9 мая и три столпа идентичности современной России

preview_player
Показать описание
На протяжении последних лет 9 Мая в России разворачивается настоящая истерика, имеющая все признаки белой горячки и религиозного культа. В новой беседе с Павлом Щелиным показано, как Владимир Путин и его команда создали мощную и логическую стройную идеологию, которая опирается на три столпа, апеллирующих к православию и истории России. "Победобесие" на наших глазах превратилось в форму государственной религии, определяющей все действия власти сквозь призму борьбы добра и зла. Настоятельно рекомендую вам внимательно прослушать эту интереснейшую беседу.

Также советую по теме ряд статьей на "Хвиле"

9 мая и война нарративов

Зачем был придуман День Победы 9 мая

Малая Отечественная Война: большие события в воспоминаниях маленьких людей

Джазовая импровизация на тему современного корпоративизма

#Путин #9Мая #Россия

Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Восторг!!!
Случайно наткнулась на ваш канал. Подряд слушаю уже 4ю лекцию. Не могу оторваться.
Свежо, макро и микро фокусы пересобирают картину мира в обьемную систему.
Грамотная и в тоже время простая речь. Ооогромная благодарность🙏

margotan
Автор

Сильнейший расклад. Юрий и Павел браво, ждём продолжения.

Drakon
Автор

Розумію, що цю та інші Ваші праці потрібно було дивитися раніше. Але маємо, що маємо. Дякую багато разів! Дякую за об'єктивне бачення й висвітлення! Дякую за можливість піднятися над нинішнім станом подій, оцінити в контексті історії розвитку. Дякую, що не опускаєте руки, намагаєтеся роз'яснювати, доносити. Дякую, що вірити в людей! В цьому для мене є майбутнє!!❤️❤️

natashafilyovchenko
Автор

Проблема со звуком - есть только левый канал. А контент топ

MrsArgey
Автор

Благодарю за эту познавательную программу.О корнях- истоках особенно интересно услышать.

elenaganshina
Автор

Павел - зачет, имеет раскладывать серьезные вещи так, что их можно "пощупать". Точно, внятно, понятно. И очень правильно, что не стал оценивать хорошо-плохо, а описал сам механизм.

СергейЛёвочкин-зя
Автор

Юрий, видео просто бомба! Жду с нетерпением подобное про Украину. Только есть проблема со звуком

Glas-dbvc
Автор

Юрий и Павел, спасибо! Ваши видео очень интересные, познавательные и полезные! Это талант рассказать понятно и интересно о сложных соц. вещах. По сравнению с этими видео наши тв. ток-шоу - это собрания попугаяев порассуждать на околополитические темы. Жду новых с нетерпение.

andrii
Автор

Лучшая беседа с Павлом! Аналогия с системой координат Платона - выше всяких похвал!

eugenegrushevskyi
Автор

Спасибо большое! Очень сильный контент!

АлександрКуринной-фу
Автор

Спасибо, очень интересное видео!
С удовольствием послушал бы обсуждение с Павлом "идеологии" Украины, США, ЕС, Китая

AlexeyDSLR
Автор

"Мы способны мы превзойдем" говорили нам киевские родственники в 90-е годы

ПРИРОДАШЕПЧЕТ-ъм
Автор

очень интересные беседы. спасибо большое.

ВиталийБелушенко
Автор

Огромное спасибо. Отличная лекция-беседа.

MykhailoGumirov
Автор

Замечательно, спасибо. "Прочитайте под водочку" в конце звучит прикольно))

ДмитрийКорасмыслов
Автор

Идеологизирование на тему - у соседа корова сдохла - цинично и с размахом.

nata
Автор

Отличная беседа, лично для меня носит просветительский характер
Не мешало бы ещё и дальше развивать эту тему, хотя бы для того чтобы вытеснить нашу топорную и неуклюжую пропаганду и информационного поля
В этом разговоре вещи называются своими именами, что уже отлично заходит

pan_dzeb
Автор

СВЯТО ПЕРЕМОГИ НАД ЗДОРОВИМ ГЛУЗДОМ

Якщо порівнювати з Троянською війною, то Друга Світова містифікована більше, але гірше. В Іліаді ми однаково співчуваємо і Гектору і Ахіллу, там немає негативних персонажів. Тому Гомер внутрішньо правдивий, без огляду на всі зовнішні атрибути казки.


В Другій Світовій немає позитивних персонажів, майже всі її історики брешуть (не дивлячись на зовнішні атрибути статистики) не тоді, коли чорнять тих, хто програв, а тоді, коли відбілюють переможців.


