Про фізичну ідентифікацію пенсіонерів, які перебувають за кордоном

preview_player
Показать описание
#пенсійнийфонд #пенсія #допомога #ідентифікація
23 червня цього року набув чинності Закон № 3674-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання питання обчислення страхового стажу та пенсійного забезпечення». Раніше це був законопроект за реєстр. №9453. Ми підписували петицію, щоб уряд не запроваджував фізичну ідентифікацію на час війни, але не зібрали достатню кількість підписів.
Названий закон доручив Кабінету Міністрів протягом трьох місяців з дня опублікування привести свої нормативно-правові акти у відповідність із ним, а також забезпечити приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади своїх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.
У цьому законі вперше запроваджується термін фізична ідентифікація. Якщо коротко –фізична ідентифікація, це - процедура встановлення ідентифікаційних даних фізичної особи, що проводиться в органах Пенсійного фонду, якщо особа не пройшла фізичну ідентифікацію в установі банку, в якій отримує пенсію.
До фізичної ідентифікації прирівнюється:
-авторизація в особистому електронному кабінеті на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду за допомогою віддаленого кваліфікованого електронного підпису "Дія.Підпис" ("Дія ID"),
-посвідчення в установленому порядку за зверненням одержувача, який тимчасово проживає за кордоном, відповідною закордонною дипломатичною установою України факту, що особа є живою".
-ідентифікація особи за допомогою відеоконференцзв’язку з ПФ під час якого пред’являються документи, що посвідчують особу.
-ідентифікація особи за допомогою відеоконференцзв’язку з ПФ під час якого пред’являються документи, що посвідчують особу. Додам від себе, що відеоідентифікація запроваджена здебільшого для пенсіонерів, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях і яким недоступні інші способи ідентифікації. Завтра я опублікую окреме відео як відновити виплати пенсії на окупованих територіях і дам поради щодо відеоідентифікації.
Ну і звісно особисте відвідування сервісних центрів ПФ з документами, що посвідчують особу.
Закон передбачає, що пенсіонери, які знаходяться, зокрема, за кордоном, зможуть пройти процедуру фізичної ідентифікації та підтвердити своє право на пенсію.
Цитую закон. Назва статті 47 прім. Виплата пенсії особам, які тимчасово проживають за межами України
1. Виплата пенсії особам, які тимчасово проживають за межами України, здійснюється на поточні рахунки, відкриті в установах банків, розташованих на території України, за умови проходження особою фізичної ідентифікації до 31 грудня кожного календарного року.
Порядок виплати пенсії на час тимчасового проживання за кордоном встановлюється Кабінетом Міністрів України". Кінець цитати.
Ось якраз цього Порядку виплати пенсії на час тимчасового проживання за кордоном, який би мав затвердити Кабмін, досі немає ні у ПФ, ні у відкритому доступі у засобах інформації.
Мене запитують мої глядачі, які проживають за кордоном, чи потрібно їм іти до українського консульства і брати документ, що особа є живою. Бо закон вимагає це робити щорічно, до 31 грудня кожного року.
Треба дочекатися рішення Кабміну, бо в ньому може бути два варіанти. Перший - що дія закону розповсюджується на цей рік і тоді фізичну ідентифікацію потрібно буде пройти до 31 грудня.
Другий варіант – фізична ідентифікація пенсіонерів, які знаходяться за кордоном, розпочинається з 2025 року. Тоді фізичну ідентифікацію потрібно буде пройти до 31 грудня 2025 року.
А тепер візьміть до уваги важливе уточнення. Це що я розповідав вище, стосується звичайних пенсіонерів, які тимчасово перебувають за кордоном.
Воно не стосується пенсіонерів- внутрішньо-переміщених осіб, які отримали цей статус до 24 лютого 2022 року , які перебувають за кордоном і які отримують пенсію в Ощадбанку. Їм потрібно проходити фізичну ідентифікацію у ПФ кожних 6 місяців.
Тобто потрібно звертатися до української дипломатичної установи і брати документ, що особа є живою. Майте на увазі, консульство не проводить фізичну ідентифікацію. Фізичну ідентифікацію проводить ПФ, після того як отримає від вас пакет документів поштою чи ви їх завантажите в особистий кабінет на вебпорталі ПФ.
Вчора, 26 вересня, Міністерство юстиції опублікувало роз’яснення про посвідчення фактів, що особа є живою чи перебуває в певному місці. Це роз’яснення перекликається з положеннями Закону України №3674-IX, про який я розповідав вище.
У цьому роз’ясненні йдеться, що можуть складатися обставини, коли виникає потреба у посвідченні фактів, що особа є живою, чи перебуває у певному місці.
Це може бути у таких випадках:
- коли відкрито спадщину за кордоном;
- у разі необхідності підтвердження, що одержувач коштів на утримання (пенсії, аліментів, компенсацій тощо) є живим; Це якраз наш випадок, коли пенсіонер знаходиться за кордоном. Далі.
- як доказ під час скасування рішення про визнання особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою;
- в інших випадках, коли необхідно підтвердити факт, що особа є живою.
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Дякую, за актуальну інформацію для пенсіонерів України. Вона дуже корисна для людей похилого віку.

nikolaviy
Автор

Дякую Вам за Вашу працю, вона нам дуже допомогає.

ЕленаДихтяренко-рж
Автор

Вчергове дякую вам, пане Марко, за нагадування і роз'яснення питання ідентифікації. ❤

ЛюдмилаКондакова-ъы
Автор

Вітаю вас Марко! Дякую за стислу інформацію! Валентина

ValentynaPL
Автор

Дякуємо ще раз за роз'яснення ! Чекаємо !

