Ad Profundis: Українська класика

preview_player
Показать описание
Обговорюємо із книжковими блогерами нашу класичну літературу, улюблених авторів, травми шкільної програми і чому класичні твори нам таки потрібні.

Просимо підтримати наш збір на тепловізори для морпіхів:
Рахунок Приват:
5168 7450 2229 0750
Дмитрук Людмила Ігорівна

Рахунок Моно:
5375 4115 0628 4079
Віталій Косач

PayPal:

У стрімі беруть участь:

Написати мені можна сюди:

Де мене знайти:
#буктюб_українською​ #щопочитати
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Дякую Вам. Є в нас хороша література. Головний меседж це потрібний хороший вчитель.
Моїм хорошим вчителем був мій дідусь. Який був дуже начитаний.
Купляв дорогі книги на маленьку зарплату і пенсію

ТетянаБутрин-фо
Автор

Зі школи дуже люблю наші пригодницькі і історичні романи, особливо «Чорна Рада», «Тигролови». А зараз розумію, що багато прогалин і треба читати більше українського.

Nastya
Автор

Дуже крутий ефір і тема актуальна, дякую. Єдине, що турбувало - звук напочатку. На жаль, зайві фонові звуки дуже відволікали, тому було б чудово щоб в подальшому учасниці або вимикали мікрофон, якщо не говорять, або вибирали відповідне приміщення, мабуть. А так ЦІКАВО!)
P.S. хотілось би більше такого кооперативу)

innokerolo
Автор

Послухав вас дядько Вітя,
Усім зичу здоров'я, щастя та довголіття

ВітяТягнижили
Автор

Дуже дякую, це було чудово! Отримала масу задоволення, навіть на трій піднявся. Кілька років тому я загорілась ідеєю почати заново знайомство з українською класикою, не озираючись на болюче шкільне минуле і застрягла на тому, що не знала, з чого почати. Прочитала славнозвісне "Місто", пережила шок від того, якою крутою може бути українська література, а далі не знала за що хапатися й куди йти далі. Перечитала "Кайдашеву сім'ю", бо зняли серіал і "Тіні забутих предків", бо збиралась читати "Тіні" Крижанівської. І все.Якщо буде багато таких запитів, то можливо ви командою, чи хтось окремо змогли б порадити звідки починати й куди рухатись в цьому безмежному океані. Розумію, що треба просто взяти і читати, але люблю впорядкованість і логіку, тому легше було б мати якийсь путівничок.

ОляСадовнік
Автор

Дякую за таке інформативне відео, яке водночас надихає на читання, особливо української класики! В школі обожнювала літературу але чомусь не українську, завжди любила українських поетів, а от з прозою було складно, не любила і читала для галочки. Зараз є неймовірне бажання читати і по-новому відкривати українською класику, борючись з власними хибними установками, тому відео було максимально цікавим і корисним. Але цікава річ що безліч речей читаючи зараз бачу абсолютно по новому, мабуть для багатьох творів української класики особливо та яка представлена на уроках літератури, треба мати чималий і різносторонній життєвий досвід аби розуміти і відчувати повною мірою написане авторами, тому мабуть це добре, що я до цього прийшла саме зараз, бо саме зараз для мене це вчасно. Доречі дуже дякую за рекомендацію про Остап Вишня, це неймовірний гумор, прекрасно написаний, деякі його речення хочеться перечитувати знову і знову! 😊

bellasbooks
Автор

Цікавий етер. Література чудова, шкільна програма дивна, методи викладання сумнівні - з усім згодна😆 І я замислилась про свої уроки української літератури: Шевченко мене вразив саме своїми римами і як влучно слова підібрані і з'єднані, поезія просто тече, а потім прогалина, взагалі не пам'ятаю що ми читали чи проходили аж до старшої школи, Воли мене вразили і сподобались - це дуже міцний різноплановий драматичний роман, я читала з цікавістю і з захопленням, і ще однин твір який вразив - Я (романтика), була під великим впливом, як наші письменники так чудово могли писати. Програма в нас була дуже обрізана та супер цікавості не викликала. Але поза програмою я читала Зачаровану десну у 5 класі і нещодавно перечитувала, просто чудесний твір, та Бояриню (Лісова пісня в програмі була просто жахливою, дуже істерична з надривом, мені взагалі не сподобалось) яка мене вразила, я її декілька років назад перечитувала, але не з позиції Росія - Україна, а з позиції міжетнічного шлюбу, це вічна проблематика, яка чудово виражена, надії на любов, не здатність адаптуватися до іншого світу і традицій, вплив родини на відносини, хоча і тут є Лесин надрив, але не в таких кількостях як у пісні.

