Kupiliśmy kolejne 72 Homary-K, a kupimy AGM-88G AARGM-ER: WOJSKOWE NEWSY #127

preview_player
Показать описание


📜 ŹRÓDŁA:

Możemy kupić AGM-88G AARGM-ER:

Umowa na kolejne 72 Homary-K!:

NITRO-CHEM S.A. z kolejną umową na sprzedaż do USA:

W Chorwacji wylądowały pierwsze Dassault Rafale:

RCH 155 dla Wielkiej Brytanii:

BWP Puma ciągle awaryjna:

ATACMS o zasięgu 300 km trafiły na Ukrainę:

Ukraińcy wycofali Abramsy z frontu:

0:00 - 0:54 - Wstęp
0:55 - 1:03 - Intro
1:04 - 2:45 - Możemy kupić AGM-88G AARGM-ER
2:46 - 5:03 - Umowa na kolejne 72 Homary-K!
5:04 - 5:44 - NITRO-CHEM S.A. z kolejną umową na sprzedaż do USA
5:45 - 6:49 - W Chorwacji wylądowały pierwsze Dassault Rafale
6:50 - 8:23 - RCH 155 dla Wielkiej Brytanii
8:24 - 9:24 - BWP Puma ciągle awaryjna
9:25 - 10:18 - ATACMS o zasięgu 300 km trafiły na Ukrainę
10:19 - 10:53 - Ukraińcy wycofali Abramsy z frontu
10:54 - 11:10 - Zakończenie
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

AARGM'y są dla nas cholernie potrzebne żeby rozwalać Ruską p-lotkę. W zasadzie przy tym zasięgu sobie możemy to odpalać z okolic Malborka i rozmontować Ruski parasol. Zwłaszcza w połączeniu z pociskami balistycznymi i JASSM. Kalningrad jest bardzo fajnym celem bo jest relatywnie niewielki i pozbawiony głębi strategicznej. Przy odpowiedniej ilości rakiet da się Królewiec Ruskim po prostu wyłączyć. I w wypadku wojny to powinno być pierwszym zadaniem - rozwalić w Królewcu wszystko co lata, pływa, ma radar, lub zdolność odpalania rakiet - bez wchodzenia tam.

Beneficiis
Автор

Zgadzam się polski homar k i budowa różnego rodzaju pocisków w pl to powinien być kierunek dla Polskiej armi.

rafik
Автор

Ciekawi mnie jak skończy się kwestia produkcjo amunicji w naszym kraju. Jakos ta cała sytuacja nie napawa mnie zbytnim optymizmem

wiktorberski
Автор

Dobrze że zakupili choć troche rakiet do chunmoo. Do FA-50 nie zakupili nawet amunicji do działek przynajmniej na czas szkoleń pilotów! Trotyl z Polski leci a my nie wytwarzamy w kraju prochu, wielu rodzaju amunicji i prawie wcale rakiet. Tu powinny nastąpić szybkie zmiany. Kosiniak do roboty...

Krzysztof-lf
Автор

Żeby byla jasność, bo ludzie zaczęli bujać w obłokach o pełnej polskiej produkcji wyrzurni MLRS, Homar-K i amunicji. Korea da nam tyle ile uzna za słuszne, a za słuszną uzna taką licencję która nie zagrozi ich biznesowi. Hanwha traktuje Polskę jako okno na Europę, więc to jasne że chcą zarabiać i dadzą nam tylko pewien zakres trasferu technologii. Czy zastanawialiście się dlaczego wyrzutnie MLRS Chunmoo nie są kompatybilne z amunicją od M270 MLRS i Himars? Otóż Koreańczycy kiedyś też byli w podobnej sytuacji, Amerykanie nie dali im technologii za zakupy, Korea sama musiala opracować swoje rozwiązanie. Zrobili to na bazie wyrzutni amerykańskich M270 MLRS, ale pokłosiem zmian, które umożliwiły im eksport tej broni jest chociażby brak kompatybilności amunicji Chunmoo z M270 MLRS i Himars (będący pochodną M270). Tak samo my będziemy musieli np. na drodze pozyskania pewnego zakresu technologii od Korei, własnej pracy i badań, inżynierii wstecznej - opracować własne, zmodyfikowane moduły MLRS oraz amunicję. Jesteśmy dopiero NA POCZĄTKU drogi zwanej budowaniem krajowych zdolności produkcyjnych, a nie na finiszu, którego niektórzy chcieliby już teraz. To proces długofalowy, wymagający pracy, pieniędzy i jeszcze raz pracy oraz pieniędzy. Jeżeli bedziemy konsekwentni to za 20-30 lat staniemy się eksporterem broni balistycznej jak Korea, ale nie moze zabraknąć determinacji oraz ponadpartyjnego konsensusu. Zakup Homar-K oraz pewnych zdolności produkcyjnych określonych i ograniczonych licencją, to dopiero początek drogi, długiej drogi. A najlepszym przykładem rozwoju wlasnych zdolności może być nasz polski PPZR Piorun, który jest daleką ewolucją Igły, na którą Rosjanie wcale nie chcieli nam dać pełnej technologii. Dlatego też nasi zrobili z nią to, co teraz powinni zrobić z otrzymanymi wyrzutniami MLRS oraz amunicją od Korei.

