Ako citat financne vykazy | 2 CAST Balance Sheet | Investovanie do ackii

preview_player
Показать описание
Takze mame tu druhe video zo serie ako citat financne vykazy a v dnesnom videu sa pozrieme na financny vykaz, ktory sa nazyva BALANCE SHEET.
Vysvetlime si kazdu jednu kolonku co znamena a taktiez co je dolezite pri analyzovani tochto vykazu. Tak ako v prvom videu, tak si to uvedieme na realnom priklade spolocnosti APPLE .
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Dufam ze sa vam video pacilo a zobrali ste si z neho nieco :)

jakubdekysinvestovanie
Автор

Opäť super video a veľmi dobre si to vysvetlil ďakujem !!! Aj goodwill... 10/10, teším sa už na part 3

kvak
Автор

To že spravili aktualizáciu na yahoo malo min. jednu výhodu... že je vidno že nie si len kopírovač iných zahraničných tvorcov, ale ze vieš o čom hovoríš a vieš si nájsť potrebné informácie 👍

matejklimek
Автор

super video, veľmi dobre vysvetlené. Len taký menší detail, že u liabilities, teda pasívach sa hovorí o záväzkoch, nie pohľadávkach, ale to som si aj ja často plietol. Záväzok = zaplatiť niekomu, pohľadávka = dostať zaplatené od niekoho

patrikkindl
Автор

Opět super video. Koukám to na dvakrat, protože se po čase přestanu chytat a začne mi utíkat pozornost pryč, tak se tímhle trochu hraním tomu. Balance sheet mi narozdil od income statementu přijde strasne nudný 😅 ale i tak je to ohromne důležitá součást celé analýzy společnosti

Mattyslifes
Автор

bracek ta aktualizacia je vzdy tazka a novsia pokial sa rychlo naucis nejake ziskane informacie :):):)

tomasrohar
Автор

Prepáč, ale nerob takéto videá na rýchlo alebo v stručnosti, nemá to zmysel, finančné výkazy sú základ, ktorý musí každý vedieť čítať, inak je to špekulant a nie investor. Kanálov s povrchnými informáciami vzniklo tento rok dosť, ten tvoj sa snaží nazrieť trošku do hĺbky, čo je super, nie je takých veľa. Každému jednému odporúčam knihu Warren Buffet and interpretation of financial statement - je to lacná kniha, dá sa kúpiť na objednávku aj u nás a je dostupná aj online v pdf zadarmo - nájdete tam každý riadok finančných výkazov, vrátanie stratégii na ocenenie hodnotových akcii a to celé v relatívne jednoduchej angličtine.
Tvrdiť, že goodwill nie je dôležitý a že naň netreba pozerať je úplná hlúposť, na akvizíciu inej spoločnosti predsa firma používa peniaze akcionárov, je to teda sakramentsky dôležité, navyše, kto zaručí, že bola iná spoločnosť odkúpená za dobrú cenu a že samotný odkup bol tou správnou voľbou? Ak nebol, sú to zle použité peniaze. Do čistých aktív sa počítajú len hmotné aktíva (tangible asset - bez patentov, značiel, goodwillu...) aj to je veľmi relatívne lebo spoločnosť so skladom plným nafty za milión $ má hodnotnejšie aktíva ako spoločnosť so skladom plným VHS kaziet a CD prehrávačov v hodnote milión $ - rýchlejšie sa predá barel nafty ako paleta CDčiek, ak by došlo napríklad k likvidácii firmy.
Ohľadom Capital Stock, čo spomínaš v 21:52, to je rozdiel medzi menovou hodnotou akcie, ktorú Apple vydal a cenou, ktorú verejnosť za tieto akcie zaplatila. Teda ak by Apple vymyslím si 1. 1. 2020 vydal milión akcii v menovej hodnote 100$ za akciu, ale investori ju 2. 1. 2020 na burze kúpia za 110$, tak 100$ sa v balance sheete zapíše ako Common stock a 10$ sa zapíše ako Paid in capital. V oboch prípadoch ide o peniaze spoločnosti a teda akcionárov, preto je to v položke equity. Tohto riadku si naozaj netreba veľmi všímať, čo si ale treba všímať je to, či nenarastá pravidelne počet Preferred stock, tie sa totižto vydávajú práve vtedy, keď spoločnosti potrebujú peniaze, nemajú ich kde zohnať a tak zvýšia počet preferred akcii, ale úmerne tomu nerastie zisk ani nič ostatné - akcia teda stráca na hodnote. Kvalitné spoločnosti Preferred stock nemajú tak ako ich nevidíš ani v balance sheete Applu.
Držím palce v ďalšej tvorbe, podľa mňa kvalitnejšie info ako na yahoo nájdeš na seekingalpha - aj keď tam nie je ani zďaleka toľko spoločností ako na yahoo.