Мандзюк: історія Закарпаття | комік+історик @selerochka

preview_player
Показать описание
купити квитки на "Золоті стендапи" Фелікса в Києві:

кланяємось мережі інноваційних коворкінгів Києва BeeWorking за те що пустили знімати і даруємо глядачам знижку 20% на всі тарифи по промокоду «felix» на сайті:

підтримати, придбавши додатковий контент на patreon:

підтримати через monobank'у:

оформити спонсорство на ютубі:

підтримати нас кавовим донатом:

підтримати разовим донатом на monobank:
5375414119512696

підтримати разовим донатом на приват24:
4149499310324528

якщо бажаєте підтримати криптою, валютним переводом, запропонувати інтеграцію або ще щось, пишіть на пошту:

аудіоверсія на різних платформах:

інста Фелікса:

інста Євгена:

інста Лери:

телеграм-канал Євгена про історію:

тікток проекту:

комік Фелікс Редька + історичний мотиватор Євген Мурза легко та невимушено спілкуємося про минуле в авторському подкасті "комік+історик".

у цьому епізоді наш гість — комікеса Валерія Мандзюк. разом з нею ми спробуємо дослідити історію її рідного Закарпаття. згадаємо про відносини з мадярами, замки, Карпатську Україну, Довбуша, Августина Волошина і багато іншого.

зручні таймкоди:
0:00 інтро
0:32 особливості регіону
3:04 мадяри
6:49 жебраки з Сум
8:45 Австро-Угорщина
14:41 історії про замки
17:57 міжвоєнний період
26:50 розділ Чехословаччини
32:10 боротьба за незалежність
46:39 повернення в Україну
49:49 підсумок

звук записали завдяки онлайн-журналу "ЦУКР":

#подкаст #закарпаття #історіяукраїни #лерамандзюк
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор


нам дуже важлива підтримка, бо ванючій капіталістичний світ змушує шукати гроші, щоб робити такий класний контент.

komikistoryk
Автор

Всі молодці! Дуже цікаво і приємно слухати молодих людей на рідній мові.
Я з Луцька, зараз на Донбасі 72 ОМБР. Слава Україні!

Serhi-vs
Автор

Мій дідусь, який прожив 96 років і застав все те в рідному селі (від австроугорської імперії до вільної України) завжди казав що при Чехословаччині було найкраще жити. Ніхто не утискав, мали своїх людей в парламенті, молодь їздила вчитись до Праги, інвестували багато в Закарпаття. В нас в районі побудували залізницю тоді (вузькоколійку). А далі все накрилось мідним цундравим тазом як прийшли москалі

dtsubera
Автор

на захист Карпатської України були висунулись добровольці з Галичини на чолі з Р. Шухевичем! Але через нестачу зброї довго не могли боронитись, це ще мій дід розказував, про формування добробатів із Прикарпаття для допомоги Карпатській Україні.

gora
Автор

Дуже вітаю таки проекти, коли нема розділення на захід та схід, а навпаки вивчяється історія кожного регіону України.
Хай квітне український ютуб.

amivffz
Автор

Дякую. Круто !!! Я з Дніпра, зараз мешкаю в Ужгороді. Дуже засмучуюсь через те, що якби не війна, то я мабуть ніколи не побачила це файне місто . Полюбила я Закарпаття ❤🇺🇦

ТатьянаМельниченко-яч
Автор

Я із Закарпаття. Моя мама, най спосиває з Богом, вчилася в школі ща часів Чехословаччини. Їй було вже ща 80 років, а вона пам'ятала та читала нам, дітям та онукам, такий віршик: Стньо- жовта барва- то є наше знамє. Ко русин- пуд него стань, Вітцізнину свою хрань! Мадяри такого не навчали.