В Першій Світовій війні імперіалісти воювали проти імперіалістів, вони кидали під паровий каток мільйони своїх громадян заради економіки, отже вигоди, чим в результаті обурилися навіть народи країн-переможців.


Друга Світова стала продовженням Першої, вона вирішувала недорозв‘язані питання, звідки в ній раптом взялися сили добра? Нацистська Німеччина була вособленим злом, але чи кращими були країни антигітлерівської коаліції? СССР був рабовласницькою державою, яка для підтримання власного існування повинна була знищувати мільйони своїх громадян та здійснювати агресію проти сусідів. СССР вбив антифашистів ненабагато менше, ніж їх вбивали фашисти: бійців польської Армії Крайової, радянських військовополонених, безліч яких загинуло після визволення з полону, інвалідів війни, від яких очистили міста у 1946-47 рр., тощо. Німцям не вдалося підстрелити жодного радянського маршала, натомість чотирьох з них репресували вже у 1946 році. Радянський Союз здійснював етнічні чистки і пригнічував євреїв ще довгі роки після завершення війни.


Велика Британія була найбільшою колоніальною імперією. Якщо площина території Третього рейху у 1941 році налічувала 696 тис. кв. км., то площина територій, окупованих Британією становила 37 млн. кв. км. Британія придушувала національно-визвольну боротьбу поневолених народів, в т.ч. євреїв.


Євреї, які є для нас індикатором людськості, у 1944 році піднімали повстання в гетто на територіях Рейху, але також знищували британських військовослужбовців на Близькому Сході, на теренах Empire. Рядом антибританських операцій керував майбутній прем‘єр-міністр Ізраїлю Менахем Бегін. Тоді для євреїв Німеччина і Британія були ланками одного ланцюга зла.


В часи Другої Світової війни Сполучені Штати все ще практикували расову сегрегацію в її найпотворніших формах. США вважали найбільш ефективним методом ведення війни – масове знищення мирного населення. Мільйони дітей, жінок, старих загинули під американськими та англійськими бомбами в житлових кварталах німецьких міст, не в якості побічних жертв, а як основні цілі авіанальотів. У 1945 році США застосували ядерні бомби не проти воєнних об‘єктів, але проти мирного населення Японії.


На сумлінні авіації союзників знищення тисяч і тисяч пам‘яток мистецтва та історії загальнолюдського значення не тільки в Німеччині, але також у Франції та Італії. Антигітлерівська коаліція порушила всі конвенції щодо поводження з військовополоненими. Для прикладу близько мільйона німецьких військовополонених загинуло в концтаборах на території Франції взимку 1945-46 рр.


Союзники не відрізнялися від Рейху гуманізмом, але значно перевищували його цинізмом. Свідчення цьому – Нюрнберзький процес. Треба віддати належне американцям і британцям, спочатку вони хотіли просто повісити захоплених ними німецьких керівників – зрозуміле, прагматичне бажання. Проте СССР наполіг на відкритому судовому процесі. Звинуваченням і суддями з радянського боку керував Андрій Вишинський – організатор процесів над «ворогами народу» в СССР у 20-х – 30-х рр.


Ці процеси є загальновизнаним беззаконням, фарсом і знущанням. Чи є підстава вважати іншим Нюрнберзький процес? В Нюрнберзі злочинці судили злочинців. Друга Світова війна – це бійка монстрів. Визволення від нацизму означало ще гірше рабство для визволених. Певне, монголи теж розповідали спаленій ними Київській Русі, що визволили її від половців. Проте, наші предки були розумніші за нас. Вони не вивішували монгольських прапорів на річницю перемоги на Калці, яка теж, до речі, трапилась у травні.


Дмитро Корчинський

helgisigurson
Автор

Вторая мировая, а для нас Отечественная - Махабхарата нашего времени: невозможно отмахнуться было, хотя очень поначалу хотелось властьпредержащим. И Бессмертный Полк - инициатива снизу, которую далеко не сразу поддержала власть. А теперь да, они это осознают как один из краеугольных камней в фундаменте политической нации.
PS

МарияЮрьева-въ
Автор

Очень интересно, что будет в подобном ролике про Украину. Часть общества у нас (исторически, плюс стараниями разных ОБ, ОПзЖ) тоже живет в схожей системе ценностей, с иконизацией всех причастных к «великому подвигу советского человека», причем весьма фанатичная часть. Будет непросто создать культурный (этический, ценностный) объединяющий концепт для Украины, при этом включив и этих людей, и «армавиров», а не устроить их «переселение» по польскому сценарию. Позитива добавляет то, что в у большинства все же формируется запрос на «что-то новое», хоть и без особой конкретики.

ishestora