Amerika Market Fiyatları - Hayrettin

preview_player
Показать описание
Sizlerden Amerika’da market alışverişi fiyatları ile ilgili çok soru aldım. Bu sebeple bir market gezisi yaptım :)

Videoyu sevdiyseniz, lütfen beğenmeyi unutmayın...

Yeni videolardan anında haberdar olmak için aşağıdaki linklerden kanallarıma abone olabilirsiniz ;

Hayrettin mobil oyununu aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz;

Tüm sosyal medya adreslerim ;

Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Sırf yorum yazmak için videoyu izlemeden, fikir yürüten akıllı arkadaşlar için bir açıklama gereği duydum; videonun amacı Türkiye-Amerika karşılaştırması yapmak değildir. Market alışverişi yaparken ortalama fiyatlar konusunda bilgi vermek içindir. Rakamları duyan herkes otomatik olarak TL’ye çevirdiği için, kolaylık olması namına karşılıkları yazılmıştır. Zaten yorum yapmadan önce videonun tamamını izleyen kişiler, videonun sonunda belirttiğim “bu fiyatlar bize TL ye çevirdiğimiz için pahalı gelebilir ancak burada yaşayan kişiler dolar kazandığı için böyle bir dertleri yok” şeklinde ki açıklamamı dinlemiştir. Ayrıca Amerika’ya gezmeye (yaşamaya değil) giderseniz kendi para birimimizi dolara çevirmek zorundasınız. Videoya bilgi açısından bakıp, boş muhabbet yapmayan herkese kucak dolusu sevgiler 😉

hayrettin
Автор

Birim fiyatı tl ye çeviremezsin. oradaki insanlar dolar kazanıyor tl kazanmıyor. makarna 3 dolarsa 3 tl gibi düşünmen gerekir.

Martell
Автор

TL ye çeviriyor onların kazandığı paraya göre hesaplasa

videoarsivim
Автор

Türk parasına göre çevirip "pahalı" demekte nebileyim 😃

ercantosyali
Автор

bu videoda tl nin ne kadar değersiz olduğunu anladım teşekkürler hayro

muhammetaksakal
Автор

Kardeş aldıkları paraya göre çok ucuz bence 👏🏻🙋🏻‍♂️

yukselkarvar
Автор

Amerikada Asgeri ücret kaç TL ediyor onuda hesapla bakalım reis.

luciferdayi
Автор

Asgari ücretleride yazayım ben Hayrettinciğim
ABD ----> 1300 $ ( 7800 tl )
TR 2020 tl ( 353 $ )

( 7 ay önce asgari ücret 353 dolar değerindeyken şuan 288 dolar )

abuzerkomurcu
Автор

o değilde TL'nin hiç değeri yok ufak bir hesap yaptım merkete 200 dolarla girsen istediğini alıp çıkarsın bizde 200 TL ile girsen 10 ürün alıp çıkarsın oda kaliteli bir marka değil tabi bilinmedik markalarda alırsın o 10 ürünü

Alpgzierg
Автор

TL ye çevirmesine rağmen birçok ürünün Türkiye' deki fiyatlardan uygun olması...

mekanikerr
Автор

2:32 şekerin kilosu burada 4.50 ₺
2 kg 9.00₺ orada 1.800 gram 1.97$ burda pirinç 12 13 ₺ orada bedava mk bide tarım ülkesiyiz

Kriptografi
Автор

3 pringles 5 dolar mı? biz burda 1 tanesini 15tl'ye zor alıyoruz bu nasıl birşey amk

berke
Автор

2:18 Arkadakinin market arabası bizim asgari ücretten fazladır :)

EmrOzer
Автор

HAYRETTİN NE ZAMAN BEYİN GÖÇÜ ENGELLEME VİDEOLARI YERİNE ÖZÜNE DÖNECEKSİN ?

kadirgoren
Автор

Yalnız onların aldığı para dolar olarak hesaplasaydin daha iyi olurdu onlara göre fiyatlar gayet ucuz oluyor

emircalskan
Автор

Yani adamlar yüz dolara evin market alisverisini yaparken biz üç yüze yapıyoruz farkı anlayın

ibrahimdonmez
Автор

keşke tl ye hiç çevirmeseydınız bağzı insanlar yanış hesap yapa bilir

kaanbaydogan
Автор

10 yıl sonra bu video ya gelip "aga dolar 5 lirayken güzel zamanlardı" yazcam

benbildik
Автор

10:40 Keşke bunu videonun başında söyleseydin de linç yemeseydin

cokmutsuzum
Автор

*Türk Lirası karşılığına göre pahalı demek nasıl bir süper zekalık Hayrettin! Bravo! Videonun başında bilmeyip hemen TL'ye çeviren arkadaşlar için bilgilendirme yapsan "Burada insanlar dolar ile kazanıp alıyor dostlar, kur ile çarparsanız saçmalık olur" desen daha iyi olmaz mıydı?*

CenkKahramanerTV