Prosta w budowie kotłownia gazowa - remont4you

preview_player
Показать описание
Zapraszam do mojego sklepu po profesjonalne narzędzia i gadżety kanału remont4you:

Zostań Patronem kanału. Pamiętaj że patroni mają dostęp do zniżek w sklepie.

Grupa Remont4you:

Subskrybuj:

Facebook:

INSTAGRAM:

Mój drugi kanał:

Patroni kanału:
Adrian Szymański
Krzysztof Soporowski
Mateusz Socha
Krzysztof Karpiński
Łukasz Czaja
Lukasz Pordzik
Michał Pałubicki
Damian Tyran
Michał Budzisz
Tomasz Baczyński
Mateusz Czech
Jacek Niedzielak
Roman Nieprzecki
Dariusz Nowicki
Paweł Traczyk
Piotr Nietubyć
Adam Marcińczyk
Arkadiusz Okoń
Łukasz
Grzegorz Stefaniak
Michał Turas
Marcin Walas
Damian Lech
Mateusz Pająk
Korneliusz Zaczek
Rafał Biśtyga
Paweł Wysocki Magda Kak
Lucjan Migdalewicz
Wojciech Bartczak
Kacper Bieganowski
Grzegorz Zaraś
Łukasz Rudzki
Jakub Barzdo
Łukasz Karpowicz
Zdzisław Szulta
Remont DIY
Marcin Szerszenowicz
Rafał Gondzio
Mariusz Rozwora
Mateusz Hanak
Michał Kudłacz
Łukasz Wojcieszek
nikodem
Czarek Sowa
Rafał Reterski
Voytas
Piotr Bartniczuk
Paweł Grabowski
Marcin Stefański

#remont4you
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Nie zapomnij przeczytać opisu 👆
Tam masz moje media społecznościowe.
Wpadaj na FB, INSTA, na grupę remont4you na FB. Jak chcesz dołożyć cegiełkę do budowy tego kanału zobacz co oferuje na Patronite 🍻

remontyou
Автор

Wszystko fajnie tylko odpływ kondensatu należy podłączyć luźno bez uszczelki, ponieważ w razie zatkania odpływu może dojść do zalania wymiennika. Dodatkowo żeby nie śmierdziało z kanalizy należy zastosować syfon. Jeżeli stosuje się w instalacji zmiękczać jonowymienny należy zrobić dopełnianie wody kotłowego woda niezmiękczoną, a w przypadku gdy kocioł ma wymiennik aluminiowo-krzemowy to bezwzględnie.

radekkwiecien
Автор

6:30 nie zgadzam się : Jak czegoś nie wiesz lub się nie znasz to zapytaj kogoś kto to robił, żeby nie popełnić błędów. Za przyłączem wodociągowym brak reduktora ciśnienia na budynek (zabezpieczenie max ciśnienia wody użytkowej, o tym czymś co przypomina filtr to już nawet nie będę się wypowiadać ( bo nie powinno się nawet tego montować - tu jeszcze nie pracuje normalnie instalacja, a sznureczek do wymiany). Bez reduktora i manometru nie wiesz jakie jest ciśnienie na wodzie użytkowej więc nie wiesz jak ustawić ciśnienie w naczyniu przeponowym. Jeżeli na sieci będzie duże ciśnienie to instalacja wew. będzie często narażona na uderzenia przez co osłabia wszystkie połączenia w budynku !!! oraz sam zbiornik w kotle. Fajny zestaw pod stację : cyk i gotowe. Rozwiązanie ze zbiornikiem 45 litrów nie jest dobrym pomysłem na instalację z cyrkulacją cwu, dlaczego ? Bo kocioł w trakcie pracy pompy cyrkulacyjnej będzie cały czas dogrzewał wodę.Nie ekonomiczne, ale oczywiście można tak zrobić. Co jeżeli będzie spore zapotrzebowanie na cwu ? Podłogówka poczeka ? Skoro zrobiłeś rurę cyrkulacji to należało dać zbiornik minimum 100 litrów. 13 l/m i to przy sprzyjających warunkach (delta ) raczej ciężko będzie wydolić na 2 pkt. na dłuższą chwilę .
Ten kocioł również nie będzie za dobrze radził sobie z ogrzewaniem podłogowym o małym zładzie wodnym a dodatkowo rury zasilenia fi 26 pex też nie pomogą, a wręcz przeciwnie. 5 kW dolna moc to nie wróży dobrej pracy, oczywiście na początku będzie się zdawać, że pracuje dobrze, ale czas pokaże błędy. Pozdrawiam

KrystianTimmler
Автор

Nic dodać - nic ująć - 👊✌️pozdrawiam 👋

remontownia
Автор

Mam ten sam kocioł. Takie rozwiązanie z wbudowanym zasobnikiem wychodzi drożej niż piec jednofunkcyjny z osobnym pojemnikiem na ciepłą wodę ale u mnie dodatkowy pojemnik nie mieścił się i ten kocioł wpasował się idealnie. Ciepłej wody w zasobniku spokojnie wystarcza na prysznic a stała temperatura wody jest dla mega wygodą w porównaniu do zwykłego przepływowego podgrzewacza w kotle dwufunkcyjnym, który był u mnie projektowany. U mnie jest tylko problem jak opisany w filmiku. Pompa w kotle po osiągnięciu odpowiedniej temperatury w domu nie potrzebnie mieli wodę. Mam możliwość pociągnięcia przewodu od listwy sterującej podłogówką ale nie wiem gdzie ten przewód podłączyć w kotle.