СветланаМакаренко-чэ
Автор

Дуже дякую за цей випуск! Як харк'вянка я взагалі нічого не знаю про Закарпатьску область. Минулого літа вперше побувала в Мукачево і в Ужгороді. Думала там якись живуть любителі угорського світу - але нікого такого не побачила. Напевно такі є, як в Харкові прихильники путіна, але все ж - звичайні українські міста, звичайні українські люди.
Нам взагалі треба гарненько перемішати всю Україну, робити якісь безкоштовні тури за рахунок держави і возити українців зі Слобожанщини і Донбасу в Закарпатьску область, в Франківськ, в Львов і навпаки! Щоб побачили що ми всі - українці, схожі один на одного!

Pavotw
Автор

Моя 19 річна тітка ( старша сестра мами) із Закарпатського села, виїхала у Чехію в 1919р. служити в сім'ї односельців. Доглядала їхніх дітей.
Через кілька років і вийшла заміж за місцевого молодого пана. У них народилося дві доньки і один син. Жили і працювали в Чехії. Тітка з чоловіком відвідали багато країн світу. У віці 70 років побували в Австралії.
Вже більш як 10 років вони спочивають в засвітах.
Цікаво, що коли їдемо до їх дітей, яким вже понад 70, вони спілкуються з нами чеською, а ми своєю, майже без перекладача.🙂

marishel
Автор

Дивлюся вже 2 виписук прям із задоволенням і захопленням нашою історією. Дуже шкода, що в школах дуже мало істориків, які б так розповідали і вчили молодь.

МартаСитник-рр
Автор

Захоплююсь знаннями Євгена, захоплююсь його любовью до історії, до України! З такою цікавою подачею історичних подій, фактів ви закохуєте людей в історію України, підіймаєте самосвідомість, ідентифікуєте національну приналежність. Це те, що зараз українцям необхідно як повітря. Дякую за Вашу роботу, та роботу всієї команди! Ви є гордістю Сумщини!

АринкаМалинка-гн
Автор

Мушу прокоментувати із спогадів моїх За Чехо-Словаччини будувались масово школи і лікарні в Закарпатті. По селам ходили "рекрутери" і шукали здібних діточок, слали їх в гімназії в Чехії, а сім’ям виплачували компенсацію за те, що забрали робітника із сім’ї. Велику увагу приділяли писемності серед незаможних верств. І так, дуже багато закарпатців в той час їздили в країни Південної і Північної Америки за заробітками

TarasKeshelia
Автор

Особлива подяка за цей подкаст. Я родом з Закарпаття, а саме з Хустського р-н с.Олександрівка
Моя бабуся розповідала, що за правління Чехословаччини їм жилося ліпше всього бо чехи багато для її села робили і була свобода. А от при мадярах жилося найгірше. Бабуся розповідала, що мадяри були особливо жорстокі і навіть не дозволяи селянам ходити в суботу на богослужіння і вона будучи маленькою дівчинкою часто отримувала палкою по спині від «смотрящих» за те що відвідувала суботні богослужіння

ГаннаВолошина-то
Автор

Нормально вже історик шуткує, що комік регоче:)

Ur-quan
Автор

Дякую за цю розповідь.
У 2013м був у Закарпатті, зайшов у крамницю сувенірну, привітався Слава Україні! Крамар промовчав, потім сказав зравствуйтє.
Слава Україні!

Ukrainedesa
Автор

Євген - носій такої кількості і такої інформації, що ці підкасти треба в школі показувати! Більше випусків з зірками з усіх куточків України. Чекаю одеситів на підкаст, цікаво, що Євген розкаже про Одесу до 1794 р.

falcon_Y
Автор

Дякую. Таку подачу історії України потрібно викладати в школі!!!

gezellig_s
Автор

За чехів Ужгород був у своєму розквіті, і вся центральна частина була побудована при них, за що я їм безмежно вдячна. Зараз маємо тижні чеської культури і це прекрасно. Взагалі Закарпаття - це шалений і чудовий мікс. ❤❤❤❤

dracarys
Автор

Круто. Якщо це ідея коли гість має коріння з якогост регіону, то це концепція супер.

юрійновак-ъф
Автор

Як з'явився цей канал, ставився з пересторогою щодо якості контенту, зараз переглядаю всі відео.Дуже круто!

andriypt