Jakie obligacje skarbowe wybrać w 2024 r.? Obejrzyj, zanim kupisz! [kalkulator]

preview_player
Показать описание
Od początku 2024 roku Polacy ulokowali w obligacjach kwotę ponad 10 mld złotych. Czy warto do nich dołączyć? Czy na obligacjach skarbowych można stracić? Warto w nie inwestować, czy lepiej trzymać oszczędności na lokacie? A jeśli już zdecydujesz się na zakup - to którą opcję wybrać? W tym filmie rozkładamy obligacje na czynniki pierwsze i szukamy odpowiedzi na pytanie - czym kierować się przy wyborze obligacji w 2024 roku. [Marka własna]

▼▼▼
#MarkaWłasna
▼▼▼
🍿 OBEJRZYJ JAKO NASTĘPNE:
Gdybym zaczynał inwestowanie od zera w 2024, zrobiłbym to…

👉 Koniec wzrostów w 2024 r.? Jak pomnożyć kapitał w 2024 r. i w co inwestować? [+ wyniki portfela]

👉 10 kroków - skuteczny plan dla Twoich pieniędzy

00:00 Wprowadzenie
00:20 Czy Polacy inwestują w obligacje?
00:38 Inflacja a obligacje
02:06 Po co mi obligacje z zyskiem na poziomie 3% lub 4%?
02:35 Czy sprzedawać stare obligacje i kupić nowe?
04:17 Jakie koszty poniesiemy przy sprzedaży starych obligacji i kupnie nowych?
05:12 Czy wyższe oprocentowanie nowych emisji kompensuje straty wynikające z wcześniejszego wykupu?
05:28 Jak policzyć, czy zmiana się opłaca?
07:37 Jak sprawdzić, czy zmiana obligacji na takie oferujące wyższy procent kompensuje stratę wynikającą z wcześniejszego wykupu?
08:07 Czy obecnie zmiana obligacji na inne przyniesie korzyści?
09:58 Jak inflacja wpływa na zysk na obligacjach indeksowanych inflacją?
10:38 Jak zmieniała się inflacja w ostatnich latach?
11:30 Kiedy zmiana obligacji na inne może mieć sens?
13:17 Czy lepiej kupować obligacje antyinflacyjne czy obligacje o stałym oprocentowaniu?
13:55 Przykład: EDO kontra TOS
14:52 Jak interpretować spadek inflacji w kontekście obligacji?
15:22 Jak policzyć, co się opłaca?
16:56 Co się stanie, gdy inflacja będzie wyższa?
17:42 Moje wnioski - w które obligacje warto inwestować?
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Wow. Świetny kalkulator, dziękuję bardzo. Właśnie ostatnio się nad tym zastanawiałem.

genek
Автор

17:42 wystarczy obejrzeć te podsumowanie

Kamilione
Автор

Widzę że zmieniliście zdanie co do tej kwestii.

Jesienią zeszłego roku poruszałem ten temat u Was na blogu. Wówczas pisaliście, że wolicie indeksowane inflacja bo nigdy nie wiadomo co będzie z inflacja i lepszy spokój niż kilka punktów procentowych więcej.

Też obstawiam, że TOS da więcej🙂

remigiuszwojtowicz
Автор

Ostatnio znalazłem stronke (obliczobligacje - tak sie nazywa) gdzie jest kalkulator obligacji skarbowych z najnowszymi danymi można wybrać konkretną obligacje ustawić swoje kryteria a kalkulator liczy nam potencjalny zwrot z inwestycji super sprawa polecam.

funnypolishclips
Автор

Dziękuję za prowadzenie za rączkę. Fortecę mam ale kuca bomba mało czasu.

annamaria
Автор

Po pierwsze jakość na miarę FBO, po drugie idealny czas na publikację! Dziękuję :)

ukaszwozniak
Автор

Po rezygnacji z tych wszystkich tarcz, przywróceniu vat na żywność i wyższych stawek za energię mam wątpliwości czy uda się utrzymać inflację na obecnym poziomie🤷

mateuszkaczmarek
Автор

A jeśli jestem przed zakupem obligacji i załóżmy że chcę kupić indeksowane inflacją.. to lepiej rozłożyć to po kilka obligacji na miesiąc, w odstepie co kilka miesięcy (np. raz na kwartał)? Czy pakować wszystko w jedenym miesiącu?

