Російська Мова В УКРАЇНІ | Як Розмовляти Українцю | МОВНЕ ПИТАННЯ

preview_player
Показать описание
Вітаю, Люди.

Останнім часом всередині України починає народжуватися ворожнеча з приводу різних поглядів на життя, в тому числі через мовне питання. Як всім відомо, до початку війни велика частина українців розмовляла російською мовою. Я пам'ятаю, як гуляючи вулицями свого міста, переважно чув з вуст інших людей саме цю мову. Звісно, певна частина громадян (особливо на заході України) розмовляла українською мовою, але чи на стільки Зараз це важливе питання, щоб користуватися ним задля стравлення людей між собою? Чи не вистачає нам проблем ззовні, які потрібно вирішувати, та інших проблем всередині держави?

В цьому відео я ділюся своєю особистою думкою, і надіюся на те, що розуміюча частина населення матиме привід подумати або переконатись у тому, що на даний момент (і враховуючи контекст який ми маємо сьогодні) мовне питання в Україні повинно мати значно інший підхід та мотивацію.

Таймкоди:
0:00 Тема відео / Розділення українців по мовному питанню
0:28 Чи правильно забороняти старшому поколінню розмовляти російською?
1:13 Хто для мене є "Українцем"? / Українець як Людина та Громадянин
2:40 По чому ми оцінюємо Людину?
3:00 Ситуація в Україні протягом останніх десятиріч / Чому російська мова збереглася в українській культурі?
4:58 Чому людям тяжко змінити мову? / Вплив медіа на формування українця
5:37 Моє відношення до російськомовного населення
6:04 Ворожнеча всередині країни через мовне питання - це проблема людей
6:36 Контекст, в якому ми перебуваємо / Наслідки мотивації через насилля та страх
7:42 Перехід з російської на українську мову через інтерес та заохочення
8:45 Висновок

Дякую за перегляд!

#україна2024 #українськамова #мовнепитання #війнавукраїні
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Проблема не в тому що хтось на когось тисне і це є проблема.
Проблема в тому що в світі ніде немає прикладу парелельного існування двух мов без конфлікту, конфронтації чи напруження.
Це напруження є у Бельгії, це напруження є у Канаді а саме у Квебеці, в Іспанії Каталонія і т.д.
Швейцарію чіпати не будемо адже там іншомовні громади живуть у своїх кантонах ніби в окремих країнах і не перемішуються.
Не можливе нормальне паралельне існування 2 двох мов в рамках однієї структури..
Завжди якась мова займатиме більш домінатне положення а інша більш упосліджене.
Думки про те що це якось можна поєднати є трохи наївними.

Інша справа що на людей не треба тиснути фізично чи морально психологічно так як доречі до цього раніше робила російськомовна спільнота знецінюючи і зневажаючи людей що говорять українською.
Треба створювати мови і коли критична маса людей стане україномовними тоді вже росіськомовним нічого не залишиться як пристосуватися до цих умов аби соціалізуватися в цій країні.
Так само як раніше україномовним приходилося переходити на російську аби пристосуватися до російськомовного середовища.

І ще я вважаю що немає ніякого смислу вимагати щось від людей вік яких від 50 і більше, це вже просто зайва витрата енергії, звісно якщо це тільки не стосується вимог щодо їхньої професійної чи будь якої іншої соціальної чи політичної діяльності.

AlexAlex-mexr
Автор

Важаю, що треба зосередитися на молоді та дітях, і тоді мовне питання почне рухатися.Ті, хто живе на заході, можуть кричати, аж розриватися, але їх крики чутні тількі на площі Ринок, а Київі та Дніпрі їх не чутно, а навіть якби і чули, то мали би в одному місті, і тому українізація центральної та східних, північних частин України буде тривати ще немало часу. І так, я вами згідна, що це треба робити з повагою до людей, бо якщо оскорбляти біженця у Львові - пройде під час війни, то війна скінчиться, люди повернуться додому, але пам'ять, як до них ставилися, залишиться у більшої частини країни, і це знову роз'єднає українців. Сила противодії рівна силі дії. То давайте жити в мирі та злагоді.

yko
Автор

Мова це важливо, але багато хто дуже гарно розмовляючи українською крадуть, беруть хабарі і просто тікають з країни бо «тут немає перспектив»…
А багато російськомовних донатять/ воюють та допомагають у розвитку країни.

Тут важливіше не мова, а ставлення до України.

denisbelyaev
Автор

Українці повинні розмовляти виключно українською.Для них це має бути рідна мова.Єдина рідна мова, бо це ж логічно.Тому не маніпулюйте.Але якщо ви живете закордоном, то будьте готові вивчити мову країни, в якій живете.Все просто...

ЛіляСтефаник
Автор

Українець повинен знати і розмовляти українською в Україні. Окремо може знати і вивчати хоч всі мови світу, вле в Україні розмовляти українською.

tatianakharyshmatys