Стан демократії в СРСР: вибори існували, але які?

preview_player
Показать описание
Вибори в СРСР дійсно існували, але це не було ознакою демократії, адже їхня специфіка вказує зовсім на інше.

ПриватБанк 💳 5168 7574 1861 1598

“Історія Без Міфів” – це популярний канал про минуле України та світу без прикрас і фальсифікацій. Експертами наших програм є фахові історики (доктори й кандидати історичних наук, професори, доценти, співробітники наукових інститутів та історичних музеїв), кожен із яких є спеціалістом із конкретної проблематики. Тематика випусків охоплює всі періоди та висвітлює широкий спектр питань: політична, військова, економічна історія, історія міжнародних відносин, історія культури, мистецтв і спорту, біографії видатних особистостей.
Мета нашого проєкту – спростування антинаукових міфів, фейків і стереотипів про Україну та українців, поширення суспільного інтересу до історії, гордості за славетне минуле, перемоги й досягнення українського народу, сприяння консолідації українського суспільства, формування позитивного іміджу України й українців.
Щотижня на каналі виходять 2 нових відео: в середу "Історія без міфів" о 14.00 та в суботу "10 запитань історику" о 12.00.
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Так ви розповідаєте очевидні речі, але не всі їх розуміють, ви робите потрібну справу, дякую вам за це, інакше, якщо не роз'яснювати людям навіть елементарні речі, вони не навчаться розуміти складні речі. Вітання з Одеси! Зичу вам успіхів і наснаги! Слава Україні!

maxkraft
Автор

Батьки розповідали, що на вибори в магазини завозили продукти, яких в повсякденні не було.

OLEG
Автор

Поголовний одобрямс, партія леніна і сталіна ніколи не помилялась....майжє🤣🤣🤣🤣 Дякую Вам за гарну роботу, пане історик.

ВіталійРибанюк
Автор

В селах на вибори до дільниці, а це частіше було в клубі, привозили атолавку. Там люди могли придбати пиво, морозиво, лімонад... то на вибори сходилось все село.

algrin
Автор

Цікавий факт — моя мама брала участь в організації виборів іще комсомолкою. То там було стандартне питання про підтримку блоку комуністів і безпартійних і всі були за на дільниці. Каже, раз хтось один був проти, але вибори були настільки таємними, що швидко вирахували самотню бабцю, в якої в домі (наша дільниця до масової забудови багатоповерхівками була міським приватним сектором) протікав дах. То казала, що бабці полагодили дах і досягли 100% на наступних виборах :D

Zvenygora
Автор

Пам'ятаю добре я ті "вибори".

ВолодимирМиколаєць-нж
Автор

Але ж чиновники і політики у всіх "совєцких" республіках були ставлениками кремля, місцева влада походила з москви, а московити владу обирали, якщо не голосом, то мовчазною згодою.

Viktor_Uman_
Автор

СРСР - країна штучного дифіциту та безкінечних черг, політичних вбивств (Алла Горська 1970, Володимир Івасюк 1979, Василь Стус 1985), ефективного закопування коштів у землю.

ruslangrach
Автор

Ще і писали транспоранти, що "народ і партія - єдині", а у "буфетах" тоді продавали "дефіцит".

ВасильГорбовий
Автор

До яких 17.00??? Нас школярів посилали ще з 12.00 по квартирам і будинкам до тих хто не прийшов . І ми несли бюлетені. Просили і вимагали підписати

СергійСобан
Автор

Интересно, а где -то выборы не туфтят...

blumenshtok
Автор

Перші мої вибори були в армії, вишикував замполіт батальйон, провів інструктаж:
-Заходите в кімнату, берете зправа від входу бюлетень і кидаєте його в урну, нічого підкреслювати не треба, все що треба вже підкреслено, в кого в руках побачу ручку, поломлю руки.

ruslanwodowiz
Автор

Я на таких выборах пионером ещё стоял возле урны с бюллетенями … 😂 это чистый цирк … я возьми и задай вопрос - а за кого голосуют эти люди …. Ответ был такой - ты что против советской власти😂 я конечно в свои 11 или 12 лет заткнулся на всякий случай ))

Думайсам-зн
Автор

Была от них польза. Я с мамой ходил, так там можно было дефицита прикупить. 🙂

viktorredkin
Автор

А ще мотивували людей приходити на вибори дефіцитом, яким торгували прямо на дільницях

АннаБойчук-хб
Автор

Ну почему подтасовывались? Просто люди не особо ходили голосовать. А ещё вы не упомянули, что на так называемых выборах была одна кандидатура

nick.sadovyy
Автор

ага і голосів всього 300 а нарахували голосів 1000 це так на приклад )

xarxus
Автор

Ви явно не в темі: голосувати йшли якнайраніще (щоб купити вкусняшки), школярі з урнами і вчителя посилали додому до неходячих і просили тих проголосувати, намагались, щоб якнайшвидше всі проголосували, щоб виборча комісія пішла додому, бо назавтра на роботу. Дільниць було багато, виборців ні. Ось і весь секрет.

olgalytvyniuk
Автор

Демократия, товарисчи! Даёшь революционную бюрократию! Сменяемость власти - пережиток царизьма капитализьма!

dude
Автор

Які "вибори" ! Яка..демократія ? Шо ти несеш ? СССР- це була тоталітарна держава, ніяких виборів..не було. Намічені люди проходили далі до влади !

buchholzsergej
join shbcf.ru