Jaki jest najlepszy termin na zakup pszczół przez początkujących pszczelarzy ?

preview_player
Показать описание
📺 Cieszę się, że trafiłeś na mój kanał i jesteś zainteresowany tworzonymi przeze mnie materiałami. 😃

💪 Jeżeli chciałbyś mnie wesprzeć abym mógł dalej tworzyć interesujący kontent to możesz:

1️⃣ Polubić film.
2️⃣ Skomentować film.
3️⃣ Udostępnić go swoim znajomym.
4️⃣ Subskrybować mój kanał.
5️⃣ Obejrzeć bez przewijania i pomijania reklamy, które pojawią się przed i w trakcie filmu.

👍 Są to darmowe formy wsparcia, które pomimo tego, że nie kosztują Cię nic - wspierają mnie, mój kanał i pozwalają mi tworzyć ciekawe i interesujące materiały.

💰 Jeżeli chciałbyś wesprzeć mnie finansowo możesz tego dokonać na trzy sposoby:

3️⃣ Możesz dokonać przelew w dowolnej kwocie na konto:
Gospodarstwo Pasieczne "Miody z Wąchocka"
PKO BP, numer konta: 20 1020 2674 0000 2202 0175 7103
Koniecznie z tytułem wpłaty "DAROWIZNA".

👉 Pamiętaj jednak, że wszystkie publikowane przeze mnie materiały są całkowicie darmowe i nie wymagają żadnego wsparcia z Twojej strony. Będzie mi jednak bardzo miło jeżeli postanowisz wesprzeć mnie w dowolny i wygodny dla Ciebie sposób.

👀 Odwiedź także moje inne Social Media:

Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

00:10 - Wstęp
00:56 - Wrzesień
02:29 - Lipiec
03:18 - Czerwiec
04:14 - Maj
05:12 - Kwiecień
07:35 - Podsumowanie
04:55 - Na co zwrócić uwagę
09:01 - Planowanie

pszczelarz_z_wachocka
Автор

Świetne. Jestem zainteresowany hodowlą pszczół i uważam ten materiał za bardzo pomocny. Pozdrawiam

romanhunczak
Автор

06:50 to o mnie mowa xd
A wiec muszę wpierw popatrzeć i się poduczyć u innych z tego fachu ;)

kamilkruczynski
Автор

Super wykład, dobra pogadanka tylko jeśli jest adresowana do początkujących to proszę tłumaczyć pojęcia typu "ciało tłuszczowe, matka ztrutowiona, zimowa pszczoła" itd. Jak ktoś jest na początku tej drogo to dla niego abstrakcyjne pojęcia. Ja jestem na początku, mam ul i 30 tyś. koleżanek, zimują ok i czekam na taki wykład co nas nie zasypie pojęciami abstrakcyjnymi.

hqnykpt
Автор

Cenne wskazówki, jednak co do korzyści, wymieniłbym najpierw, nazwijmy to, moją (i pewnie nie tylko) filozofię w pszczelarstwie. Otóż według niej, priorytetem powinien być dobrostan pszczół. Potem długo nic a następnie dobrodziejstwa, wynikające z ich posiadania. To, co pszczoły przyniosą pszczelarzowi, powinno być bezpośrednim bonusem dla niego, wynikającym z jego umiejętności i troski o rodzinę pszczelą. Gdy ktoś zechce traktować swoje podopieczne w sposób, że to one mają niejako obowiązek dostarczyć walorów właścicielowi, temu nie wróżę jakiejkolwiek przyszłości w pszczelarzeniu.

bogdank
Автор

Witam, jestem, 🙂 Ja właśnie jestem obecnie z dylematem zakuupu pszczół. Porada bardzo cenna jeden tylko szkopół taki, że zrobiłem ule typu japońskiego. Dlaczego nie ramkowe ? bo to amatorska pasieka 2-3 ule, gdzie obsługa wg. wypowiedzi pszcelarzy jest zminimalizowana oraz koszty osprzętu również. Jeden z pszczelarzy sprzeda mi przezimowaną rodzinę w maju-czerwiecu, ale cały czas zastanawiam się czy taka przeprowadzka tych pszczół z ula ramkowego do pustego ula japońskiego jest możliwa? Oczywiście zachowam kanony zachęty dla pszczół smarując woskiem wnętrze oraz snozy. Czy jest duże prawdopodobieństwo akceptacji przez pszczoły nowego ula i rozpoczęcie zasiedlenia od zera? Co by pan poradził?

GURALEJ
Автор

5 października połączyłem dwie rodziny i dzisiaj zauważyłem kilka mateczników ale już otwartych. Proszę o jakieś wytłumaczenie w tej sytuacji. Czy podczas łączenia matka mogła zostać zniszczona a jeśli tak to co robić? Pozdrawiam

zbynek
Автор

Jak chcesz mieć trochę miodku dla siebie to przezimowany odkład jest trochę drożej ale w miodku się wróci , a czerwiec będzie taniej ale miodku to nie będzie. Pozdrawiam.

pasiekaumarka