бюджетний сегмент цього року взагалі ракетою стартонув (хрущі та чешки відскок зробили фактично). У Харкові навіть трохи попідростало. На 2024 рік можу констатувати що ризик обстрілу українці вже ставлять ци не в кінець списку критеріїв, за яким обирають житло. Можливо непогану роль зіграли компенсації, бо у 2024 році досить багато людей отримали їх за ринковою вартістю і продовжують отримувати. Шкода що з житлом в окупації так питання і не вирішене, люди сидять як на пороховій бочці.

tadeslok
Автор

Щось так похмуро все. Інвестор він тому ним і є, що шукає нові можливості. Зараз бачу їх у купівлі квартир тих людей, що виїхали. Можна торгуватись. Той, хто готовий продати, буде спускати ціну.

НаталяНаталя-щв
Автор

Якщо є можливість, то порівняйте, будь ласка, первинку і вторинку більш детально. Яка різниця в цінах?

serhiibober
Автор

Ви не врахували що при здачі квартири в оренду ви отримуєте не тільки 5% на рік але і саму квартиру яка потім теж буде чогось вартувати.

ДмитроНовгородський