Зараз думаю як же розширювати свої знання класичних творів, чи обирати щось зі шкільної програми чи шукати списки університетські, з чого починати, дилема.

juju.ukrainiangirl
Автор

Чудова розмова! Стільки різних думок виникнуло. Давно скінчила школу (вчилась ще в 90ті), з того часу українську літературу відкривала максимум 2 рази. А класику -жодного. Хоча читати дуже люблю і відстежую новинки світової літератури. Якби не 22 лютого, невідомо, коли б повернулась в лоно рідної мови та літератури. Не знала, що в нас стільки літературного різноманіття, але й стільки проблем досі в освіті, книговиданні тощо. Та дійсно, роботи не початий край.
Тут назвали декілька цікавинок, з якими виникло бажання терміново ознайомитись. дуже важко сконцентруватись на книжці в воєнних умовах, тому читається дуже повільно, особливо те що має складний слог, як у Забужко наприклад. Виявилось, що складні теми не так лякають, як складний слог. Тому зацікавила «ротонда душегубців ». Потому перше, що я взяла і змогла завершити з полномасштабного вторгнення - «інтернат» Жадана. І я розумію, що ні «інтернат», ні «холодний яр », ні тим паче історії про голодомор не змогла б настільки прийняти до серця, якщо б не ця страшна війна.
Бережіть себе, дівчата. Ваш досвід, ваші думки допомагають сучасникам. Разом до перемоги.

mariaostapenko
Автор

дівчатка, дякую за таку цікаву розмову! люблю всім серцем українську літературу і рада, що навколо неї формується таке круте ком'юніті💙💛

nata_holinei
Автор

Добре, що була Люба) звичайно всі ми маємо травми після школи, але класно ці всі "фє" балансував її професійний досвід.
Я нічого не пам’ятаю з літератури зі шкільної програми, хоча оцінки отримувала хороші 🙈 Зараз потрібно все перечитувати.

olgapustovit
Автор

Дякую за відео, але хотілося б більше часу на розмову про улюблені твори, менше - на травми шкільної програми, бо трішки незбалансовано) І шановні блогерки, будь ласка, знімайте більше відео про українську класичну літературу, принаймні з рекомендацями тих творів, які вас здивували, вразили, тригерили, тобто загалом провокували на думки та емоції

innaua
Автор

Пишіть, яку українську класику любите ви :) А яку ненавидите.

RosavaDo
Автор

Є ще такий нюанс - якщо брати англійську, скажімо, чи там французьку літературу, то були автори ґрунтовніші і талановитіші, а була література відверто розважально-бульварна, щоб не сказати графоманська. Ото перші і стали класикою. А в старій українській літературі з ряду зрозумілих причин не було другого прошарку.

ЛарисаБезсмертна-ич
Автор

Скажу так, жодного роману у шкільні роки я не прочитав. Чому так? Бо вся шкільна програма української літератури була розроблена на знищення української ідентичності. Мені 50 років. Лише з 40 річного віку почав читати українських класиків і розуміти їх філософію життя. Все це робилося і робиться для знищення нашої ідентичності. Як дитина 13-14 років може збагнути глибину твору 50 річного письменника? Треба поступово знайомити людину з літературою.

ПанСергій-эе
Автор

Щодо школи. Так, стара література дітям відверто складна і нудна. Треба дуже виважено добирати твори, щоб таки ознайомити дітей з класичною літературою, а цього ніхто насправді не робить. І так - вірші треба давати на вибір. Тому хоча б, що вчителю самому страшенно нудно слухати вдвадцяте одне й те ж саме).

ЛарисаБезсмертна-ич