andrzejnowak
Автор

Najlepsze rozwiązania są najprostsze . Też będe takie coś montować.

saperw
Автор

Instalacja prosta jak budowa cepa, to mi się podoba. Teraz pytanie, o kocioł. Co, w momencie gdy zasobnik zacznie ciec po 5-6 latach? No, bo wiadomo jak jest z wymianą anody, zmienią raz, a potem niech się dzieje... Jest szansa wymiany samego zasobnika? No i, czy nie trzeba przy tym całego kotła na części pierwsze rozkładać? Ogólnie takie systemy all in one, są fajne, ale trzeba o to dbać. Bo potem się okaże, że za wymianę zasobnika cwu zapłacisz 3000 zł w serwisie, bo to przecież niestandardowy zasobnik... no i może się to wiązać z kilkoma godzinami pracy. Mogę się założyć, że instalator nie przyjedzie na wymianę samego zasobnika za 300-400 stówki... Także kij ma dwa końce. Małe, kompaktowe urządzenie, ale coś za coś. Pod spodem ktoś pisał o separatorach powietrza i zanieczyszczeń np. Afriso, Flamco. Ty dajesz minimum czyli filtr siatkowy. On wyłapuje tylko duże drobiny. A resztki po skręcaniu pływają w instalacji, także drobinki metalu. Taki separator łapie malutkie drobiny, dodatkowo odpowietrza instalację. Koszt kilka stów, a wydłuża żywotność urządzenia, pompy i wymiennika ciepła. Nie wiem jaka jest teraz żywotność kotłów kondensacyjnych pewnie 15 lat. Szkoda by było wyrzucić kocioł po 6 latach, zniszczony przez syf. Wymiennika ciepła nie opłaca się zmieniać, a wierz mi, on jest bardzo delikatny i wrażliwy na syf w instalacji. Pozdrawiam.

mitu
Автор

Nie jest to moja branża ale łapka w górę i oglądamy:)

Spinningowe_przygody
Автор

Widzę, że na nitce Loctite 55 robione jak Bóg przykazał. Taka uwaga, dawaj znacznie mniej i nie zwijaj jak pakuły, tylko kilka obrotów na krzyż, aby się max przecinały pomiędzy sobą. Nitka ma się rwać na mikronitki podczas wkręcania, to powoduje równomierne jej rozłożenie i możliwość korekcji. Przetestowane w robocie do 200 bar /hydraulika siłowa/. Pozdr.

januszwidzyk
Автор

Witam ...jaki jest średni koszt wykonania takiej kotłowni na rok

hajdar.tymczasowe
Автор

Czy przy takim podłaczeniu tego kotła bezpośrednio z rozdzielaczem od podłogówki nie ma problemu z taktowaniem? Jak pracuje kocioł w tym układzie, czy nie jest tak że często się włącza i wyłącza?

michamiller
Автор

Nie żebym się przypierdzielał ale przy takich połączeniach używamy zawsze pakuły (konopi). Pozdro

radekbubalu
Автор

Zawsze się zastanawiałem dlaczego nie łączą kotłów dwufunkcyjnych z zasobnikiem, no i prosze .... Niestety już jestem po montażu nowego kotła . Bardzo podobają mi się minimalistyczne kotłownie lub sprytnie poukrywana armatura.

FROST
Автор

Szacun Krzysztof! Bardzo fajnie to wyszło. Mam pytanie, czy rozmawiajac z klientem starasz się go namawiać na szafkę pod rozdzielacz nadtynkowa czy dla Ciebie obojętnie? Bo obsadzenie szafki to jest trochę zabawy nie to co nadtynk gdzie tylko mocujesz do ściany. Pozdrawiam serdecznie

hobbybymyself
Автор

Czy zastosowany przy tym kotle gazowym zestaw do cyrkulacji pracuje przez cały czas? czy można ustawić działanie pompki cyrkulacyjnej np. w określonych godzinach?

radeks
Автор

Siema Krzychu. Jakie trzeba mieć uprawnienia żeby móc montować kotły? Pozdrawiam

adolfone
Автор

Witam. Zeus 25 posiada zasobnik cwu 45L . No a zestaw recyrkulacji z drogą pompą wilo jest zbędny. Bez tego fantu cyrkulacje dla tego typu układu można wykonać ale trzeba wiedzieć jak;) . Tyle że trzeba wyrzucić z kardridża zwu zawór zwrotny.

wojciechmalenski
Автор

Witam montował ktoś już kocioł gazowy na zewnątrz budynku?

freeenergii
Автор

Czym tu się chwalić? Za 10 lat kociol pójdzie na złom i jak będzie inny kociol to co zrobi instalator z tym pexem? 10 - 15cm niżej i zrobienie od podejścia do kotla z miedzi by dużo ułatwiło.

arektomczak
Автор

Czy według przepisów, kocioł nie powinien być podłączony twardą rurą np. Miedzią?

rafalformela