SZYBKOWIĄŻĄCA WYLEWKA SAMOPOZIOMUJĄCA 417

preview_player
Показать описание
SZYBKOWIĄŻĄCA WYLEWKA SAMOPOZIOMUJĄCA 417 to uniwersalny podłogowa warstwa wyrównawcza. Łatwość stosowania oraz gładka powierzchnia to najważniejsze cechy tego produktu. Jest świetnym rozwiązaniem do wyrównania powierzchni podkładów cementowych, betonów i jastrychów. Bardzo dobrze sprawdza się na ogrzewaniu podłogowym wodnym. Zawiera dużą ilość włókien zbrojących. Produkt docenią wszyscy wykonawcy oraz domowi majsterkowicze dzięki bardzo dobrym cechom użytkowym, takim jak możliwość wchodzenia po 3 godzinach, układanie płytek po 18 godzinach i zakres grubości, który wynosi od 2 do 50 mm.

KROK PO KROKU
1. Przygotowanie podłoża
Wszystkie podłoża powinny być nośne, stabilne, oczyszczone.
2. Gruntowanie
Następnie należy przystąpić do gruntowania, wybór gruntu zależy od stanu i rodzaju podłoża. Tradycyjne wylewki cementowe zagruntować środkiem EXPERT 6 lub GRUNTOLITEM-W 301. W przypadku gładkich betonów zaleca się je pokryć środkiem GRUNT KONTAKTOWY 307. Grunt ten zawiera kruszywo kwarcowe i stanowi idealny podkład pod wylewkę. Każdy grunt należy pozostawić do wyschnięcia i związania: ok 24 godzin.
3. Dylatacje
Nie zapomnijmy o dylatacjach, które należy wykonać przed wylewaniem
4. Wyznaczenie poziomów.
Ważne jest określenie poziomu, do którego ma być wylana wylewka. Można to wykonać za pomocą kołków rozprężnych z wkrętami, których główki wyznaczają poziom wykonywanej warstwy.
5. Mieszanie
Suchą mieszankę należy zarobić z odpowiednią ilością czystej wody na 25 kg masy, mieszając mieszarką. Czas mieszania mechanicznego powinien wynosić 2-3 minuty. Po krótkim dojrzewaniu wylewki należy ją ponownie wymieszać. Produkt musi mieć jednolitą konsystencję.
6. Wylewanie
Prace zaleca się rozpoczynać przy ścianie najbardziej oddalonej od wejścia do pomieszczenia i prowadzić pasami o szerokości ok. 40 cm. W przypadku cienkich warstw zaleca się wylewkę rozciągnąć pacą.
7. Odpowietrzanie i poziomowanie
Wylewkę należy odpowietrzyć za pomocą wałka kolczastego. Dzięki tej czynności nadmiar powietrza zostanie z wylewki usunięty, a jej struktura będzie mocniejsza\
8. Dalsze prace
Prace należy prowadzić bez przerwy, aż do pokrycia całej powierzchni podłogi w pomieszczeniu. W optymalnych warunkach na 417 można wejść po 3 godzinach od wylania. Przyklejanie płytek można wykonywać po 18 godzinach schnięcia.
9. Pielęgnacja
Świeżo ułożoną masę należy chronić przed przedwczesnym wysychaniem poprzez ograniczenie ogrzewania, zabezpieczenie przed bezpośrednim nasłonecznieniem, przeciągami, itp.

======================================================
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Nie umiem tego wylać... Wylałem od 5-10mm ale po 4 minutach wylewka zaczynała schnać i bieganie wiele nie pomogło... Zostały ślady po jeżu i po poziomicy. Całość wylana do 15 minut + 10 minut poprawki i odpowietrzanie. Wyszły dołki na 5mm - pewnie nie dolałem środka i ok ale przy brzegach zgrubienia itp. Miejscami jak się wylała tak zaczęła wiązać.
Wylałem na drugi raz w 10 minut kilka worków z większą ilością wody - 8l na worek 25kg i jest dużo lepiej ale dalej wiązała bardzo szybko. Jak dla mnie to się nadaje na 4m2 a nie 20m2 bo samo wylanie tego zanim zacznie wiazać nawet jadą na 2 mieszadła i 4 wiadra jest dla mnie nie wykonalne. Atlas SMS30 spokojnie ogarniam i wychodzi lustro a ta by była ok gdyby nie ekstremalnie szybki czas wiązania...

Misieq
Автор

Kreisel ma świetne produkty, wczoraj zrobiłem wylewkę pod brodzik i po 2h już można było po nim chodzić, tylko zastanawia mnie jedno - położyłem brodzik, żeby sprawdzić czy wysokość jest dobra i tak leżał z 20-30 min, jak go podniosłem, to pod spodem był wilgotny - rozumiem że wylewka paruje dość mocno ze względu na swoją charakterystykę? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji i to jest tak jakby moja ostatnia opcja, stąd pytanie :)

nnnn
Автор

Witam serdecznie.
Mam pytanie. Czy gdy zabraknie mi wylewki to czy mogę po kilku dniach dolać drugą warstwę?

GrzegorzBaszczak
Автор

Czy te włókna nie są szkodliwe dla zdrowia? Przy chodzeniu lub przy jej zrywaniu? Czym najlepiej zagruntować podłoże przed wylaniem aby nie odparzyła?

piotras
Автор

Jaki jest wymagany czas wysychania wylewki zanim ułożymy panele laminowane lub drewniane?!
Brak informacji w karcie produktu, niestety.

arkadiuszk.