Податкове резидентство України: залишатися не бажано виходити. Розставляємо коми.

preview_player
Показать описание
Які підстави для набуття та виходу із податкового резидентства?
Які ризики та можливості у разі поєднання резидентств двох країн?
ВІдповіді на часті запитання українців, які опинились в такій ситуації.

🔰Ефір підготовлений та виходить в ефір за інформаційної підтримки нашого юридичного партнера Адвокатського Об’єднання V.I.Partners.

🔰 Часомітки:
00:00 Вступ
05:56 Ознаки українського податкового резидентства
09:05 Необхідність та підстави для відмови від українського податкового резидентства
14:57 Ознаки резидентства та документи, що можуть підтвердити статус податкового резидентства іншої країни
22:30 Кейс: податкові зобов'язання ФОП. Конвенція
29:07 Кейс: як правильно заплатити податки
36:45 Проміжне резюме: ключові зони уваги
38:40 Деякі індивідуальні особливості податкового планування
41:08 Поради клієнтам з точки зору фінансового планування
47:29 Необхідні кроки, щоб позбутися українського податкового резидентства
50:18 Довідка про відсутність заборгованості перед бюджетом України
51:17 Консульський облік
54:10 Резюме і практичні рекомендації
57:06 Заключення
#forRefugeesInEurope #ПодатковеРезидентство

😎 НАВІГАЦІЯ по каналу "Сімейний Бюджет":
сині відео - для інвесторів, зелені - управління бюджетом і фінтех,
оранжеві - платникам податків та ФОПам, рожеві - батькам.
Під кожним відео є тематитичні хештеги, плюс для вас на каналі понад 40 плейлістів

😎 ПІДРИМУЙТЕ, будь ласка, відео лайком та рекомендуйте друзям!
ПІДПИСАТИСЬ на канал:

😎МІСІЯ "Сімейного Бюджету":
допомагати українцям приймати розумні фінансові рішення.
Будемо вдячні за фінансову підтримку на ПАТРЕОН, вона допоможе приносити глядачам ще більше користі! Плюс для підписників є подарунки та бонуси.

😎 Корисні посилання:
Якщо ви робите покупки через наші реферальні посилання, ви дозволяєте нам заробити невелику комісію для утримання каналу. Це ніяк не здорожує покупку для вас, а іноді навіть навпаки. Дякуємо за підтримку!
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Сотні подібних відео, кожне близько години, балакають-балакають, і ніхто так і не сказав конкретно - якщо фоп в Україні і працюєш онлайн - чи можеш продовжувати платити податки в Україну, а не в іншу країну? Так чи ні? Якщо ні - то просто ні, без зайвої води. Якщо так - то на яких підставах? Що казати місцевій податковій?

liubovusoltseva
Автор

Я вже таку кількість інформації перечитала і передивилась ютуб на цю тему, що здається з часом все менше стала розуміти 🙈 Дивно, що держава вимагає у фіз осіб декларувати свої доходи, але ніякої інформації не доносить до громадян. Якби сама не заморочилась і не знала би, що я працюючи закордоном як найманий працівник ще можливо лишаюсь податковим резидентом України і зобов’язана складати річну декларацію. Підкажіть, будь ласка, як звернутись за консультацією до Вікторії.

yuliahordienko
Автор

Прозвучало несколько раз, закрывай фоп. Вот это инвест привлекательность!

kostjagoblin
Автор

Така ситуація : перебуваваю в Польщі вже 10 місяців, але працюю віддалено на українську компанію. Зі мною діти, а чоловік в Україні. В Україні маю нерухомість. Податковим резидентом якої країни я вважаюся?
Чи потрібно сплачувати податок із зарплати платити ще і в Польщі. В Україні цей податок стягується із зарплати.

ОленаКостюченко-юя
Автор

Я вірно зрозумів, що 5% ЕП для ФОП не можна ніяк зарахувати по конвенції, чи це був лише приклад для Польщі і є винятки з цього правила ? Дякую за корисний стрім!

Selandr
Автор

І ще питання яке стосується майже кожного біженця зараз - якщо на укр картку родичі періодично присилають кошти (мова не про великі суми, а наприклад 200-300 евро на місяць) - то це вже оборот по укр картках і ти все одно залишаєшся податковим резидентом України?

irinademchenko
Автор

Дякую за змістовне відео. Підкажіть, чи є конвенція про уникнення подвійного оподаткування між Україною та Іспанією? Я тільки знайшов документи радянських часів.

oleglark
Автор

При набутті податкового резидента іншої держави, обов'язок декларувати в Україні ці доходи залишається?

Greys_Anatomy_
Автор

Пані чудово підмітила про проблему подвійного громадянства, коли Україна може захотіти зняти поверх сплачених податків власні. Тут хотілося б детально почути логіку - чи були подібні прецеденти в практиці, якщо буквально за 10 хв до цього інший спікер підкреслив, що конвенція про уникнення подвійного оподаткування вища за національне законодавство. Чи це означає, що якщо громадянин з двома громадянствами не ФОП, без боргів перед податковою, проїсть гроші на рахунках (саме проїсть з карток, а не виведе транзакціями в ЄС), закриє українські рахунки, та не буде активів в Україні, не буде повертатися в економіку, то технічно цій особі не буде чим ризикувати? Україна не зможе блокувати рахунки, відкриті на іншому громадянстві у ЄС?

RedHotAmarth
Автор

Ви що дійсно вважаєте що можна закрити ФОП в Україні? Як це зробити з Польщі? Щось я не чув що можна заїхати в Україну та вільно повернутися.

Ще я не зрозумів як можна десь в Європі працювати або вести бізнес та не сплачувати податки тому що в Україні зареєстровано ФОП. Платити маєте там де ви працюєте на роботі або ведете підприємницьку діяльність.

Таке щось експерти розповіли але жодної практики та "все індивідуально". Наче як бізнес няня в турборежимі.

pavlom
Автор

Таке питання - якщо людина за кордоном вже більше 183 днів, ФОП не було. Але в Україні нерухомість за яку треба бути сплатити податок на нерухомість (кВ м більше ніж мінімальний ліміт) - то це фактор того що ти все одно резидент України? Бо сплатиш податок на нерухомість за 2022 (навіть якщо фактично і не жив там з березня 2022). Заздалегідь дякую за відповідь.

irinademchenko
Автор

Якщо, для прикладу, перший квартал податкового року особа платила податки в Укріїні, а уже після 1 кварталу перемістилась в іншу державу і стала там податковим резидентом, то чи буде достатньо подати декларацію і заплатити податки за 1 квартал в Україні, і вже починаючи з другого кварталу платити податки в новій країні? Чи не буде претендувати країна нового податкового резидентства на ту частку, що була виплачена за 1 квартал в Україні?

demichos
Автор

Процес позбуття українського податкового резиденства все одно незрозумілий. Ну наприклад людина закрила ФОП, нерухомості в Україні немає, працює та має центр життєвих інтересів в іншій країні. І що далі? Я так розумію автоматично ніякого припинення резиденства не відбувається? Треба кудись звертатись, писати якісь заяви. Як дізнатись що ти остаточно не резидент України? Я розумію що багато індивідуальних моментів, але якісь загальні теж є і вони незрозумілі. Чим більше інформації тим тільки більше питань.

vlad-yelnikov
Автор

Не обговорили саме важливе питання (відповідно до основної теми каналу - інвестиції ), як оподатковуються дівіденди з іноземних біржевих інвестицій при находжені в іншій країні більше 183 днів.

igorgalochka