Maro
Автор

Jak juz mowią ze to ze inflacja teraz spada to banki są zgodne co do analizy ze pod koniec tego roku podskoczy do 4-4, 5%.
Ja jestem zdania ze obligacje EDO to taka inwestycja ktorą kupujesz i nie zastanawiasz sie ani nie spekulujesz co bedzie. Lezy i sie nie zastanawasz.

michach
Автор

Uwielbiam Was oglądać obu.( razem i osobno 😊) Widać ogromna wiedzę i przede wszystkim pasję i radość z przekazywania informacji.

slawekb
Автор

17:06 Jakim cudem przy inflacji 6% obligacje TOS oprocentowane 6, 4% dadzą lepszy wynik niż EDO, które w tym scenariuszu będą miały oprocentowanie 7, 5%, a w pierwszym roku 6, 8% ?!!!

m
Автор

Do pełni obrazu zabrakło porównania EDO vs COI vs TOS, ale i tak materiał świetny, a z użyciem kalkulatora można wszystko policzyć. Warto podkreślić, że w przypadku EDO i TOS następuje kapitalizacja (czyli nie są wypłacane odsetki i nie jest naliczany podatek po roku, tylko na koniec okresu)

mrozek
Автор

Super materiał. Duża dawka konkretnej wiedzy. Chcemy więcej materiałów tego typu. Proponuję nagrywać materiał przy zmianie stóp procentowych tak, aby aktualizować sytuacje i ewentulanie dostosować taktykę na inwestowanie w te aktywa.

rewo
Автор

I właśnie dla takich tematów tutaj jestem!
Akurat liczyłem dokladnie to samo kilka dni temu i uwzględniając wszystkie te detale wyszlo mi ze wole trzymać swoje dziesięciolatki zeby pracowala wieksza kwota i nie zapłacić kary za przedwczesny wykup. Czytalem artykul na jakiejś stronie na ten temat ale tam nie uwzglednili wszystkich tych detali o których mówicie np pracowania całości kapitalu bez corocznego odliczania podatku belki w edo

Karol-tsbb
Автор

Uważam, że inflacja da jeszcze o sobie znać, może nie tak radykalnie jak okolice 20 % ale jeszcze da nam ona popalić, chociażby z powodu przywrócenia VATu na żywność, mającym nastąpić uwolnieniu cen prądu, więc myślę, że jak ktoś już ma trwające EDO, to niech one sobie pracują. jeśli będziemy co jakiś czas zrywać obligacje po to, żeby kupić inne, to jak procent składany ma się rozpędzić ?

youtubermcgregor
Автор

Brawo Pani Kasiu...dziękuję za cenne informacje. Dzięki Wam zainwestowałam 2 lata temu w IKE i przy tym zostanę. Pozdrawiam 😊

GinaTopGun
Автор

Bardzo dziękuję za merytoryczny odcinek. Super pigułka wiedzy.

Wojciech_Zielinski
Автор

Film, którego potrzebowałem. Idealny moment, dziękuję :)

muadib
Автор

Kupiłem 250 obligacji w październiku 2023 10-letnie EDO (7, 25% pierwszy rok, kolejne 1, 5% + inflacja), nie wiem czy opłaca mi się je trzymać, ktoś coś doradzi?

rwojciechowski
Автор

Dziękuję. Materiał czasowo w punkt, bardzo pomocny, a inflacja spada...

hajdaba