Iguan
Автор

Jest mało ale i tak dobrze bo przynajmniej nie zerwali tego kontraku bo ja nic dobrego po tej władzy się nie spodziewałem więc każda ciągłość choć zubożona lepsza niż nic zobaczymy tylko co z k2 itp. oraz Borsuk i Sonna ✌️🇵🇱✌️

jerzy
Автор

Zgoda na pociski przeciw radiolokacyjne fajnie.
Zakup nowych Homarów K dobrze, ale w beczce miodu łopata dziegciu.
Czyli brak transferu technologii pocisków do 80 km.
Mamy uzyskać tylko integrację pocisków 122 mm.
Tylko czy my sami nie potrafimy opracować kontenerów startowych, to źle chyba o nas świadczy.
Z jednej strony ta integracja to dobrze tylko co z Langustami?
Czy podwozia zostaną do czegoś użyte, czy ....
Trotyl dla Amerykanów dobrze, tylko czemu zlikwidowaliśmy linię do produkcji nitrocelulozy?
Pozdrawiam

sz
Автор

A my dalej kupujemy bez offsetu od Korei... Swoją szansę straciliśmy kiedy Koreańczycy przestraszyli się po zmianie władzy, że kontrakty mogłyby nie być kontynuowane...??? Tu się nic nie zmieniło widocznie dalej mamy tych samych najlepszych negocjatorów...???

grzesgeo
Автор

Wprowadzenie do wyrzutni H K 122 mm pocisków, uodporni je na załócenia GPS ... :)

polety
Автор

2:24 224* Przypłynie łącznie. Bo jeszcze te z umowy na 212 wyrzutni
3:50 Ta umowa powinna być podpisana już...

Lui-tdkb
Автор

Delegacyja Negocyjatorów - spisala się zogdnie z oczekiwaniami, a w sumie to nawet poniżej, bo w ramowej było że te 72 kratownice to wyprodukujemy już sami, a tu jeszcze 12 szt koreańczycy uszczknęli. Zakup dobry i potrzebny ale dil gó wienny. Ponad 300 antyradarów - dobra rzecz, konieczna, jednakże przypominam że od zgody do kupna to są czasem lata - nie ma wykonawczej na Apache, na Himarsy, Borsuka, nie ma nawet wstępnej na Orkę itd.

Pugh-ZbigniewUrbański
Автор

Murzyni to chociaż produkowali strzały do swoich łuków 😁

RadosławBurski-uk
Автор

Będziemy teraz sprzedawać amerykanom polski trotyl za grosze. Oni będą go upychać do swoich pocisków i przedawać nam tą amunicję za grubą kasę. Łeb jak sklep.

GuZic
Автор

W zasadzie, sprzęt (poza czołgami i bwp) jest w produkcji lub zamówiony.
Teraz czas na amunicję, prochy, paliwa rakietowe i amunicję poproszę.

jakubhass
Автор

Za mało militaryzujemy marynarkę i siły powietrzne. Przykład np. od Niemiec

ŁapaTeam-re
Автор

Czy wiesz może, że rząd RP w roku 2018 zakupił nowoczesną linię produkcyjną do amunicji artyleryjskiej 155mm i od tego czasu nie wybudowano ani jednej hali produkcyjnej, linia montażowa leży i gnije gdzieś w magazynach i kończy się jej gwarancja i serwis, a polskie spółki (MESK0) produkują na sprzęcie z lat 1920 amunicję w homeopatycznych ilościach i to nawet nie jest to realna produkcja, a raczej montaż bo własnych komponentów/składników nie produkujemy? Warto sprawę zbadać i nagłośnić.

pingu.
Автор

Super że możemy kupić, szkoda że nie możemy wyprodukować sobie sami.

Jagman
Автор

Balistyczne pociski czas zaczac produkowac panowie!!!

radoslawbuczynski
Автор

Panie Blaszczak, dlaczego Polska produkuje tak malutko amunicji i rakiet oraz NIE produkuje prochow wielobazowych ? CO pan robil tyle lat ?

NiszczycielTroli
Автор

Dogadajmy się z Ukrainą, która pracuje nad pociskami o zasięgu…1000 km !! Potrzeba im kasy i spokojnego miejsca do produkcji ! Jedno i drugie za przekazanie kompetencji i wspólna produkcja na potrzeby obu krajów ! Tylko…trzeba chcieć !

Adam-mgjb