ViktorLazar-lw
Автор

ДЯКУЄМО Пане Марко за Вашу працю. Добре, що Ви є і ми маємо можливість отримувати необхідну для нас, пенсіонерів, інформацію. Дай Боже Вам ЗДОРОВ'Я 💕♥️💕

НінаНіно-пш
Автор

Живу в Штатах.Тільки вийшов указ, відразу зайнялася цією ідентифікацією. Робила все, що розказував менеджер, паралельно з ним. Але ніяк не проходило моє фото. Менеджери весь час казали, що це нормально, що така біда у всіх, але треба пробувати ще і ще раз. За ці "консультації" з менеджером, я набалакала по "безкоштовному дзвінку" - 500 доларів. Пенсія моя щомісячно- 50 доларів. Ось така вертифікація. Не хочу навіть слухати знову про це вимагання коштів, нехай подавляться!

калина-ет
Автор

Не всі пенсіонери мають інтернет, вміють користуватися iPhone, чи компьютером. На прикладі Канади не всі можуть дозволити інтернет. Є такі міста де держава допомагає оплатити інтернет. пенсіонерам якім біля 60 років і старше користуються кнопочними телефонами, які досі скрізь продаються в магазинах. А за інтернет в багатьох пенсіонерах його немає тому і не використують. Комп’ютером не користуються, почтового електронного адресу немають. Так це в країні яка зветься Канадою.

StaruhaShapoklyak
Автор

Звонил в пенсионный сказали индефикация касается временно перемещённых граждан а не всех живущих за границей

ЮрийЮрий-ъб
Автор

Прекрасний, професійний, випуск, як завжди зрозуміло.Секаємо нових відео .Тільки Дія підпис? В мене ПриватБанк!Спасибі.

larysaUA
Автор

Для "старих переселенців" нічого не працює. Я- яскравий приклад.😢

liudmylaborysova
Автор

Владі важливіше не переплатити пенсіонеру, ніж те, що він може померти з голоду. Це не фізична ідентифікація, це фізичне знищення не продуктивного шару суспільства.

Alex-dv
Автор

Доброго дня, п.Марку! Скажіть, будь ласка, це Ваше справжнє прізвище чи то псевдонім, мені Ваше обличчя видається дуже знайоми, чи не вчилися ми з Вами разом на факультеті іноземних мов в Чернівцях. Вибачте, якщо я помилився.

wassylugrynyuk
Автор

Я уже нічого не вірю, ми в окупації а це теж як за кордоном нам не легко віо пройшла пенсії не отримую з 2022 року і ніхто не може сказати як бути карточка на обміні, скинула в пфу іншу картку на ощаді та нічого не має, знущання

ЛюбовьЧерняева-тм
Автор

Просто властям украины, не хочнтся платитб пенсию тем, кто на оккупированой территории!

ОлегШмелев-уи
Автор

Добрий вечір, пане Марку.
Я щось не так зрозуміла?
ВПО, що за кордоном, тепер
проходити ідент-цію тільки через консульство?

moballo
Автор

Добрий день за кордон виїхав на постійне місце проживання після повномасштабного вторгнення русні ніде не виписувався все було закрито пенсію отримую до сих пір але В Конституції України записано що хоть і на постійно виїхав за кордон пенсію повинні платити це сказала адвокат Галина Подкопаєва з Києва …?

viramaterian
Автор

Доброго дня. Мій чоловік пройшов відеоідентифікацію в ПФУ . Ми за кордоном, не ВПО. 2.09.24 отримав підтвердження. А 9.09.24 - ОТРИМАВ рішення про відмову в поновленні виплати пенсії, мотивуючи, що він не отримував пенсію більше шести місяців та знаходиться за кордоном. Вимоги в рішенні: копію документу про отримання тимчасового захисту (з перекладом); оригінал документу про посвідчення факту що особа є живою (з перекладом); копію паспорта громадянина України; заяви про поновлення пенсії (наведена в додатку 1 до Порядку 22-1. Додані копії повинні бути засвідчені в консульстві України або нотаріально. Днем звернення: дата на штемпелі відправлення. Постає запитання: всеодно треба брати довідку, що особа є живою? А як же пройдена відеоідентифікація? Заяву про поновлення виплати подавали в особистому кабінеті на порталі ПФУ. Тепер чоловік не має права подати документи через особистий кабінет? Він інвалід 1 групи(інсульт). Допоможіть, будь ласка порадою. Дякую.

Татьяна-птй
Автор

Я 25 вересня 2024року поIхала з ЧехI до УкраIни, щоб пройти IдентинфIкацIю. У ЛьвIвcкIй областI у пенсIйному вIддIлI навIдь не чули нIчого про це. На мою вимогу зробити хочаб щось, менI зробили IдентифIКацIю, як для банку. НIяких пIдтвержень менI на руки не дали, що я пройшла цю процедуру .

НадеждаКравченко-хя
Автор

Зашла на свою сторінку в пфу, з допомогою кеп через приват..мені видало довідку, що я е особа якій не потрібна відеоіндефікація.Але пенсія не нарахована...Які мої дії? Я зареєстрована у Львівському відділу пфу.Мені порадили, знову пройти відеоідентифікацію, але ж система мені вже відповіла, що я е особою, яка не потребуе відеоіндктіфікаціі..Що, я маю робити, вы мені порадили дати заявку на поновлення виплати пенсіі ..Через портал пфу, правильно я зрозуміла?Чи може через дія підпис че раз ідентифікувати? Перепрошую за довгий комент

risa
join shbcf.ru