PANEWKI ze ŚWINI ? JAK DALEKO POJEDZIEMY ?

preview_player
Показать описание
Panewki ze Świni a dokładnie ze słoniny, to legenda sięgająca głębokiego PRL, zatem postanowiłem sprawdzić z ekipą, czy faktycznie w sytuacji krytycznej chociaż na chwilę słonina może zatąpić panewkę w silniku! jeśli takie pomysły ci się podobają, napisz swoją propozycję, aten film podaj dalej!

Koniecznie wpadnijcie zbić pionę i zobaczy fajne moto wydarzenie na Moto Show Bielsko-Biała
--------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------

Poniższe linki są linkami afiliacyjnymi.

---------------------------------------------------------------------------------
STREFA OKAZJI I PROMOCJI Allegro dla widzów M4K
-------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------
Niezawodne Mierniki Prodig-Tech
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Szukasz tanio ubezpieczenia? Koniecznie zajrzyj na MUBI.PL
specjalnie dla widzów M4K przygotowano ofertę za zakup dowolnego OC wraca na twoje konto 150 zł + 2000 zł za polecenia
------------------------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------------

WBIJAJ SPRAWDZIĆ NASZE NARZĘDZIA I WYPOSAŻENIE WARSZTATOWE, KTÓRE MAMY W M4K GARAGE
------------------------------------------------------------------------------------------------

OBSERWUJ MIŁOŚNIKÓW 4 KÓŁEK NA:

Szukasz dobrych części tuningowych do swojego auta? Zajrzyj koniecznie do ekipy FMIC
------------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------------

Meble warsztatowe których się nie powstydzimy :)
------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------

CHCESZ OTWORZYĆ Z NAMI WARSZTAT M4K GARAGE?
-----------------------------------------------------
WARSZTATY M4K GARAGE sprawdźcie co u nich:
-----------------------------------------------------

WSPÓŁPRACA
KONTAKT dla widzów
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Tak siedzę sobie dzisiaj w niedzielę handlową w pracy u mojego syna i oglądam mk cztery garaż. Uchachałem się setnie podczas uzbrajania silnika Astry w skórkę ze świnki, Amina Łukasza była bezcenna podczas całej operacji podmiany panewek oraz testów i potem. Przypominała mi moją minę podczas przymusu zjedzenia szpinaku z żółtkiem jak byłem małym chłopcem. Pozdrawiam całą ekipę.

marekkusal
Автор

Za moich dziecięcych lat Tata kupił Fiata 125p kombi i pojechaliśmy pierwszy raz na wakacje Ok 800km i po powrocie silnik byl naprawiany i panewki korbowodowe były z paska skórzanego okazało sie. Pozdrawiam.

bartoszc
Автор

Bardzo ciekawy test. Od razu było wiadomo że to nie ma prawa działać. Pozdrawiam serdecznie całą ekipę M4K oraz wszystkich miłośników.

Daniel..
Автор

Myśle że w micie o słoninowych panewkach chodziło o skórę taką jaką jest np.pasek do spodni

wiletto
Автор

Miało racje bytu i mogło działać tylko trzeba zrobić smarowanie tak jak ma panewka i wiedzieć z której części świni jest najlepsza skóra może też trzeba tą skórę przygotować jak do np. paska lub innej części garderoby.
i co najlepsze kiedyś świnki były karmione o wiele inaczej więc skóra była grubsza i wytrzymalsza jak na tych paszach co dziś jedzą.
Jeśli mowa o rajstopach zamiast paska alternatora to działa ponad 200 km na takim zrobiłem.
Panewki z drewna mogą działać tylko też trzeba zrobić smarowanie i odpowiednio suche drewno dębowe lub z jakiejś dawnej jabłoni bo jest odporne na ścieranie bardziej jak te drewno teraz.
Pozdrawiam.

buggy._td
Автор

Mięsny wóz, mięsny wóz, jeszcze będzie on nas wiózł!

koprolity
Автор

Pogromcy Mitów byliby z Ciebie dumni Michy. Pozdrowienia

marcinrumianowski
Автор

jakieś 45 lat temu jako młodziak byłem świadkiem dorobienia i założenia panewek z tekstolitu do starego Moskwicza 407 przeznaczonego na giełdę. Samochód zanim się sprzedał normalnie jeździł sporo kilometrów. Bardzo jestem ciekawy jaka była finalna żywotność tych panewek. A co do łożysk z drewna to drewno TEKOWE faktycznie stosowano w przemyśle stoczniowym jako ułożyskowanie wałów napędowych śrub okrętowych.

piotrmarcin
Автор

Skórę że słoniny zakładano na wytarte panewki.
Mówił mi o tym wujek który jeździł samochodem Lublin w latach 60tych, pracował w STW (spółdzielnia transportu wiejskiego)
Po sąsiedzku była masarnia z której brano skórki słoniny. Nakładki ze skóry starczały na 2 dni jazdy, czasem tydzień.
Tyle że wtedy silniki nie miały dużej mocy a wszystko było duże, panewki, czopy na wale, i był mały nacisk jednostkowy na 1cm2 takiej panewki.

Zupelnienikt
Автор

Z tego co wiem to te panewki z drewna były robione do łożyskowania wału śrubowego który był smarowany wodą oraz prędkość obrotowa takiego wału była na poziomie max 150 obr na min. Nie wydaje mi się żeby to w aucie się sprawdziło😅.

gruszka
Автор

Owszem na statkach i okrętach stosowano z teku. Tylko jest mała róznica między silnikiem auta i okrętowy. Są to obroty. Tam gdzie w aucie mamy jałowe na statku są marszowe.

iowa
Автор

W latach osiemdziesiątych pracowałem jako mechanik przy Kamazach pod panewki przy remoncie silnika oczywiście nie wymienionych podkladalo się kalkę techniczną

MedicareGalenica-yv
Автор

Michu. W tej legendzie nie chodziło o skore świni tylko o normalny pasek skórzany jaki w spodniach się używa 😂😂😂.
Ten patent działa na 100% bo wielokrotnie jak jeździłem ciężarówka na Rosję to tak ich kierowcy awaryjnie naprawiali silniki. Miska w dole, szklanka bimbru obok i słonina do zagryzienia dla mechanika
Masz moja gwarancje ze dojedziesz na tym patencie to najbliższego monopolowego i wrócisz na imprezę.
Pozdrów od „old School Driver” Jezman 👍🏻👍🏻👍🏻😜😜😜

jaroslaww
Автор

Mam książkę pod tytułem Poradnik automobilisty z 1932 roku chyba, gdzie patent że słoniną jest opisany. Parę innych również między innymi słoma w oponę jak złapiemy kapcia, jabłko zamiast kondensatora i mój ulubiony żaba zamiast kondensatora

rumcajs
Автор

Panewki z drewna z drzewa akacjowego lub debowego(twardego drewna)mają rację bytu gdyż w rolnictwie były montowane seryjnie w maszynach rolniczych np:talerzowkach nim wymyślono łożyska do nich Sprawdzić może się w niskich obrotach przy dobrym smarowaniu wtedy drewno nie spali się w wysokiej temperaturze Najlepiej sprawdzi się tam gdzie można zastosować smar typu towot lub wazelina techniczna Możecie sobie to sprawdzić

marcink.
Автор

A może spróbować zrobić ze skórzanego paska ?

maciejmaciejewski
Автор

Idealny moment żeby jeszcze dolać motodoktora na stykająca panewkę 😅😅😅

artursadsad
Автор

Tak się robiło, żeby dojechać Jeemsem z Unry w latach powojennych i chodziło o zastąpienie jednej wybitej panewki a nie zaordynowanie kompletu (co zresztą słusznie zauważyłeś) . KIerowca na ziemiach odzyskanych brał na pakę beczkę oleju, beczkę benzyny, pepeszkę pod siedzenie, wiaderko amunicji i w drogę . Sam sobie sterem i okrętem . To była odwaga, bo jak coś mu się zepsuło to stał w lesie aż nie naprawił a jak nie naprawił to go wilcy w lesie albo pozostałości band dopadli . Pozdro .

ludwikkonwicki
Автор

19:30, po za dębem sprawdziłbym tzw. black ironwood (Krugiodendron ferreum), a najelepiej (wiem, że to sporo roboty) sosna vs dąb vs black ironwood, to było by coś... Chociaż z tym black ironwood może być ciężko żeby sprowadzić, ale są też inne podobne, które też określają się mianem ironwood, albo po prostu mają wysoką gęstość, które mogą się lepiej nadać niż dąb. Pozdrawiam

lamerekeklerek
Автор

może ze świni bezpośrednio nie dało rady, ale z twardej skóry, np jak kiedyś pasy wojskowe były. :) no i się spóźniłem z pomysłem. A panewki z drewna to raczej nie toczone z klocka tylko takie listewki gięte na gorąco pod parą ze słojami wzdłuż.

qra
welcome to shbcf.ru